Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно кубе ''roland Cube-15xl''


kiko77

Recommended Posts

Здравейте,

обмислям купуването не първото си кубенце; ще се ползва единствено за свирене вкъщи и гледам да е сравнително лесно преносимо - т.е. - леко и малко; в това ми харесаха освен това и дизайна и ефектите - напълно достатъчни за моите нужди на първо време; хареса ми и това, че може да се включва МП3 плейър и да се свири отгоре; цената също беше нелоша - към 250 лв мился, че беше. Евентуално по-късно може да си взема допълнителен ефект.

Какво мислите за това кубенце и за марката Роланд при потребителският клас китарни усилватели като цяло в сравнение с другите такива? Как стоят като качество? Знам, че не са толкова наложени и популярни сред професионалните китаристи, като Маршал, Пиви, Вокс и т.н., но това предполагам, че няма връзка със евтините модели.

Предварително благодаря на споделилите мнението си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами roland произвеждат ефектите boss, така че може да се каже, че и в тая област са сравнително голямо име

един съученик е с cube 15, за парите и класа си наистина е много добро кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

обмислям купуването не първото си кубенце; ще се ползва единствено за свирене вкъщи и гледам да е сравнително лесно преносимо - т.е. - леко и малко; в това ми харесаха освен това и дизайна и ефектите - напълно достатъчни за моите нужди на първо време; хареса ми и това, че може да се включва МП3 плейър и да се свири отгоре; цената също беше нелоша - към 250 лв мился, че беше. Евентуално по-късно може да си взема допълнителен ефект.

Какво мислите за това кубенце и за марката Роланд при потребителският клас китарни усилватели като цяло в сравнение с другите такива? Как стоят като качество? Знам, че не са толкова наложени и популярни сред професионалните китаристи, като Маршал, Пиви, Вокс и т.н., но това предполагам, че няма връзка със евтините модели.

Предварително благодаря на споделилите мнението си!

 

 

Провери тук http://www.musicworld.bg/bg/c_425/Solid_St...tar_Combos.html .Мисля, че 250 лв за Cube 15 са доста. За същите пари (8 лв по'ече де) си купуваш Cube 20x , което освен за свирене вкъщи, става и за сценични непретенциозни изяви :thumbdown: . И имай предвид максимата: По-добре да остане, от колкото да не стигне :girl_cray2: . Разликата в теглото не е чак толкова голяма така, че пак може да се мадахерца ... А като фирма са доста добри, да не кажа, че почти нямат сравнение в ценовия си клас. Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четох че сега ще излиза новата серия Кюб ХЛ

 

http://www.dv247.com/guitars/roland-cube-4...mp-combo--78358

 

Имат доста нововъвведения и лупер от 80 секунди ( просто супер за джем , или просто догато си репетираш скалички да си дръннеш акорда )

може би е удачно в случая да изчакате новия модел ако сте се спрял точно на тази серия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям :punk_guitar: Имал съм такова кубенце (15х) и звучеше супер за такава въшка :thumbs_up: особено за вкъщи е предостатъчно :) Моето го купих преди около 3 години за 200лв от Фактор в София :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 30x и за вкъщи е много удобно, дори не съм го усилвал над 3-4 понеже не живея в гората. Предполагам и 15-20х ще са адекватни за упражнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Roland CUBE 15x закупено от Донакорд за 161 лева в началото на лятото. Доволен сън от него, тъй като свиря само за удоволствие вкъщи. Ефектите не ме впечатлиха, но чистата китара звучи супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили!

Явно от тази серия ще е хепчето. Наистина май съм се объркал за цената - към 160 лв е 15 ватовият модел. 260лв е 20 ватовия, който обаче е май със същия говорител ( поне като размер са и двата с по 20см диаметър). ''Cube-40XL'', който е към 370лв вече е със 25см говорител, а иначе като размер на самото кубе е същия като ''Cube-20XL''. Така, че - вероятно ще е или 15-ватовия или направо 40 ватовия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.