Jump to content
Българският форум за музиканти

Cajon


Recommended Posts

Messy,

перуанските кахони са с интересен звук. нямал съм удоволствието да свиря на такъв. Взе още си кютам с Шлагвека, който има такава опция- без снеър но не е кой знае какво. и като свиря в сет с конгите ми се препокрива малко звука едното с другото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля за помощ за кахон. Взехме един Стаг за перкусиониста, не е върха, но тогава имахме толкова парички. Та първо - как да го озвучим? Има ли вариант да стане с пиезо микрофон и къде и как може да го монтираме (ако някой разбира от тези неща, ще съм благодарен ако помогне); или задължително трябва да е с 2 отделни микрофона за баса и солчето. Чудя се и предната дъска с каква може да се смени? (защото сега е тъничък шперплат). Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, от време насам съм запален по ударните .. барабани, тарамбуки, а сега и кашончето ме влече но за жалост всичко хубаво си има цена, а цената на това удоволствие не е по силите ми.. както и да е светлинката се запали отново като разбрах че много хора са си правили сами и се получава много доволен резултат : ) .. реших да се пробвам но имам няколко въпроса: какъв материал според вас е най - добър .. самите дървени плоскости от чисто дърво ли трябва да е .. и не може ли да е от типа на онези талашитените.. или трябва да е чиста плътна дъска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля за помощ за кахон. Взехме един Стаг за перкусиониста, не е върха, но тогава имахме толкова парички. Та първо - как да го озвучим? Има ли вариант да стане с пиезо микрофон и къде и как може да го монтираме (ако някой разбира от тези неща, ще съм благодарен ако помогне); или задължително трябва да е с 2 отделни микрофона за баса и солчето. Чудя се и предната дъска с каква може да се смени? (защото сега е тъничък шперплат). Благодаря предварително!

 

 

Озвучаване - ВИЖ МАЛКО ПО-СТАРИ ПОСТИНГИ... вече съм обяснявал веднъж

 

Дъската - колкото по-тънка е една дъска толкова по-чувствителна е тя. това е като да гледаш с недоверие на тялото на акустичната китара. НЕ Я СМЕНЯЙТЕ в БГ почти никъде не сепродава такъв материал. ако се счупи Ivansky от тази тема има материал или поне може да намери такъв...

 

 

здравейте, от време насам съм запален по ударните .. барабани, тарамбуки, а сега и кашончето ме влече но за жалост всичко хубаво си има цена, а цената на това удоволствие не е по силите ми.. както и да е светлинката се запали отново като разбрах че много хора са си правили сами и се получава много доволен резултат : ) .. реших да се пробвам но имам няколко въпроса: какъв материал според вас е най - добър .. самите дървени плоскости от чисто дърво ли трябва да е .. и не може ли да е от типа на онези талашитените.. или трябва да е чиста плътна дъска?

 

Това е като да чуеш че някой си е направил китара и е станала добре, ама колко време тоя някой си е играл не е казал ...

Та! По-горе споменах Ivansky той прави кахони с него можеш да говориш и да се съветваш. Относно Материала- Кахона е акустичен инструмен и за това ти е нужен масив, нещо втърдо и плътно за тялото и 2 по-тънки дъски за гръб и за лице. Особено важна е дъската на която се свири (предната) от какъв материал ще е, Дали искаш да го направиш струнен или снеър... и прочие .... питай чичо гугъл той знае

моя съвет е - НЕ ПРАВИ А СИ КУПИ ... личен опит :) разгледай в Thomann.de има кахони тип направи си сам от 40-50 евро погледни цените и си прецени какво да направиш

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С два микрофона не е ли малко неудобно за перкусиониста? Иначе това е най-лесния начин. Ние пробвахме с пиезо микрофон, лепнат от вътре, но все още се чудим кой вариант да изберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... аз предлагам варианти ...

ако непременно искаш да звучиш с цялата акустика на инструмента се прави така ако не Д112 в дупката, режеш всичко под 200 херца и усилваш високите за да се чуе ясен и отчетлив снеър ...

 

може и с по нисък клас микрофони но няма да е толкова добре

може и с пиезо ако е направено добре но аз не съм чул до сега пиезо което да вади целия спектър на кахона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

нещо което ме втрещи брутално оня ден!

 

 

колко по-мобилен може да стане един cajon аз нямам думи за вас незнам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,може ли някой от вас да ми каже във България от каде мога да си купя Кахон,или от каде да си поръчам?!?Във София имали някаде музикален магазин във който да продават?!?Благодаря предварително за информацията! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

thomman.de

 

през musicworld.com

 

аз от известно време се замислям за нов ама не съм решил още.

 

има едно момче в тая тема поства разгледай - той прави и продава поне продаваше ... сега незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

има в няколко магазина в София:

house of the xxxx

магазина на Динакорд, който се намира в Дружба

MMG music в Банкя

Но както е казал колегата, и аз бих заложил на поръчка от thomann - там има доста голям избор, че дори и кахони за по 30-40 евро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.