Jump to content
Българският форум за музиканти

Активна електроника


emosms

Recommended Posts

Откъде и каква активна електроника мога да си купя като отделен компонент?

Достатъчно ли е да има 2 канален еквилайзер?

Интересува ме да може да извади чист звънтящ тон, като при това да не реже задължително плътността на ниските тонове.

Примерно да звънти за слап свирене без баси - като соло китара, но да може да извади същия саунд и с плътен твърд бас + звънтене (или поне дрънчене..)

 

Само веднъж съм държал бас с активна електроника - някаква стара ямаха за 400 лева в оказион.

Звука ми хареса в общи линии, но повече дрънчеше, не можеше да извади звънтене, може струните са били замърсени и износени.

Направи ми впечатление, че имаше чуващ се брум при включена електроника, ако да беше оригинална японска ямаха.

 

За да не пускам нова тема - впечатления от/ мнения за тези китари:

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_400/i_21865/Cort_C5H_BKS.html

CONTROL: 1push-pull vol • 1blend • 2-band • mid booster s/w

- какво е mid booster s/w

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_400/i_15909/...RS_RBX_375.html

- струва ми се с по малко "врътки" на електрониката

 

Учудващо, дизайна на корта ми се струва по-елегантен и изчистен. Но кой ще извади търсения звук?

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен активната електроника е само екстра и дори бих казал компромис със звука. Помага на живо, но що се отнася до записи и т.н. не ме радва ползването на такава (освен ако не искам да претоваря някой преамп умишлено). Мисълта ми като цяло е, че ако бас ти е скапан и струните си ги сменяш на 6 месеца 1 път ако ще и от НАСА да ти я направят в околоземна орбита, пак няма да ти звучи добре баса.

 

Ако баса ти е чамова летва инвестирай в бас, ако е добър, но адаптерите са кофти смени тях, ако и те са добре събирай за един ампег и като се сдобиеш и с него, се хвърли от някой многоетажен блок знаейки, че ще умреш щастлив и доволен от саунда си :)

 

все пак виж MEC, Бартолини, ЕМГ.

 

За басовете: корт не съм хващал още и нямам мнение предполагам за тези пари толкова. Тази ямаха съм я пробвал и е просто нищо особенно нито е зле нито е добре, като звук също е абсолютно безхарактерна. Ако се кефиш на малко растояние м/у струните взимай Корта, ако обичаш да ти е по-широчко Ямахата.

Редактирано от Coprophagus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвател скъп няма да купувам.

Свирил съм с шефилд и лариос 100 вата, напълно задоволителен звук, но не ми харесваха високите достатъчно.

Можеше да се докара всякакъв звук с пасивната корекция на баса и с корекцията на усилвателя, особено като се заиграеш със средните на лариоса. Корекцията за баса на кубето даваше плътен и твърд бас, въпрос на колко аларма си реши да вдигаш.

(сега като се сетя ме е яд че го продадох кубето, беше чистак бърсак)

Но високите... някак си все не достигаха за т.нар. "фънкажи".

 

Иначе някои слап фигури ми звучаха добре на сухо, но през усилвател не толкова.

Та се надявам активната да вкара повече чувствителност, атака и звънтене.

А струните ги ползвах 2 години с някое преваряване .. Не бяха зле

 

Някой ползва ли Cort CH4/CH5 да каже как е звука и електрониката?

С отделни компоненти няма да е по евтино май, а и в момента нямам никакъв бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 вата за бас са меко казано малко, а и повярвай ми ампа е от огромно значение за крайния звук много е вероятно просто ампа да не те е изкефил.

 

Купи си едини нови струни преди да правиш каквото и да е (разбира се това е личното ми мнение). Просото хубавия тон не е в активната електроника, а зависи от:

 

1. ПРЪСТИТЕ

2. Струните

3. Дървото

4. Адаптерите

5. АМП

6. Ефекти и разни джаджи от сорта на активна ел. дистъри, компресори, хороси и т.н.

 

Ако нямаш Бас каквото и да вземеш няма да е грешка, както писах по-горе пръстите са на първо място, може би трябваше да добавя и ушите и това което е между тях. :) , ако нямаш на какво да свириш няма как да градиш техника и няма как да трупаш идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук звучи добре за дрънкане, само не знам дали високите се чуват от грифа или от усилвателя :)

при това качество на саунда

За ширината между струните, нямам идея, стария бас си беше стандартен.

Свирил съм и на соло китара и трябва да ми е по-лесно на тясно, но за блъскане с дясната ръка може да е по-трудно да се свири чисто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти още едно предложение:

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_396/i_20661/Cort_GB35A_BK.html

 

Ползвал съм 4-струнната версия и за парите си е много добро предложение и като тон и като качество на компонентите и като изработка.

 

Що се отнася то slap тона, както те посъветваха вече, редовна смяна на струни. Аз бих добавил, малко по-висок action, евентуално комбинирано с леко сваляне на адаптерите и звук с поорязани среди.

 

Що се отнася до ефекти, един компресор/лимитер върши работа за изравняване на звука и контрол на атаката.

 

Останалото е в пръстите.

Имай предвид, че няма универсален slap тон и универсална рецепта за постигането му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавата активна електроника струва повече от басовете, които си предложил - останалото са компромиси, които в повечето случаи развалят звука (освен ако не се ползват компромисно).

 

Моят съвет е да си вземеш хубав, пасивен бас и външен еквауайзер (най-лесно е ако е камионче), който дава повече възможности (7-10 честоти обикновено) и винаги може да се изключи :cheers2:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ето ти още едно предложение:

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_396/i_20661/Cort_GB35A_BK.html "

 

:cheers2: почти като стария шефилд но с humbucker отзад. Единичния адаптер на тази машина бръмчи ли?

Шефилда бръмчеше като се ползват адаптерите по отделно.

Само не ми е ясно тази серия корт със или без активна са, в описанието пише 2 band EQ, а на картинката изглежда като пасивна корекция.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавата активна електроника струва повече от басовете, които си предложил - останалото са компромиси, които в повечето случаи развалят звука (освен ако не се ползват компромисно).

 

Моят съвет е да си вземеш хубав, пасивен бас и външен еквауайзер (най-лесно е ако е камионче), който дава повече възможности (7-10 честоти обикновено) и винаги може да се изключи :)

 

 

Подкрепям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.