Jump to content
Българският форум за музиканти

Триолки


slayer_fox

Recommended Posts

Като правите бързи триолки с пръсти, еднакво добре (бързо) ли ги правите като започнете с :показалеца (index-ring-middle); средния (m-i-r); безименния (r-m-i) (и малкия)? Аз например най-добре ги изкарвам почвайки с показалеца. Другите комбинации малко ми куцат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не свиря с пръсти, но варианта: среден, показалец, безименен, хич, ама хич не е лош.

То това си е безименен,среден,показалец,но го почваш от друго място.На мен точно този вариант(първо с безименния) ми е най-удобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stu Hamm има упражнения за свирене с пръсти,ако имате възможност-вижте ги.Аз му имам уроците и има готини работи там.

 

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това си е безименен,среден,показалец,но го почваш от друго място.На мен точно този вариант(първо с безименния) ми е най-удобен.

Снежанке почва го на слабо време :happy:

 

аз пердаша с 2та пръста само. Проблем нямам :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това си е безименен,среден,показалец,но го почваш от друго място.На мен точно този вариант(първо с безименния) ми е най-удобен.

и на мен така ми е по-удобно :violin: :rolleyes: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги правя като започна със безименния! Понякога ми се случва да започна със средния или показалеца... общо взето... всякак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едвам ,едвам!показвам се ,за да ме видят хората и лесно да ме познаят на сбирките!

 

 

 

 

 

<_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_hello2.gif" alt=":happy:">:):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не ми казахте дали ги правите да звучат еднакво, почвайки с различните комбинации?

При тоя риф например:

000-0-0-000-0-0-000-0-0 и т.н.

при всяка следваща триолка се започва с различен пръст (интересува ме за трите пръста). Гладко ли го свирите. Или не го свирите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А са да ви почна:

 

Снежанке, не си права, ама хич!!! Има огромно значение от къде ще го почнеш за да направиш качествени динамики. Точно за това идеята ми е да се почна от среден, защото на някои той е по-силен от показалеца. Така че ако се замислиш в триолите има 1 силна и 2 слаби ноти. Начи свириш първата с най-силният пръст (ако не се замисляш в свиренето винаги тая нота е най-силна) а другите две като ги свириш с показалеца и безименният идват точно правилни динамики!!!

 

А пък виж тоя риф:

000-0-0-000-0-0-000-0-0 и т.н.

Ако приемем, че трите ноти са триоли от осминки, а другите са осминки (така е примерно Четърмата Коняри и по-точно Механикса (The Four Horseman за тия дет не ме разбраха)) мисля за най-смислено да се свири така:

 

среден, показалец, безименен, среден, показалец и пак същото (така би трябвало динамиките да са най-добри.... май... това е поне лично моето мнение... обаче всяка логика в главата ми говори, че това е най-правилно да го еба...

Аде със здраве и бас :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фюрер,не е точно така.Понякога акцентът ти е на третата нота(нещо много приятно за ухото).А и ВСИЧКИ пръсти трябва да са ти еднакво дОбри,а не да разчиташ на "по-силен" или както там му викаш :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.