Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект комбо за китара


Recommended Posts

Гледам една фирма продава гранитогреси и пробива в тях разни фигурки по задание на клиента. Дали ще е удачна една такава плоча 8мм за отгоре, където се забождат лампите? Предвиждам 12 лампи.

 

Това за хай-фи ли става въпрос ? Защото лампата най и е добре в екранираща кутия. Предтави си каква антена за брумове ще е при това усилване на предусилвателя за

китарата,като е отгоре за да се вижда . Пък и с този тежък гранитогрез , как ще го разнасяш този усилвател? Иначе за хай-фи на мен ми идваше идея вместо гранитогрез да се отреже и пробие огледало положено върху шасито ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 184
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За Hi-Fi иде реч. Гледах някакви умопомрачителни дизайни, та това ми хрумна.

 

С металните шасита как стои въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете да се внесе малко ред ?

Темата е "проект за комбо за китара". Ако ще става въпрос за друго нещо, нека да се отдели във отделна тема, защото така кашата става голяма, и асоциативно не може да се открива поместената информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам забележката и променям въпроса:

 

От какво е най-лесно и добре да се направи шасито за лампово китарно комбо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алуминий 1.5-2мм.

Да разбира се :)

Аз сега почнах едно шаси и е от алумин,много лесно се обработва и пробива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчваме на механична автоматична преса/щанца :rolleyes: , където дупчат, огъват и става както трябва. От стоманенна ламарина. Освен много други предимства, позволява пунктшвайциране (точкова заварка)... После - кадмиране, никелиране или пластмасова боя.

А най-накрая плащаме :thumbs_up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз понеже ме домързя да си купя инструмент и ги пробих с най-голямото свредло и после разширих с пила(кръгла).Играта е не е голяма,но трябват малко нерви :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново бавно, но упорито напредваме с нашия проект. Но преди да споделя до къде сме стигнали да отговоря на въпросите на Parni Valjak. Под цялостен тест имах предвид свързваме всичко пускам китарата и започва джангъра :punk_guitar: ако има звук всичко е наред :P . Относно измерването разполагаме само с мултицет, но представа нямам какви измервания се правят на усилвател, ако ми обясниш (задължително като на идиот) ще ги направя и ще докладвам за резултата. Ще се възползвам от съвета и ще сложа съпротивление преди селеновия токоизправител.

 

А сега за напредъка. Свързахме всички елементи, и за наша изненада се оказа, че усилвателя работи (най-много ме зарадва, че потенциометъра работи без да пращи), но приятните изненади свършиха до тук, оказа се, че има ужасяващ брум когато работи ECC83 (тъй като разполагаме с няколко новиЕСС83 я сменихме не е от самата лампа) след много ръчкане установихме, че когато разкачим съпротивлението, под което има надпис R 333 брумът намалява, но проблемните ни не свършват тук. Освен брум имаме и проблем със силата на звука или иначе казано нямаме усилване. Съвсем друго се получава когато изключим от веригата(нямам предвид да я извадим от леглото и) въпросната лампа и от двете EL 84 вадим приятен чист звук (от всяка по отделно). Предположенията ми за сега са, че за брума е виновен единия от кондензаторите (тъй като с него без него разлика няма), вероятно и мръсотията по платката (мисля да я разкарам със спирт и четка за зъби).

 

L.K. повдигна един интересен въпрос а именно за шасито на усилвателя. Определено мисля, че най-добрият начин е да си го поръчаш на някой, който разполага с място за работа и подходящите инструменти, за моя голяма радост мой добър приятел разполага и с двете и възнамерявам да го помоля той да го направи. Ще използвам ламарина не алуминий.

 

Сега е ваш ред - помагай те със съвети. Бъркам ли в предположенията си за проблема и ако да къде? И от какво може да е проблема с включването на ECC83 ако информацията не е достатъчна какво още да добавя към нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста четене те чака, ама не мог ада ти посоча систематизирани източници. Дотук грешиш и с изводите, и с действията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз имам скромни познания по електротехника, а той не чак толкова скромни в ламповата апаратура.
Belgarad:

След последния ти пост оставам с впечатление, че и двамата имате повече от скромни познания. Той L.K. хубаво препоръчва четене, ама не казва колко години ще трябва да се чете... В момента ми приличате на скеча от Аламинут, където измислени доктори ще правят операция, като четат атлас по анатомия. Само дето вие още нямате атласа.

Няма да коментирам повече, L.K. си го е казал:

Дотук грешиш и с изводите, и с действията
...

Сега ще отделя малко време да обясня "Що е то измервания и имат ли те почва у нас".

Менделеев е казал, че науката започва с измерванията. За да се разбере и оцени нещо, за което човек няма осезание, се използват неща, които да "преведат" на човешки туй дето се не вижда, не чува и не усеща на допир. Става въпрос за съпротивление, импеданс, честота, напрежение, ток, мощност, фаза, спектър и т.н. .

Туй да ръгнеш китарата и да има джжжж е меко казано несериозно.

Освен измервания на крайния резултат за което бях споменал, измервания се налагат в процеса на работа по усилвателя. Например: да се установи работния режим на всяко стъпало, да се измери коефициента на усилване на всяко стъпало, да се види какви са пулсациите на захранването (които са една от причините за споменатия брум), да се види каква форма има сигналът в различните точки на сигналния път и т.н. и т.н.

За тази цел са необходими доста повече апарати освен мултимерчето, което имате. А, да, и да се знае как да се борави с тези машинки, че иначе файда от тях няма да има. Налучкване без логически анализ няма да доведе до успех. Електрониката е прекалено точна наука и иска сериозно отношение.

Целия късмет на света няма да ви стигне да се оправите без измерванията! И без знанията, де!

 

А сега една закачка:

Ако успеете да се справите и стигнете до крайните измервания, ви обещавам да ги направя безплатно и да ги пуснем във форума, като доказателство за добре свършена работа.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.