Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересна модификация на перцето при Chris Brorederick


Bobolin

Recommended Posts

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не съм фен на Мегадет, но Крис Бродерик е доста начетен и виртуозен китарист - това не може да бъде оспорено по никакъв начин. След като е и инженер включително, както се спомена по-горе, очевидно може да е изобретил нещо, което да му помага, но това си е неговата техника.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя тип винаги ме депресира. :) И го слушам само защото ми е един от любимите китаристи :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом му харесва да го ползва ....аз лично не бих могъл да свиря с такова нещо.Имам навика при различни ситуаций да държа перото под различен наклон за да вадя различен звук но щом го кефи и му върви свиренето така какъв е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе наклона на перото се контролира от палеца. Не виждам какъв е проблема. А и той много добре обяснява точно с каква цел е имал нужда от подобно нещо. И по точно сложния дабълхенд, който иначе няма начин как да се изсвири. Милимундите скорост които спестява и т.н. Всичко зависи от стила и техниката която ползва даден китарист. Иначе Нотинг мЕдърс тунайт енд форевър ол ъф дем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш че няма да си седнал удобно в стола и зяпнал в грифа, когато си на сцена и се раздаваш. Както и да е де. Нали требе да си начешем езиците. Тъкмо в момента нямам работа :D Пък и не забравяй двете стотни да си върне хвата на перото и процентната вероятност да го изпусне при по бясно свирене е по голяма. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един наш съфорумник, който няма да си признае си мажеше пръстите с каникулит за да натиска баса без болка при по-продължително свирене на БГ бас + БГ струни

методи и изобретения всякакви

... Бродерик се чуди как да не изтърве перото ... е на мене пък ми е падало ... прагче ... ;)

 

 

:D

абе аз много не ги следя, ама според вас не за Мегадет, а по-принцип кой е по-виртуозен китарист Фридман или Бродерик?Мен първия ме впечатлява с мисъл, а втория с техника.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

абе аз много не ги следя, ама според вас не за Мегадет, а по-принцип кой е по-виртуозен китарист Фридман или Бродерик?Мен първия ме впечатлява с мисъл, а втория с техника.

 

Фрийдман е много емоционален, страхотни бендове и винаги знае къде какво да изсвири в даден момент и как че да се върже напълно с ритъма и песента като цяло, а Бродерик е малко като машина, свири всичко тон по тон и не виждам толкова емоция, макар че последно време приятно ме изненадва.

От към техника Бродерик е доста над Фрийдман, това е човек все пак, който на 15 години е ставал в 5 часа и е свирил там 4 часа електрическа, 3 часа класическа, 3 часа цигулка и 2 пиано. ;)

Останалото е до вкус и настроение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... това е човек все пак, който на 15 години е ставал в 5 часа и е свирил там 4 часа електрическа, 3 часа класическа, 3 часа цигулка и 2 пиано. :D

Останалото е до вкус и настроение.

 

Откъде тази информация и достоверна ли е? Ако е така ще съм много силно впечатлен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бродерик е много бърз и техничен китарист, който може да изсвири всичко, обаче аз предпочитам да слушам Мегадейв.

Иначе за солисти препоръчвам Мърфи, Фридман, защо не и Школник.

Най-голяма наслада пък намирам в солата на Шълдинър.

 

... сори за оффа, нема вече.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе наклона на перото се контролира от палеца. Не виждам какъв е проблема. А и той много добре обяснява точно с каква цел е имал нужда от подобно нещо. И по точно сложния дабълхенд, който иначе няма начин как да се изсвири. Милимундите скорост които спестява и т.н. Всичко зависи от стила и техниката която ползва даден китарист. Иначе Нотинг мЕдърс тунайт енд форевър ол ъф дем :thumbs_up:

Абе от началото на темата си мисля абсолютно същото!!!! Наистина от интерес бих пробвал да свиря с такова приспособление.

Лично мнение: Крис и Джеф просто са родени да бъдат на 1 сцена :D Не сте ли съгласни, че и двамата са от 1 калибър - БОГОВЕ?

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jeff Loomis е малко по-груб, ако мога така да се изразя - по-агресивен и не набляга толкова на чак такива нестандартни техники като Chris Broderick. Но двамата определено не трябваше да се разделят.

 

Абе темата за перцето май се изчерпа? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.