Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно решение на проблема за общото ниво на форума


Recommended Posts

На кратко, всеки който иска да публикува теми във форума трябва първо да се самопредстави на кратко и да покаже някоя своя творба. По усмотрение на модераторите да бъде решено дали да бъде допуснат до пълно ползване на форума или само да гледа. По този начин действат в http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=163 .

 

Ако е обсъждан този вариант - сори ;]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко, всеки който иска да публикува теми във форума трябва първо да се самопредстави на кратко и да покаже някоя своя творба. По усмотрение на модераторите да бъде решено дали да бъде допуснат до пълно ползване на форума или само да гледа. По този начин действат в http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=163 .

 

Ако е обсъждан този вариант - сори ;]

 

това с показването на творба е леко дискриминативно (леле)

 

има млади хора, които не са имали възможност още да запишат творенията си

 

иначе съм съгласен за самопредставянето, а и е добре да не може да се регистрира потребител без да е попълнил полета на формата за регистрация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не съм се изказал много точно :girl_cray2: Нямам предвид нещо авторско, просто да е изсвирил/пял нещо, което да даде представа за нивото му. Ако оправдание е, че няма как и тн., то тогава няма и как да участва в джем, авторска музика, видео и тн разделите... вярно, че има и говорилня ама все пак, само заради нея да се регистрира...?

Редактирано от ear-ache
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един хипотетичен пример, който илюстрира несъстоятелността на предложението:

 

Иван Иванов - Ванката е 14 годишен младеж, живеещ и учещ в Карнобат.

От батковците в махалата се е запалил да дрънка на китара, даже си е купил изтъркана Кремонка. Учи разни неща от нета, но иска нещо повече. Батковците в махалата не са надежден източник на информация и иска да попита тук нещо си във връзка с една песничка.

 

Какво да прави? Представяне, демо, Златен орфей да спечели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям ear-ache.

Има достатъчно хора тук, които и без да са на 14 години или от Карнобат пускат записи правени със скайп микрофон, в което няма нищо лошо: това могат да си позволят или просто не считат, че качеството е гадно...

Може би е добра идея това да се изисква само за хората, които искат да пишат в музикалните раздели( не в борсата примерно). Според мен не са малко хората във форума, които не са тук да научат или да споделят нещо музикално, а да си продадат стоката или да купят нещо на добра цена. И в това няма нищо лошо-не е задължително един търговец да е и музикант.Обаче мисля, че представянето на собствено изпълнение ще послужи малко като самокоректив (за тези дето се усещат де)...т.е. лесно е скрит зад някакъв ник да критикуваш хора дето са си изляли душата в една песен примерно, а ти самият не само да не можеш да напишеш една прогресия сам, а да не можеш и да "интерпретираш" нечия музика... е за каква критика и за какви коментари говорим тогава...

А ако героят от Карнобат наистина е запален да свири на китара, ще намери начин примерно да си купи микрофон да запише това, което е научил... Говорим все пак за инвестиция от 3-5 лв, която той най-вероятно е направил вече, за да си говори в скайп с някое гадже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема за общото ниво на форума
Някой беше написал,че в руските форуми при появата на неграмотен и неразбираем пост се получава предупреждение "Пишете на руски" от модератор,при втори такъв - Бан.Ма тук няма да стане това за съжаление.

Не мисля че някой начинаещ ще може да запише нещо нормално,дори със скайп микрофон,самопредставяне е достатъчно може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям идеята. Може да е дискриминация и прочие, но е добра идея. Много от потребителите тук са "фантоми" нямат посочени данни или линкове към страници от сорта на Фейс.. или майспейс. така подтикваме останалите, които още се страхуват или се срамуват да се "покажат" творчески.

 

може да се помисли по отношение на йерархията. да се насърчават хората да дават мнение и оценка на постовете и профилите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде отново брилянтни идеи за цепене на потребители :nono:

... да вземем да го сцепим и матрично - по идейна сложност и скорост на свирене - който не може да изтика 5 тона в секунда - къш!

Ами ако човека иска да се регистрира, зада попита как да запише нещо? :D

 

... предлагам времето, отделено върху екзистенциални проблеми на човечеството като този как да филтрираме потребителите на един интернет форум, да се отделят за темата на форума - музика и свирене. Някак си по-добре би било

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами има раздел "Предложения" в който се предлагат разни неща, та реших и аз да споделя един работещ в момента модел. Във форума за който давам пример, влизам отдавна и дори не съм имал нужда да се регистрирам, поради достатъчното качествени и изчерпателни теми.

 

Ако примерно си много начинаещ и незнаеш как да запишеш, или как да си пуснеш Уинамп, може би ще си направиш труда да погледнеш "важните" теми... и все пак, ще постваш нещо твое, ако те отрежат, могат да те насочат какво да правиш, за да се подобриш и тн... Знам, че е доста "соц", но явно работи... :nono:

 

Целият ефект от всичко това са по-малко, но по-качествени теми. Което си има своите плюсове и минуси, но пък ще спре темите от рода "Squier vs Stagg"... които забелязах, че по-скоро отблъскват потребители, отколкото да помагат...

Редактирано от ear-ache
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на Хайенд раздела е точно такава (говоря за Китара), ако някой иска да обсъжда свирене и свързаните с него неща, вече има къде да го направи без да бъде оспамен. Друг въпрос, че са малко хората със сериозни интереси явно, ако съдя по активността. Но след като потребителите основно се интересуват от чат и ниско бюджетни инструменти, то всичко си е наред. Според мен, няма нужда от повече деления.

 

Проблемът не е в това, че няма къде да се пише, а че няма кой да го прави, а и юзерите (с малки изключения) въобще не се вълнуват от подобни неща. В новия подраздел няма нито един спам пост (модераторите се грижат добре за това), но и почти няма постове, а това си е изцяло наша работа. Мнозинството печели. Ако искаме по музикантски теми, трябва да ги пускаме и да пишем в тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение е да се въведе Sign Out бутон, защото бях забелязал преди време, че няколко човека имаха интерес към подобна функция, а и аз самия бих могъл да се причисля към тях.

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на Хайенд раздела е точно такава (говоря за Китара), ако някой иска да обсъжда свирене и свързаните с него неща, вече има къде да го направи без да бъде оспамен. Друг въпрос, че са малко хората със сериозни интереси явно, ако съдя по активността. Но след като потребителите основно се интересуват от чат и ниско бюджетни инструменти, то всичко си е наред. Според мен, няма нужда от повече деления.

 

Проблемът не е в това, че няма къде да се пише, а че няма кой да го прави, а и юзерите (с малки изключения) въобще не се вълнуват от подобни неща. В новия подраздел няма нито един спам пост (модераторите се грижат добре за това), но и почти няма постове, а това си е изцяло наша работа. Мнозинството печели. Ако искаме по музикантски теми, трябва да ги пускаме и да пишем в тях

 

В т.нар. "Хай-енд" раздел има 7 теми, от които точно 2 са пряко свързани със свирене. Естеството на останалите 5 е същото като в простосмъртния раздел, само дето се обсъждат по-скъпи неща. Просто раздела е някакъв отчаян опит за отсяване, но според мен е далеч от функциониращ и по-скоро прилича на виртуална масонска изцепка.

Нищо лично към хората, чиято е идеята (не че знам кои са те), нито към тези, които се самопричисляват към въпросния раздел (кой с право, кой без ;) ).

 

Моето предложение е да се въведе Sign Out бутон, защото бях забелязал преди време, че няколко човека имаха интерес към подобна функция, а и аз самия бих могъл да се причисля към тях.

:greenangel:

 

Можеш да си изтриеш кукитата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.