Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения относно сравнение на "големите" в Ibanez


Bobolin

Recommended Posts

...аз моята я взех с ясното съзнание че ще и сменям адаптерите с ЕМГ ...обаче като я поразсвирих стоковите ми харесаха достатъчно че да зарежа тези идея...сега съм си с тях и китарата се представя екстра...обаче уточнявам че аз свиря винаги с драйв...и за чисто не знам как би се получило...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само за информация, утре слагам процесора в раницата и отивам към магазина за саунд тестове. Когато се прибера шанса да съм духовно на върха на щастието и финансово почти на дъното е много голям. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилемата е приключена и вече съм щастлив собственик на така желаната китара. Надявам се няма да ви отегча с кратка фотосесия от събитията:

 

Още с влизането фаворита бе посочен с пръст ;)

01.jpg

 

 

Пробвам RG4570Z

Вълшебен инструмент!

02.jpg

 

 

Пробвам RGT320

Лакираният от задната страна гриф бе минус за мен, понеже силно ме дразни ръката ми при леко овлажняване да образува сцепление с лака, докато свиря.

03.jpg

 

 

Пробвам RGA420Z

Убийствена визия и прекрасен по-различен звук, идващ в случая от активните адаптери.

04.jpg

 

 

Пробвам JEM7V

Легендарен модел, но не и "моя".

05.jpg

 

 

Пробвам S5470

Неописуем комфорт при свирене. Силно олекотено тяло.

06.jpg

 

Всички от пробваните от мен китари ми бяха изключително комфортни и мисля, че е трудно да се каже, че някоя е по-добра от друга. Всичките бяха водещи модели в класовете си и качеството на инструментите бе безкомпромисно. Може би RGA420Z ме впечатли с една идея повече, но звука на RG4570Z беше нещото, което не остави място за съмнение с коя точно китара ще си тръгна.

 

В края на крайщата новата ми придобивка е RG4570Z.

RG4570Z.png

 

07.jpg

 

Искам най-сърдечно да благодаря на всички, отзовали се с коментаи на питането ми в темата! :D

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

Със здраве да го ползваш!

Много добре си направил, че има снимков материал. Хвала.

Този магазин е истински рай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Много красива китара. Със здраве да я ползваш. Относно снимките - не си досадил изобщо даже много добра идея.

Както казват в гибсънския форум - "pics or it didn't happen" (снимки или не се е случило) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, след като си успял да ги пробваш всичките е ясно коя е била наистина твоята китара.

 

Кой е този магазин? Ако не е позволено в темата, моля на ЛС. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички най-сърдечно за пожеланията! :rolleyes:

 

@LanceLink, магазина е Music Center Ikonomov тук в София - т.е. официалният вносител на Ibanez за България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Незнам защо леко остава в страни S серията... Лично на мен ми е любима още от тийнейджър (когато още се казваше Сейбър). (Единственото което не ми допада при тях е много тънкия гриф.)

Незнам за вас, но аз не понасям новите ZR тремоло системи. Ако ще е Ибанес с флойд, то тогава най-добре едж тремоло.

Колкото до модела на Сатриани, споменат по-горе, радиуса не е 250ммпо целия фретборд, а е компаунд, демек при нута е 250мм или около 10", a в другия край е към 14" (дано не бъркам инчовете). Това създава невероятен комфорт и помага при бендове (може да вдигнете струната колкото искате без тя да бъде заглушена опирайки се в предните прагове след, като вече е минала "билото" на грифа).

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо леко остава в страни S серията... Лично на мен ми е любима още от тийнейджър (когато още се казваше Сейбър).

Лично за мен, поради спецификата на тялото, проблема в тези китари е, че леко се завърта в посока лицето при свирене прав и се налага сериозно да се смени постановката. Китката прави по-голяма чупка. Абе леко са неудобни в това отношение, заради заоблените краища на тялото. ...или трябва да се свали от колана прекалено ниско, но пак става неудобно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... Аз основно свиря с страт китари, които са доста различни по форма и размери с Saber-a ми, но не съм се сблъсквал с подобни проблеми. Освен че ми е много комфортна и резонира страхотно (моята е 87-ма година) не ме принуждава да променям нищо в постановката си. Но хора, постановки и вкусове всякакви. :music336:

Аз например не се кефя хич на новите от S серията. Всичко което съм пробвал до момента ме разочарова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.