Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми лампово кубе.


doviciozo

Recommended Posts

Какво ще свириш на него? Рок ли, метъл ли, блус ли, чалга ли, поп... С тоя въпрос уцели в 10-та! Очаквай мнения от А до Я, щом става дума за лампи. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично свиря с marshall valvestate vs30r и съм доста доволен, добър звук, нелош оувърдрайв.

 

аз го взех втора ръка 320 кинта, мисля че още може да се намери около тази цена, но само втора ръка- вече не ги произвеждат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Marshall VS серията, не е лампов усилвател.

Добрият подход в този случай е да отидеш в магазина на Икономов, Динакорд в Дружба и да посвириш на тези усилватели, които ти влизат в бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално marshall valvestate vs30r е транзисторен.

Над 40 ватовите велвстейти са хибридни. С лампа в преампа.

Имаше и фендер еквивалент на велвстейт, Перформър и РокПро( едни и същи са,марк 1 и марк 2, все едно).

Хюс и Кетнер АТС.

С лампа в преампа и транзисторно крайно.

При все, че има няколко добри модела транзисторни ампа, хибридните стоят точно между транзисторните и ламповите

и са особено добра алтернатива на ниският клас лампови.

За 500 лв няма да се намери никакъв читав(некопромисен) лампов, почти съм сигурен.(не казвам 100%)

Говорим за 30 вата и нагоре.

А може да се вземе хибрид, който си звучи доста добре и най-важното, няма да се бърка в джоба по 100-200 лева годишно за смяна на лампи. Поне си струва да се помисли по алтернативата.(особено, ако има представа как звучи един хибрид и да кажем условно 700 левов изцяло ламов амп)

 

Тази седмица правих АБ тест с моят хибрид ААкрафт с 2 ецц830ки и мосфет крайно(100 вата).

Срещу Рандал Кърк Хаммет 120 ( 120-ватова транзисторна глава).

Теста е валиден - с една китара и в една колона (2х12 , опън бек).

Свирихме Металика рифове, точно ДВА ПЪТИ по "истински" Металика звук изкара хибрида, спрямо транзисторната сигничър Хаммет глава. Това е положението и съм 100 % искрен.( а и винаги може да се повтори)

 

За 700 лв, може да се намерят втора ръка Пиви Велвмастер ли бяха или Рандал РТ50, прмерно.

Не са лоши, но не са и нищо особено.

Оттук натам, бюджета и мерака определя.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздел продавам има лампов Рандал за 750 лв. Имам такъв и смея да твърдя, че е голям къртач.

Пробивен е и с доволен гейн. Ако гейна ти идва множко и искаш да свириш по-рокаджийски неща

се сменя първата лампа с 12at7 и си готов. Кубето не е голямо, не е тежко.

Цената му в магазина е 1100лв и смятам, че тази цена, която предлага колегата е приемлива.

Можеш съвсем спокойно да му се обадиш и да се разберете.Току виж ти смъкнал 50 лв и си влязъл в бюджета. :greenball:

За метълии е огън кубенцето...

 

Ей го тука - ЦЪК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това каква музика ще се свири с кубето няма значение.Но благодаря за отговорите от които стигнах до заключение че тези пари няма да стигнат, и ще събера още малко пък ще видим......Благодаря ви-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това каква музика ще се свири с кубето няма значение.

Напротив има, ама ти си знаеш. :rolleyes:

Кубето, което ти показах е hi gain

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.