Jump to content
Българският форум за музиканти

Интересна модификация на перцето при Chris Brorederick


Bobolin

Recommended Posts

Днес докато гледах един концерт на Megadeth, ми направи впечатление, че Chris Broderick свири с някаква интересна модификация на перцето. Вдига ръка от струните с разтворени пръсти а перцето му остава залепено за палеца. Разтърсих се за негови демонстрации в интернет и се вижда, че използва перце закрепено за нещо като пръстен, който се надява на палеца, като по този начин предполагам се елиминира възможноста да се извърти в некомфортен ъгъл, който ще се отрази на атаката върху струните, да се търси вариант при дабълхенди да се държи някъде между пръсите, като момента на слагането му и хващането му пак отнемат ценни стотни и разконцетрира и ако щете най-елементарното да бъде изтървано. Много ме впечатли тази хитринка. В клипа той обяснява в един момент за него, наричайки го pick clip, което му позволява (дава свобода) да изпълнява определени технически похвати (тапинг в случая). Мисля, че споменава, че сам си го е измайсторил. :)

 

chris_brodericks_pic_01.jpg

 

Примерно на линка по-долу може да бъде видяно за какво става дума:

 

Питането ми е, някой има ли идея откъде в БГ може да се купи подобно хитро модифицирано перце?

 

В интернет намерих само това, но не мисля, че е точо същата технология както при Chris Broderick.

 

chris_brodericks_pic_02.jpg

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не е ли thumb pick това неговото?

 

Не е, гледах видеото. Ама е все същото. Измислици... От цял ден чудене какво да правят и откачиха вече тия хора... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така свири и в София на Сонисфиър.

Нещо като тъмбпик.

Дава му свобода. Сигурно е тегаво докато свикне човек.

Деян от Оффроуд свири така, също.

Има си предимства.

(не само за тейпинг , може да се арпежира класически или чикънпикинг)

 

Колото до технология - хайде стига, всякакъв тъмбпик ще свърши работа.

Ако е супер важно, коя марка перце точно ползва ( Крис) да го питам на мейла?

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекарах известно време , свирейки така, с тъмб пик. Много полезна техника, но няколко основни проблема ме накараха да се откажа ( като основен начин на свирене - за акомпанимент я използвам, особено на уестърн китара).

- Когато се използва по стандартния начин, перцето е напълно перпендикулярно на струните - и няма свобода на движение, т.е няма гъвкавост. Това се отразява на звука ( става доста по перкусивен) и на скоростта. Поне при мен. При Томи Еманюел не.

- Така и не можах да си намеря читав тъмб пик в София - материалите бяха от най евтините, и перцето със страннна форма.

- Когато се използва като тъмб само - т,е без да се придържа с показалец, атаката е относително слаба .

- Когато ползвам тъмб пик, не мога да правя слап - не че е фатално , но е приятно да издърпаш Е струната като акцент:thumbs_up:

 

Всъщност всичко това е субективно - и може за теб да работи по друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ето ми спомена от Мегадет във Виена.Jim Dunlop 1.35 с остър връх :rolleyes: Явно Крис си е измислил сам това приспособление на ръката.

 

34247_1313015306221_1255814374_30772938_4218322_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си го е направил, говорил е много за това по клипчета с уроци. Обещал е да го патентова и пусне серийно, но засега седим на сухо. Наистина хитра джаджа, която му дава много свобода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то се вижда защо му е това закрепяне на перото...

Свири с по 8 пръста при тапинга.Нали се сещата че няма кой да му държи перото :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като е бил в Jag Panzer ли го е използвал, че не ми се проверява? Иначе разбирам да няма място за перцето в оня лик от Take to the sky, но в Мегадет досега не е правил чак такива сола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещал е да го патентова и пусне серийно
Тоя некъв евреин ли е?Или изгладняха нещо,че по белите страни метъла не върви.То и няма кой да го съди,че който е измислил thumb pick сигурно не е между живите..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя некъв евреин ли е?Или изгладняха нещо,че по белите страни метъла не върви.То и няма кой да го съди,че който е измислил thumb pick сигурно не е между живите..

 

Hillbilly, много точен ник! :thumbs_up:

 

Моля, пий кафе преди да пишеш, защото само една от горезастъпените от теб тези е вярна - да, thumb pick е патентован, US патент №4625616

 

Тук по-скоро става въпрос за pick harness - пича е намерил начин на закрепване на стандарен pick за палеца. Обаче съществува патент и за това и май не е негов...

 

А, и "тоя" е един от най-талантливите и виртуозни съвременни китаристи. В света. Не в твоя, а в широкия бял свят. И не чегърта само мразения от теб метъл. Хвърли му един гугъл - може би ще намериш нещо полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^бравос,намери се някой,който да знае кво значи ника ми,и твоя е интересен :)

Що реши,че мразя метъл?И аз съм слушал Металика до 86г,вече не ми е интересен,а и като видя някой чиче по-дърт от мен по кожен потник с антихрист и гривни да се дере и чегърта.. :)

Като изуча какво/как са свирили китаристите от преди половин век се метам на съвременните виртуози,честно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М, споко бе всички знаем какво ти значи ника и верно ти подхожда, сложи му едно wild отпред за да стане див... и си тамън :)

 

Бродерик в панцер поне до колкото съм успявал да видя не свири с такива пера, но в никакъв случай не съм 100% сигурен. Единственото сигурно е, че солата му в ендгейм са далеч от тези в панцер, което си е доста жалко, ама не би...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една "рубрика" в официалния сайт на Мегадет, в която фенове задават въпроси към членове на бандата. Имаше един подобен към Бродерик :

 

- Как успяваш да си такъв виртуоз с китарата и в същото време да имаш тяло на атлет?

- Ами просто не правя нищо друго освен да свиря и да тренирам

 

Това по темата защо е такъв монстър с китарата :wacko: А това, че си мисли разни пинизи и приспособления също не е особено чудно, все пак е дипломиран електроинженер, не някой раста-кракхед :) Това може да се усети и във всяко негово интервю, обеснява много систематизирано и методично, дори за чейна си, който е доста сложен. (за разлика от Стив Вай, за който останах с впечатление, че се държи като футболна съпруга в завод за микропроцесори). И ако някой се е съмнявал - доста добре e подкован с теорията ;)

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бродерик в панцер поне до колкото съм успявал да видя не свири с такива пера, но в никакъв случай не съм 100% сигурен. Единственото сигурно е, че солата му в ендгейм са далеч от тези в панцер, което си е доста жалко, ама не би...

 

Мда, ма за тва пък в новата песен ми размазва главата към края http://www.youtube.com/watch?v=6ZrwH0oh8Nw...feature=related

 

А по въпроса за крещящия чичко с кожения потник и гривни, ако това ти е представата за метъла- ок :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.