Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнение между два дисторшън педала


kolio_k

Recommended Posts

Това са двата най предпочитани от мен хай гейн педали (поне напоследък)

 

 

Записът е напълно натурален с цел да си личи по ясно характера на двата педала. Саундът е компромисен и за двата, защото искат различни настройки от ампа, а аз умишлено не променям нищо, за да е по реалистично. В резултат Браунито звучи леко по глухо от колкото трябва (според мен) а Раиъта - малко по остро от нужното.

 

Китарата е Гибсън ЛП, Ампът - Меса Калибър 50, микрофонът СМ57

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Жестоко звучат!Като че ли повече ми харесва Suhr,но може би заради мътния brownie.Абе хубави са и двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Бр\унито не е мътно, но така се получава, като са в един амп с еднакви корекции. Ето семпъл само на Брауни, но с друг амп

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... на мен ми се струва , че стахотно биха се допълвали ако ги врътнеш на два моно канала ... приципно са сходни до някака степен според това което чувам ..... но и двата са страхотия .... не че съм очаквал да си купиш нещо друго освен поредното бижу в колекцията ... знаеш че за мен ти си на сладоледа връхта ;) .... ех ако можеше така както ги разбираш тия китарни магии , да разбираше и от футбол , че да станеш треньор на наште мърди ... боже щяхме световни да станем .... при това два пъти .... жив и здрав баце .. добре е че те има тъдява ;) . Цеко :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Националният по футбол не ти трабва, честно!

 

Браунито ми допада повече, дори и "орязано". Двата саунда звучат добре един до друг - стават за 2 солиращи китари в един микс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... на мен ми се струва , че стахотно биха се допълвали ако ги врътнеш на два моно канала ... приципно са сходни до някака степен според това което чувам ..... но и двата са страхотия .... не че съм очаквал да си купиш нещо друго освен поредното бижу в колекцията ... знаеш че за мен ти си на сладоледа връхта :godbless: .... ех ако можеше така както ги разбираш тия китарни магии , да разбираше и от футбол , че да станеш треньор на наште мърди ... боже щяхме световни да станем .... при това два пъти .... жив и здрав баце .. добре е че те има тъдява :thumbs_up: . Цеко :D

 

Друже, от футбол разбирам колкото от атомна енергетика :godbless:

 

А иначе в този случай няма нищо за разбиране, ефекта линейно в кубето и запис без пудри, никаква философия. Но се радвам, че ти харесва.

 

@Hillbilly

 

Браунито на гейн на 1часа направо ме разцепва, не е толкова компресиран и е супер благ. Аз също го харесвам малко повече от Раиъта, макар , че последният е по дефиниран. Но и двата педала много ме кефят. От известно време драйв педалите много дръпнаха, направо ти трябва един хубав клиин амп и си готов.

 

Като чух пак записа Браунито наистина леко глъхне, може доста повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно от тоя запис на мен повече ми хареса Riot-a, ама ясно че и двата са супер и звучат различно както на живо, така и в друг АМР.

Благодаря за видеото! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Riot-a e много куул, макар че на мен личните ми фаворите в по-широкия кръг педали за драйв, всъщност единствените, които си оставих са Suhr Kokoboost, който е един от най-великите буустери, според моето скромно мнение и NAudio Firesound II, който освен че е доста разнообразен - на "средна" позиция на ключето няма аналог - изключително добър.

Чичо Джон Сър ги разбира нещата с ефектите и усилвателите, освен китарите, което по принцип е много интересно за мен специално. Доста разностранно развит човек. Suhr усилвателите са страхотни също, между другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.