Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам Ibanez..дайте мнение;)


vikktoria.andreeva

Recommended Posts

Привет другари и другарки :)

 

Още не разполагам с пари, но до Коледа ще имам около 600 лева.

Та с тези пари искам да си купя електрическа китарка...че е кайно време да сменя старата каруца :bravo:

 

Спряла съм се на Ibanez GRG270, защото май не мога да си позволя по-добър клас :) (ако не спечеля от тото!)

 

Дайте някакво мнение, около тая цифра 600 лева дали мога да намеря нещо по-добро - Ibanez имам предвид;)

 

Или някой ако има впечатления от тоя модел точно нека сподели:)

 

Благодаря предварително:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не държиш на флоид роуз тремолото има и други добри

SA120

ART120 малко по-скъпичка е, но е за предпочитане

XP300FX тази е яко метълджийска

GRG250, която излезе на пазара малко по-късно и се очаква да е подобрен вариант на тази която си си избрала

пък и е добре да се огледаш в китарите на други производители

та така

 

поздрави

 

а и най-добре е да идеш в магазина и да пробваш, не се знае от къде ще изкочи зайчето :)

 

аз да добавя

имах го точно този модел

много прилична китара и за ценовия си клас звучеше супер

тремолото е добро - държи настройката дълго време

грифа поне на мен ми беше удобен

а огледай се в RGR китарките

тук има един колега хартмен, който продава една френска китара ЛАГ за 620лв

ако имаш парите гепвай и бегай бръже :)

може да питаш рокфайър за качествата на ЛАГ китарките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора ръка за тези пари може да се намери Ibanez RG350 или RG370.

 

 

Даже във форума цените са им около 450 лв и са много добри метал китари от среден клас.Така че моят съвет е да поразгледаш в "Купувам-Продавам-Предлагам" и да вземеш китара 2ра ръка,отколкото чисто нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...я виж ти...познато лице търси китара...мен ако питаш вземай 370 без да се притесняваш...понеже всичко на Ибанез дето почва с "G" не е оферта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такъв Ибанец и съм много доволен. Китарата е много здрава, а адаптерите и са страшни. Достатъчно силни са (все пак китарата се води метълска). Флойда е добър и не разстройва изобщо (много китари особено джаксъни за тия пари с флойдове разстройват бая от ръчкане, а тая не мърда). Единствения проблем, който имам с тази китара, е че болтчетата на заключването бързо се износват и трябвада ги сменям, щото иначе шестограма превърта. Но то едно така или иначе струва 15 стотинки и не е болка за умиране..... Имам семпли с китарата, мога да ти пратя, ако ти е кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а огледай се в RGR китарките

 

Само една вметка - GRG и RGR са различни неща (има доколкото видях и GRGR). G преди RG се поставя при 1XX и 2XX сериите (Ibanez GIO). Докато R след RG се поставя при обърната глава на грифа (R=Reversed предполагам) и няма общо със серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спряла съм се на Ibanez GRG270, защото май не мога да си позволя по-добър клас :Piano: (ако не спечеля от тото!)

 

Дайте някакво мнение, около тая цифра 600 лева дали мога да намеря нещо по-добро - Ibanez имам предвид:D

Ibanez SC420(Мade in Japan)състояние: 8/10.........................600лв.

Много добро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...я виж ти...познато лице търси китара...мен ако питаш вземай 370 без да се притесняваш...понеже всичко на Ибанез дето почва с "G" не е оферта...

 

Привет:() Мда иа з съм на това мнение. Мисля, че другарите много правилно ме насочиха и май се спрах на правилната китара:thumbs_up:)

Още малко и ще видим:)

 

Благодаря за всички мнения. И аз се колебаех за китара втора ръка и май ме убедихте, че е по-добър вариянт.

Аз нали съм си шубе и все не смея д амисля за втора ръка инструмент, ама разликата в качеството на GRG и RG e огромна... Тия дни разсвирих сума китари от различен клас и цена.. няма база за сравнение :))

 

Та май скоро ще си имам и аз хубава китарка, стискайте палци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...стискаме...стискаме...не забравяй после да се похвалиш с покупката... :)

 

Разбира се, че ще се похваля :D))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен. Искам само да кажа две думи.

 

1. Не си купувай нов Ibanez който не е "Made in Japan" - евтини са, но са с лош хардуер. Както вече са споменали, много по-добър вариант е Японски Ibanez, втора употреба

2. Помисли дали ще имаш нужда от Floyd- колкото е благина, толкова е и дявол - в класическият си вариант най-големият му недостатък е, че ако скъсаш една струна се разстройват всички останали и дефакто трябва на момента да спреш да свириш и няма как да си довършиш песента. Отделно при сола и вдигане на една струна, моста малко или много се премества и се отразява на тона на останалите струни, което в някой стилове и при определени сола не е добре (ако не може да се компенсира).

3. Задължително китарата трябва да е със среден Single адаптер и при двете междинни позиции на ключа за превключване, двата двойни адаптера да са разделени на Single. Това ще ти е много от полза при свирене на Clean. Виждал съм и Ibanez-и направени с Push/Pull Tone Key, с който по всяко време можеш да делиш адаптерите на Singe - много добра екстра.

4. Голяма част от китарите "втора употреба" са пипани - сменяни адаптери и др. хардуер - в повечето случаи за добро и инструментите са с подобрен тон, но не винаги.

5. Ако си купиш висок клас китара, ти трябва и добър AMP, за да извлечеш най-хубавото от нея. Ако имаш усилвател за 100-300 лева или процесор за тези пари не ти върши работа.

6. Ако купуваш китара втора употреба, то гледай да е setup-ната добре. В противен случай ще трябва да се сетъпва, което може да означава допълнителен разход.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.