Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой С Какви Ефекти Свири?


Darkman

Recommended Posts

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз най-често използвам кривия канал на кубето ми (Marshall VS230) + BOSS DS-1, отвреме на време пускам и един Flenger Yamaha ама доста рядко.

Процесори Мразим :evil: (като изключим Line 6, за него ми е по друго мнението)

Ако по някаква случайност ми се наложи да използвам хорус си пускам онзи от кубето ми... хич не е зуе :beer:

имам намерение да си пазарувам някакво Уа (Cry Baby, Vox или Morley Bad Horsie) ама зависи от кинтите :think:

освен това ми трябва и едно дилейче (BOSS ще е най вероятно) и някое Auto Wah, ама като се опаричиме малко :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лични предпочитания за ефекти са:

За изкривен звук (distortion, overdrive) по-добре аналогови устройства или драйва на усилвателя, въпреки че на моя V-amp 2 мога да докарам доста приличен хай-гейн звук.

За модулационните ефекти (хорус, фленджър и фейзър), като и за дилей и ривърб и всякакви там питчшифтери и хармонайзери, предпочитам дигитални мулти-ефект процесори, в които го има всичко това. Е не всички ги има

в V-amp 2, но не са ми и необходими в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесори Мразим :evil: (като изключим Line 6, за него ми е по друго мнението)

Line6 не произвеждат процесори.Единствено PODxt Live наподобява, но на практика това си е стандартния POD xt поместен във Floorboard + някои екстри като експрешън педал и вход за Variax китара.

За сметка на това имат широка гама stomp pedals.Тепърва започва да се говори масово за Line6.До няколко години ще са ебаси и изродите ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процесори Мразим  :evil: (като изключим Line 6, за него ми е по друго мнението)

Line6 не произвеждат процесори.Единствено PODxt Live наподобява, но на практика това си е стандартния POD xt поместен във Floorboard + някои екстри като експрешън педал и вход за Variax китара.

За сметка на това имат широка гама stomp pedals.Тепърва започва да се говори масово за Line6.До няколко години ще са ебаси и изродите ....

Сори, не се изразих правилно :wall: :wall: :wall:

имах предвид, че това е единствената мултифункционална джаджа, която ми харесва и бих си я купил, но засега тя не влиза в плановете ми, поради спецификата на финансовите ми възможности B)

 

 

как съм почнАл да си обогатявам речника напоследък само а??? :lol:

 

П.П. са тези педали нищо не съм чувал. Яки ли са? Как мислиш???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги пробвал още,но като се съди по факта че лошо нещо от Line 6 не съм срещал, би трябвало да са сносни.

Хвърли един поглед ТУК

 

п.п.От първо слушане домострационните сампли са впечатляващи!

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Побъркахте се с тия Лайн Секс!

:lol: Ясно... Че са най комерсиалната фирма! Ама чак жестоки не са....Една поправка... Свирил съм с лаин6 да не мислите че говоря на вятъра.... Звука не може да се збърка...Все така цифров Все така стерилен.... Само спора да не започва.... Ясно е че като дадеш сумати пари .... B)

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеххе,верно че е така,ама все още съм еуфоричо настроен а и не съм чувал толкова добре звучащи по моя вкус неща на куп! :lol:

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеххе,верно че е така,ама все още съм еуфоричо настроен а и не съм чувал толкова добре звучащи по моя вкус неща на куп! :lol:

Така е точно този КУП оплесква нешата... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора. Има такава тема вече мноо назад.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=82

Редактирано от Fenixbg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Digitech RP200A и Marshall MG30 DGX,за баса - нишшшшшто..още.да,за мойто ниво си ме кефи,макар 4е съм 4увал за не контра за туй нещо(дигитеха).ае,би4и си яко.. :green: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.