Jump to content
Българският форум за музиканти

Метални перца


L.K.

Recommended Posts

Купих си едно алуминиево като бялото от снимката:

 

25506.png

 

Дава рязък звук с отчетлива атака. Дали е вредно за струните - все пак метал в метал се трие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те хората по каменяците луднаха, ти за алуминия се кахъриш. :thumbs_up: Бичи смело, щом ги ползват и метални, значи няма страшно. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дава рязък звук с отчетлива атака.

Точно това му е предназначението.

Когато се говори за метални перца, винаги се сещам за един ярък пример, човекът от монетата.

tn_may.jpg

Всъшност ето тук, магазинче за по-така перца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И как свириш с кръгло перо,тоест монета?Тя няма ъгъл,ръб!?

Иначе и аз имам едно метално перо Fire Stonе,но не го ползвам много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз примерно също имам такива перца и съм много доволен!- Що се отнася до ръба аз никога не го ползвам свиря със заоблената част-обичам пръста да ми е в струната и да ползвам повече триенето на облата част!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дава рязък звук с отчетлива атака. Дали е вредно за струните - все пак метал в метал се трие?

 

Струните отиват по-бързо - доказано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърди са и лично мен не ме кефят. И като удобство и като звук. За кънтри са перфектни ;) То зависи и какъв звук търси човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еластични ли са или са си твърди?
;) естествено - алуминия е като ластик,затова правят рамки за байкове от него - да не друса. :slap:

Имам едно и звучи супер,но не го ползвам непрекъснато и не знам дали скапва струните.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Металните пера определено подобряват атаката.

 

Няма проблем със стандартните струни, но не така стоят нещата със струните с покрите като тези на Elixir и DR при които покритието си заминава почти ведага в точката на контакт с метално перо.

 

Конкретно алуминиевите пера на TECKPICK съм забелязал, че цапат пръстите при употреба и по тази причина ми стоят неизползвани.

 

За специалните случаи, когато търся остра атака ползвам едни направени от бронз ( не си спомням марката, но ако някой се интересува ще проверя и споделя ).

 

По въпроса за еластичността - твърди са определено.

 

Също има любители на пера направени от мед ( copper ) и един пример за звук с тях .

Редактирано от the_man_who
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мен ме кефи да свиря с по-дебели и твърди перца и тая идея с металните ми допада. Но ще е гадно ако наистина скапва струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта с перцата си наресах това на Алвин Лии:

 

tn_alvinlee.jpg

 

10 паунда няма да дам, но мога да изпиля някоя жълта монета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P

Защо не, то това си е сувенир, срещу десет паунда получаваш снимка на любимият човек и перото му в рамка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би имало наистина стойност ако ми го подари лично. В този си вид е част от рекламната индустрия за правене на пари - нищо повече.

 

Ten Years After (Alvin Lee) - The Bluest Blues

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.