Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой С Какви Ефекти Свири?


Darkman

Recommended Posts

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Но вината е на моя мързел, а не на педалчето! ;)

Вината винаги е в педалчетата :)

Винаги когато не е в някоя от другите части на чейна разбира се! :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги когато не е в някоя от другите части на чейна разбира се! :);)

Ъммм честно казано аз имах предвид другите педалчета... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dynlop Wah ново трябва да струва не повече от 170 в БГ поне по моя преценка щото дори в Германия където са доста скъпи струвеат около 75 - 80 евро нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Значи аз използвам Guitar FX Box v2.6 поради простата причина,че купих PC i немам ник'ва идея как да се използва никоя друга програма,пък и не ги удещам много тия програми,които са изброени в темата за това как да си направим PC-тo процесор :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз използвам Guitar FX Box v2.6 поради простата причина,че купих PC i немам ник'ва идея как да се използва никоя друга програма,пък и не ги удещам много тия програми,които са изброени в темата за това как да си направим PC-тo процесор  :(

Китара --> Звукова Карта --> Nuendo/Cubase --> VST Plugins --> Колони/Слушалки :(

 

Ако искаш по-подробно пиши ми ПМ 'шти обясня :bravo:

 

/офф Интересна китара си избрал като за начало ;):bravo:

Редактирано от Snowwhite
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ИМАМ КАБЕЛ И ГО ВКЛЮЧВАМ У РАДИОТО НА ДЕДА МИ - ТЕ ТОВА Е САУНД МАЛЕ :bravo::bravo::( ТО Е ДРАИВ ТО Е ЧУДО

Редактирано от Putniq Bega4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изжиняжам се за латиницата не бех запознат добре с пражилата нема да да повтори :( Sieger аз започнах с една голяма баракуда но наскоро си взех тази :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С побългарен Metal Zone. Има си едни 6 врътки отгоре и 1 черничко копченце, което прави много интересни неща като се настъпи с крака и светне червен диод. Иначе си ми харесва звука. Можеш да си го нагодиш ( в известни граници разбира се ) от Death Metal до AC/DC. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
;) FUNK FOREVER......Аз свирих доста време с Zoom 4040 и бях много доволен , ама той най-накрая се прецака......започна сам да си сменя блендите по време на свирене.......Сега свиря с новата серия камиончета на Beringer , взех си Ultra Metal......Много е добър и може да не си усилваш гейна за по малък драйв ама нещо сигурно захранването не е наред и има малък бръм .....Некой ако знае защо???? ще ви драсна и за другите.........
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря с ефектчетата от подписа ми. И съм много доволен.

 

Boss PW-10 Wah-то е доста...как да кажа...мултифункционално - има си вградени различни видове драйвове :

 

Flat response Booster, BD-2 Blues Driver, OD-2 Overdrive, OD-1 Distortion-Overdrive, MT-2 Metal zone - всичките на Boss,

 

Мarshall GUV`NOR дист и Electro-Harmonix Big Muff Fuzz.

 

Видовете Уа-модулация пък са следните:

 

Uni-Vibe използвано през 60те и 70те години - пулсиращ винтидж звук тоест;

Boss Humanizer за talkbox;

Morley Bad Horsie;

VOX V846;

JMI Cry Baby;

Bass Wah;

и възможност за моделиране и запаметяване на всякакви комбинации между тези всичките с различни нива на gain от драйвовете и диапазон на промяна на wah-то :)

 

Абе хубава играчка, от която с малко повече бъзикане могат да се изкарат много хубави звуци, а и възможността да запаметяваш пресети позволява да се махне отделното камионче за dist/overdrive, или пък да се ползва за дооцветяване при сола примерно (освен звука от главното му предназначение).

 

Boss МТ-2 Metal Zone-а ние много добре си го знаем - на мен лично страшно ми харесва за ритъм, но от към солца има какво да се желае, казано в общи линии. Макар че с този DD-6 след себе си и за сола обажда много добре.

 

Boss DD-6 Digital Delay - педалчето ми, което аз най-много си ценя. Отново ужасно мултифункционално. Лесно за работа, а и с много хубав звук. Най си ми харесват Warp и Reverse функцията - с Warp с натискане и задържане на педала не се спира дилея, а започва да повтаря това, което е звучало в момента, в който е настъпен - много полезно за безкраен състейн на края на сола, като на Nothing Else Matters примерно, където последния тон от солото звучи едва ли не до края на песента ;) А Reverse си казва - докарвам едно към едно началото на Swamped на Lacuna Coil, дадено за пример.

 

Behringer UC-100 Chorus - доволен съм, независимо от ниската цена - 52 лв! Много добро попадение и за чисти неща придава много много хубав тон, особено в комбинация с DD-6тицата ;) Лошото е, че като че ли е някак "недостатъчен" този Chorus, защото при мен Level, Tone и Depth са на макс, само Rate-а е на 25%, за да постигна характерния вънлив звук на chorus ефекта.

 

И на последно място кубенцето ми, защото то има много голяма роля в звука - Epiphone EP-1000R - 30W с 10" говорител. Не знам от къде се е пръкнало в България, но смея да кажа, че свири много по-добре от повечето кубета, които съм чувал. Има и много благ драйв, но той си е чисто рокаджийски, по-скоро само Overdrive, та не става за метализми, затова не го ползвам.

 

Ами това е от мен, спирам, че много се разписах ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.