Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Gregg

Garland представя Bi-metal

Recommended Posts

Здравейте,

Както обещах преди време на 17.10. Неделя от 15ч във Fastcarstudio в София ще се състои представяне на ламповите педали от серията Bi-Metal,

които заедно с новите две попълнения вече са 4 на брой.

BiMetal2.jpg

Представянето, както и предния път, ще се сътои в това, че всеки който желае може да ги види и пробва на живо.

За целта ще се ползва кабинет 4х12" с Vintage30 и крайното стъпало на лампова глава 100Вата.

Целият лайв ще се записва, затова си подгответе любимите рифове!

Bi-Metal е двуканален лампов преамп с две лампи 12АХ7 с размерите на педал. Има вграден спийкър симулатор. Тру байпас.

Различният цвят на кутията означава различна схема и съответно звук. Изцяло лампово звукоизвличане. Лампите работят на 320 Волта.

Въпреки че името им е "метално" тези педали могат да се ползват за различни стилове музика. Бутоните Drive дават възможност да се намалява гейна

на съответния канал и от там да се постигнат различни видове саунд. От първата презентация остана впечатлението, че педалите са

за по-тежък саунд, но това се дължи на факта, че онези, които участваха тогава просто имат такива предпочитания.

Заповядайте и пробвайте!

Видеото от първото представяне във Варна:

Ако имате някакви забележки, препоръки и/или предложения по организацията ще се радвам да ги споделите.

Ако си харесате някой от педалите ще можете да си тръгнете с него след представянето, като принципът ще бъде на първата заявка.

До скоро в София!

Fastcarstudio

http://fastcarstudio.com/

Адрес и карта:

http://sites.google.com/site/fcsschedule/mestonahozdenie

Вход свободен.

Edited by Gregg

Супер!

Тъй като покрай Феста ще съм в София ще се постарая да остана и в неделя, за да присъствам.

Успех! :P

Дори и да не купите,идете и посвирете с нещата на Галин!

Моят фаворит е синият змей!

:P

никъде нищо не се споменава за цена...

в предишно представяне имаше кратко описание на черния и синния

дай описание за беллия и оранжевия

плиййзз

Конструктивно и като възможности (2 канала, Drive бутони за двата канала, симулатор, тру байпас) разлика няма. Разликата между четирите вида Bi-Metal е в схемите, вследствие на което се получава и различен звук. Има някои вариации във външния дизайн, но вие ще кажете кое ви допада повече като външен вид.

Целта на това представяне не е продажбата, а да получа обратна връзка от вас, т.е. да си кажете мението за ефектите като цяло. Демонстрационните бройки ги продавам на цена под себестойността, защото от многото експерименти и разнасяне имат някои козметични забележки, които обаче не оказват влияние на функционалността. Това естествено върви с гаранция.

В тази връзка ще помоля всеки, който пробва ефектите да каже кой от 4-те му допада най-много, както и всякакви забележки, мнения и предложения.

Тъкмо влизам след тестовете на Bi-Metal преамповете (малко далеко живея, к'во толкоз)... :)

Gregg пак се беше подготвил добре, но за съжаление малкото присъстващи не. Имаше два типа китари - двечки за дива металургия и една семохолоу, дето за нещо повече от малко драйвче не е особено подходяща. Освен това нямаше и кой да свири. Не искам никой да обидя, ама всичките там бяхме от мъглата... :ok: Просто щеше да е добре да има повече и различни китари, хора харесващи и свирещи различна музика и т.н., за да могат да се чуят повече от възможностите на машинките. А те са доста!

