Jump to content
Българският форум за музиканти

Cajon


Recommended Posts

днес ремонтирах стария си кахон извади леко глух но приличен звук снеъра е ок... ето малко снимки

 

 

Снимки

 

 

След малко пускам и семпъл (само да си намеря микрофона)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така

 

СТАРИЯ КАХОН - Мейнъл (купен от Drumtekka) - сменена предна плоча (плексиглас) сменени корди (Snares), по-ниски гумени крачета за по-добра стабилност.

 

Микрофона е M-audio Luna condenser сложен на 30-35см от предната плоча. Никакъв Еквалайзер и никакъв компресор

Според мен това е тих но добре уравновесен звук стегнат снеър и нисък бас. Повърхността позволява да се свири с четки защото е матова.

 

НОВИЯ КАХОН - Schlagwerk CP404 - Бреза - нищо не е пипано освен лека настройка на слап-а

 

Микрофона е M-audio Luna condenser сложен на 30-35см от предната плоча. Никакъв Еквалайзер и никакъв компресор

 

 

дайте мнения и впечатления за двата

 

 

PS - ако на някой от модераторите му се занимава да съедини 2-та поста ще почерпим :greenball:

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъбов кахон

Орехов кахон

 

ето, най-накрая успях да кача малко семпли от кахоните. записани са директно, без ефект, без компресия, без еквилайзер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Моят кахон е Meinl, от сравнително евтините :)))

 

Снимка 1

Снимка 2

Снимка 3

 

Нямам много опит с кахоните, но моя си ми харесва. Чудя се какъв микрофон да си взема обаче за участия.

Дано да съм успяла да кача снимките :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят кахон е Meinl, от сравнително евтините :)))

 

Снимка 1

Снимка 2

Снимка 3

 

Нямам много опит с кахоните, но моя си ми харесва. Чудя се какъв микрофон да си взема обаче за участия.

Дано да съм успяла да кача снимките :)))

 

снимките не се виждат

за микрофон - има 2 начина -

 

1 - SM 57 - от предната страна - подчертаваш леко басите за да звучи плътен

 

2 - Kick drum mic - вътре - режеш всички честоти от 130-150 Hz надолу за да не избиваш и подчертаваш на вкус високите

 

има и една микрофонна серия на UKKO ТУК !!! можеш да ги видиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Здравейте , от скоро следя тази тема и много се кефя, че има други зарибени по този инструмент. Интересно ми е има ли фенове на оригиналния перуански кахон. Аз имам два такива докарани от Перу, единият е от кедър което е горе долу стандартното дърво там, произведен е от А темпо които Алекс Акуня привлеч за кахоните на Гон Бопс. Другия кахон е изцяло махагон и вади страхотен звук взех направо от работилницата на Перкусион Реал които пък са в преговори с Мейнъл в момента. Готиното на тези кахони (поне според мен) че нямат струни нито други добавки, снеър ефекта се получава изцяло от начина по който свириш и регулацията на горните болтове на предната дъска. Ниските тонове пък са много по богати от тези на испанския кахон, Като цяло опита ми с испанския кахон е че е направен за тихо свирене, а само при озвучаване може да "пробие достатъчно като ударен интрумент. Перуанският от своя страна мога да свиря на него акустично с в малки зали и особено ниските пробиват супер много при това стегнато без излишен шум.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yYCWcHaeqlY, малка мостра за какво говоря.

 

А това е и снимка на моите "кашони" http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2623/87893428816990755081322682029IxFnN51ICsNUjkDefNIP.JPG

 

Какъвто и да е предпочитания от вас тип, ви пожелавам да се забавлявате много с този прост но много интересен инструмент.

 

Как ви се струва идеята да пишем когато някой ще се изявява с кахона си на сцена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и любимото ми кашонче ... дори скоро очаквам да ми го докарат ... в страницата можете да чуете и как звучи , просто трябва да дадете на зеления бутон Плей :excl: :excl: :excl::hooray:

http://www.thomann.de/es/meinl_hcaj1nt_cajon.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.