Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между два дисторшън педала


kolio_k

Recommended Posts

^ и на мен.Вече сравних SD1 и MXR Zakk Wylde44.Няма никаква разлика на еднакви корекции.Мислех да правя запис но има из нета цък

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На мен ще ми е интересно такова сравнение с класики от сорта на Boss SD-1,Тюбскриймър и т.н познати драйвове.

 

Мога да направя запис за сравнение между DS1 и Тюбскриимър, но те са много различни по принцип и не знам какво би показало сравнението.

Иначе педали от типа на Brownie или Riot са много по добри от Boss DS1 , макар, че последния си ме кефи заради характерния му звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Кольо за сравнението.

Мога да внеса малко техническо сравнение на двата ефекта. Райът-а влиза в категория типичен дистър получен от диодно ограничение. Браунито пък, до колкото знам, е съвсем леко модифицирана схема на известния bsiab2, Или brown sound in a box. Ефект с фет транзистори. Идеята му е да симулира лампи.. дрън дрън.. сещате се. На мен лично браунито ми допадна повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного яко звучи, но след като видях че цената му в томан е 240 eвро и на българина в мене му се сви сърцето! И като знам че съм си харесал две лампови главички едната за 400, не мога да си представя да дам половината за дист... щото трудно изкарвам 200 eвро отгоре на парите дето ми трябват за живеене де ;) някой ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Никифена

 

Да, точно така, поне що се отнася до Браунито, за Раиъта не знам, защото платката му е частично залята със смола, но вероятно си напълно прав.

 

@Феникс

 

Да, за съжаление, цените на бутиковите ефекти са доста солени, но Раиъта може да се вземе и от щатите, като в този случаи цената му е около 230 долъра, плюс митнически такси (общо, около 280 USD). Не че пак е евтино де :Piano: . Браунито пък ляга малко под 200 долъра, което вече е доста добре за толкова готин педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, като е готино е нормално да е скъпо :Piano:.

Снощи излизаше един в немския ибей. Беше в унгария и пича го продаваше за 150 евро (+30 доставка). По описание беше нов с оригинална опаковка и всичко, не си спомням да беше писал за гаранция. Както и да е... днес го няма :D (беше на опцията Купи веднага)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Зверски драйвове! Аз лично не знам кой бих избрал... райъта звучи с повече хармониции по богато, но браунито ме кефи с матовия си звук аз по принцип много се кефя на такъв... Кольо как ти се струват спрямо ББ преамп педалчето...Краси Табаков от Блус Трафик ми изпълни душата веднъж като го слушах и се зарибих да се сдобия с един и аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кольо здравей, аз също имам Brownie-то и ми харесва доста повече звученето му когато е на 12v, a не на 9v, ти как го използваш, интересно ми е дали си го пробвал на 18v?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз харесах повече Suhr Riot ! :D

 

Ако ги пробваш и с Фендер ще ми бъде интересно , на различни позиции на адаптерите!

Поздрави!

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Телериг

 

BB Preamp e много готин педал, но има много по малко гейн от Brownie, така, че не биьх могъл да ги сравня, просто ги ползвам и двата непрекъснато и често и заедно

 

@niki_jem

 

Да пускал съм го, става по силно (волум) и малко по нахално. Като цяло си струва да се опита, на мне най ми допада на 12 волта

 

@rockfire

 

Ще гледам да врътна едно такова видео

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Малко късно се включвам по темата, но и от мен едно много голямо благодаря на Кольо за супер полезното видео.

 

Много ми хареса браунито! Наистина са уцелили ранния Ван Хален тон, който иначе Еди е постигал с Marshall 1959 SuperLead 100W с волюм и всички контроли на 10, което май не е много практично за свирене вкъщи :hysterical:

 

Иначе може би Suhr Riot пък е по-добър избор ако свириш на живо с рок банда, защото има повече "въздух" в средите и ще пасне по-добре в цялостния микс.

 

Що се отнася до цените, в Томан е 188 евро (Brownie) без доставка, но от сайта на CMAT може да се поръча за $135 + $9 доставка. С мито и ДДС по сегашния курс на долара това прави 255 лева, което е доста по-евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Аз харесах повече Suhr Riot ! :girl_cray2:

 

Ако ги пробваш и с Фендер ще ми бъде интересно , на различни позиции на адаптерите!

Поздрави!

:)

 

Току що записах семпъл с Suhr Riot и Стратокастера ми

 

 

@Angermeans

 

Радвам се, че съм бил полезен :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че съм един от първите гледали клипа в тубата :)

Най-голяма вина за добрия тон има задкитарното устройство!

Все така да ни свириш :punk_guitar:

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Riot-a скъсва и с Фендера,ама и свиренето е жестоко.Струва си да се оръсиш за един такъв:) Само не разбрах какво прави малкия суич?Някакъв мод ли е?Защото доста променя звука.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.