Моделите бяха 4, като всеки има различно количество драйв и някои специфични нюанси. По ниво драйв (най-лек към най-тежък) вървят: черен, сребрист, син, оранжев. Лично на мен ми хареса най-много синия - струва ми се най-балансиран и с най-широки възможности. Макар че всичките са доста динамични и спокойно от оранжевия може да се изкара и лек крънч. Пробвах се при опитите си за свирня да покажа това, ако режиьора го остави може и да го видите. Благодаря на колегата the_man_who, че ми услужи с китарата си. Аз не носех, защото не ми се влачеше 3 дни из Сф, но за друг път определено ще я мъкна, че не е работа с чужда! Този DeArmond беше много добър инструмент, но неподходяща за жици, с доста дебел (за мен) гриф и УЖАСНО (пак за мен) висок бридж, поради което не успях да изсвиря нищо от предварително подготвените неща. Но я предпочетох пред другите, защото те бяха с ужасно дебели струни и в ужасно нисък строй. Бяха си готини и колегите много ме изкефиха каква тресня извадиха :) , просто аз не мога да свиря в ДропЩ и струни .70... :secret:

Мога много да говоря по темата, но то не става нито с писане, нито с четене, нито с гледане после на записа - всеки, който има интерес трябва да тества сам! Особено при предоставените от Gregg условия е направо задължително - цели 4 преампа и готино студио с платен от него наем. Лично аз му благодаря, че ми даде тази възможност и се надявам другия път да дойдат повече хора! :)

• Like 1

Аз се чувствам ужасно тъпо, че не присъствах :thumbs_up: а вместо това цял следобед седях в кварталната гумаджийница... :)

Надявам се да е минало добре и да видим скоро видео :godbless:

Поздрави!

Е хайде сега дроп Щ и струни .70...мойта беше стандартно Си с 60-ки, а на Дани беше дроп Ре с 56-ци :)

Представянето беше готино и машинките изглеждат още по-симпатично на живо. За моите "изнежени" уши ампа беше прекалено усилен и позицията на свирене се оказа най-неподходяща - директно пред кабинета и седнали, което е мазохизъм за ушите и представя неестествено директен звук. Когато слушах другите, седнал отстрани, звукът очаквано беше много по-приятен.

Що се отнася до самите преампи, харесаха ми всички, като единият канал винаги ми звучеше по стегнато и изчистено от другия. Понеже съм "гаден метал" най-много ми харесаха синия и оранжевия, но трябва да уточня, че ги харесах не заради количеството гейн (което беше може би излишно много в средно положение), а заради драйв (гейн структура?). Другите два пък вероятно са с повече приложения.

Според мен трябваше оранжевият да е черен, по-добре щеше да се впише за брутализъм :godbless:

Мога много да говоря по темата, но то не става нито с писане, нито с четене, нито с гледане после на записа - всеки, който има интерес трябва да тества сам! Особено при предоставените от Gregg условия е направо задължително - цели 4 преампа и готино студио с платен от него наем. Лично аз му благодаря, че ми даде тази възможност и се надявам другия път да дойдат повече хора!

Подкрепям :thumbs_up:

• Like 1

Искам да благодаря на Gregg за предоставената възможност.

Baby Thomas като цяло добре резюмира събитието.

Моето очакване беше да има голям наплив от хора и предимно да слушам/гледам и за това избрах да взема с мен малко по-нетипична китара, както и да пренебрегна предварителната подготовка.

Относно ефектите.

И четирите са страхотни и като визия и като звук, като всеки си има специфичен характер и човек най-добре би могъл да избере за себе си този, който му пасва най-добре като ги пробва лично. Всичките реагират много добре на динамично свирене и притежават предостатъчен запас от драйв. Лично на мен ми допаднаха повече в режим на нисък гейн.

Фаворит ми е синия като с най-балансирано звучене и вероятно с приложение в най-широк спектър от стилове.

Веднага след него е оранжевия който въпреки, че предлага най-много драйв звучи приятно и при ниски нива на драйва. По характер ми напомня до някъде любимия ми руски big muff със своите много плътни ниски и леко fuzzy високи, но без да ми липсват среди.

И да. Наистина звуковото налягане по време на тестовете беше доста силно за мен.

• Like 1

Благодаря на всички, които дойдоха в Неделя, както и за всички коментари по темата.