Jump to content
Българският форум за музиканти

Проект комбо за китара


Recommended Posts

Благодаря! Схванах основните положения. Потенциометър със среден към маса ли препоръчваш или два подбрани еднакви резистора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 184
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря, и аз се сетих за картинката.

Изпитвам проблем да намеря какво е максимално допустимото напрежение отопление-катод. Не знам как се пише. За EL84 колко е? Дали варира много (20-30%) между отделните лампи в един НЧУ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

TDSL - The ribbon for EL84 ratings Vhk=100V

 

TDSL - The ribbon for ECC83 ratings Vhk=180V

 

TDSL - The ribbon for 12AX7 ratings Vhkmax = 100V

 

И т.н. и т.н. ... за всяка ламБа и производител е различно, особено в днешно време ;) .

За груба работа може с един ентбрумер, но за прецизна - на всяко стъпало по един, или различни методи. Например за мощните лампи - ентбрумер, а за микрофонните/входните правотоково захранване с плавно включване.

 

Vhk = Voltage heater/cathode (filament/cathode, heizung/katode, подогреватель/катод )

Entbrummer = hum eliminator

 

Cheers!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста прахосмучене подкарах вехторията, с която се сдобих наскоро - Хармония 2 по схемата на Симфония 2.

 

Как звукна това нещо! Има голям елипсовиден широколентов асиметричен високоговорител + 2 високочестотни отстрани. Ще се наложи да поработя над тонкорекциите, защото сегашните са неприложими. Само се чудя глава + кабинет ли да е оформлението или кубе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих го оформил като глава+кабинет. Знам, повече работа е и не е толкова практично за пренасяне, но пък е по-гъвкаво решение, т.е. ще можеш да си ползваш и двете отделно с други глави, респ. кабинети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста прахосмучене подкарах вехторията, с която се сдобих наскоро - Хармония 2 по схемата на Симфония 2.

 

Как звукна това нещо! Има голям елипсовиден широколентов асиметричен високоговорител + 2 високочестотни отстрани. Ще се наложи да поработя над тонкорекциите, защото сегашните са неприложими. Само се чудя глава + кабинет ли да е оформлението или кубе?

Защо не си го оставиш като радио ? Само му сложи една дръжка отгоре и е готово ! :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста прахосмучене подкарах вехторията, с която се сдобих наскоро - Хармония 2 по схемата на Симфония 2.

 

Как звукна това нещо! Има голям елипсовиден широколентов асиметричен високоговорител + 2 високочестотни отстрани. Ще се наложи да поработя над тонкорекциите, защото сегашните са неприложими. Само се чудя глава + кабинет ли да е оформлението или кубе?

 

На мен ми става жал за антикта . Защо не я реставрираш и да и направиш вътре в кутията отделен лампов предусилвател за китарата -така вълка сит и агнето цяло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за тази антика няма как да ми е жал. Зарязана беше отдавна, а и няма как да ми се впише в интериора нито с визия, нито с функционалност. Сега съм по стъпките на една друга подобна антика - ако има повече хляб в нея ще помисля за реставрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След известно прекъсване все пак има развитие по моя проект. Почистихме платката, презапоихме 2 елемента, които се бяха разпоили, вързахме потенциометъра и говорителя. Също така установихме, че кондензаторите и селеновият токоизправител работят изрядно. За съжаление не остана време да направим цялостен тест на усилвателя. Тъй като всички действия се извършват след работно време малко бавничко ще въри. Снимки ще кача веднага след първият цялостен тест. Имам един въпрос. В момента има предпазител преди трансформатора, има ли смисъл да слагам още един предпазител след селеновия токоизправител ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но не след, а преди селеновия изправител - в променливотоковота верига. Така, ако стане беля не само след, но и в селеновия изправител, ще има защита на вторичната намотка.

 

ПП. Какво се разбира под цялостен тест на усилвателя? Много добре би изглеждал един доклад с основните измервания поне на крайното стъпало. АЧХ, Мощност/изкривявания, а защо не и всички други възможни. Така ще се навлезе в истинската същност на преценката за качеството на това, което постигнете.

Успех!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е най-лесно и технологично да се изработи шаси за лампов усливател? Ще се вижда цялото,

Монтажът ще бъде обемен. Какви материали са подходящи?

Не разполагам с фрези и ЦПУ-та.

 

Гледам една фирма продава гранитогреси и пробива в тях разни фигурки по задание на клиента. Дали ще е удачна една такава плоча 8мм за отгоре, където се забождат лампите? Предвиждам 12 лампи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.