Jump to content
Българският форум за музиканти

Странно


Recommended Posts

Здравейте, свиря на барабани от година и 4 месеца...

Имам малък проблем, свиря на кардан едва от 8 месеца и на 2 пъти ми се случи нещо странно..

С едната ми група свирим мелодичен дет метъл в това число и Arch Enemy, в едната песен има каси койти немога да ги изкарам, но се случи нещо което ме учуди, с групата правим записи, аз свиря песента на слушалки само барабаните и като по чудо от първия път изсвирих касите без да прекъснат, без да забавя... повече и не успях.. след 1 месец реших пак да пробвам защото с групата като свирим нестава, сложих слушалките, пуснах да записвам и ги изсвирих отново. Това са касите:

http://www.youtube.com/watch?v=i7DIuP31GJM

От тогава не съм сядал зад барабани(защото съм болен ;д ) и незнам дали ако се пробвам ще мога да ги изсвиря..

 

Въпроса ми е.. Възможно ли е това да е на психическа основа, веднъж съм сядал на барабани с 2 каси, чудствах се много по уверен отколкото с кардан, и попринцип много не обичам кардани...

Редактирано от manowar168
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На слушалките какво си пускаш- парчето или метроном?

Ако със записа го свириш а с групата не успяваш, може би групата нещо не го свири както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисли толкова много и ще стане механично. Имах същия проблем и го реших като гледам ръцете на китаристите и не мислех за нищо. В последствие всичко си стана механично. Доколкото видях от клипа си броиш, което в случая с кардана/касите е много сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам проблема може да ти е от самата група може да го свирят по - бавно или по - бързо зависи може и да не ти е комфортно и като си пуснеш песента да я изсвирваш от първия път. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, свиря на барабани от година и 4 месеца...

Имам малък проблем, свиря на кардан едва от 8 месеца и на 2 пъти ми се случи нещо странно..

С едната ми група свирим мелодичен дет метъл в това число и Arch Enemy, в едната песен има каси койти немога да ги изкарам, но се случи нещо което ме учуди, с групата правим записи, аз свиря песента на слушалки само барабаните и като по чудо от първия път изсвирих касите без да прекъснат, без да забавя... повече и не успях.. след 1 месец реших пак да пробвам защото с групата като свирим нестава, сложих слушалките, пуснах да записвам и ги изсвирих отново. Това са касите:

http://www.youtube.com/watch?v=i7DIuP31GJM

От тогава не съм сядал зад барабани(защото съм болен ;д ) и незнам дали ако се пробвам ще мога да ги изсвиря..

 

Въпроса ми е.. Възможно ли е това да е на психическа основа, веднъж съм сядал на барабани с 2 каси, чудствах се много по уверен отколкото с кардан, и попринцип много не обичам кардани...

 

 

Обърни внимание, че има огромна разлика между това да си в добра форма, да си загрял няколко часа и между това да седнеш, когато не си свирил 10 дена и не си загрял. ;) Само с годините и повишаването на издръжливостта (което си е техника) ще стане така, както искаш. Не забравяй, че касите са само част от свиренето на барабани... т.е. приоритет според мен трябва да ти е да изчистиш "обикновените" бийтове в това видео, преди да се тревожиш за "мускулната" част на нещата. :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.