Jump to content
Българският форум за музиканти

Вижте Китайците какво са сътворили


temerut

Recommended Posts

И да беше дошло, каквото си беше поръчал, надали щеше да остане много по-доволен твоят приятел. Китайските търговци имат навика да послъгват и то доста нагло. Случва се и да крадат снимки на истински инстрименти от e-bay, да речем и да ги слагат на подобни сайтове, кълнейки се, че това, което виждаш на снимката е 100% това, което ще получиш.

 

 

При наличието на добри легитимни бюджетни брандове като Epiphone, Squier, Cort, дори и бюджетните серии на Yamaha, Wahburn и Ibanez, не виждам никаква логична причина някой да си дава парите за такива глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

blr, това беше пример. Както забелязваш, дори не коментирам качеството на пристигналата китара.

 

johniebgood:

не плащаме ли най-вече за лого? какво на един бас му струва 10000$, реално?

 

Плащаме за контрол на всички етапи от производството (в най-добрия случай контролът се осъществява от човек; тогава плащаме за опита му), за определен звук, за гаранцията, че всеки инструмент с дадена марка ще звучи по определен начин, плащаме и за престиж - музикалната индустрия в това отношение не се отличава от която и да е друга.

 

При китайската тояга единствено основание за сделка е външното й подобие на известен инструмент от престижна марка. Мерси, но на мен това не ми е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено логото има стойност. Когато видях в Ebey логото на KSD /Кен Смит дизайн/ ми трябваха пет секунди, за да го поръчам. Логото - Името на производителя и четири снимки ме извадиха от джобовете. Естествено не съжалявам за сумата, която вложих. Според мен точно тази сигурност и доверие в производителя си има цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които ми отвориха очите! Всичко, което исках да кажа е, че едва ли разликата е 20 пъти, за цената говоря. Ясно е, че е по-добре да притежаваш оригинала, ама колко от вас могат да си позволят 10000$ за китара!? Аз лично не мога. Дори 6000$ не мога, колкото струва 7стр. MTD... Много би ми се искало да сравним един оригинал с едно менте... Темерута има една лютиерска Фодера, той да каже. И не ме разбирайте погрешно, не защитавам Китайците, дори смятам, че нямат право да го правят, но те доказват, че цените не са реални, дори да им повишите качеството, контрола, хардуера, електрониката, пак трудно ще стигнете до тази цифра.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не коментирах конкретния пример, най-малкото защото никога не съм виждал Фодера, a по-скоро по принцип. Това, че едно менте може да се произведе 10 или 20 пъти по-евтино, съвсем не означава, че оригиналът е прекалено скъп. Съглаен съм, че не са много хората, които биха дали 10 000$ за бас. Не знам как стоят нещата с асортимента на такива музикални инструменти, но предполагам, че има и оригинални на цена под 10 000$. В крайна сметка, 7-струнен бас си е по-скоро екзотика, не са много хората, които го избират, търсенето е много по-малко от това на 4 и 5-струнни басове, оттам и цената се покачва допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е това което се вижда на снимката е доста по добро от Стаг , Скуаер и разни други от нисък клас басове

Аз бих си го купил от любопитство а за звук повярвайте ми ще го догодя

дори само дъската да ми хареса е достатъчно добра оферта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, ако имаше шестица и аз като теб бих рискувал тази сума, а що се отнася за ниско бюджетни дървеса, това поне ще става за снимки и клипове :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A като си купя оригинална Фодера и китайско менте, като пусна семпли с двата баса като загадка и, както често се случва, повечето припознаят оригиналната като менте и обратното?Тогава к'во пра'йме?Къде отиват тея $10000?В пеперудката :) Доверявайте се на ушите и ръцете си, не на марката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A като си купя оригинална Фодера и китайско менте, като пусна семпли с двата баса като загадка и, както често се случва, повечето припознаят оригиналната като менте и обратното?Тогава к'во пра'йме?Къде отиват тея $10000?В пеперудката :) Доверявайте се на ушите и ръцете си, не на марката...

 

 

Чакаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ще почакам някой да си купи менте-то, и обещавам да подсигуря един истински "Еmperor" за сравнение.

За резултата съм сигурен какъв ще е :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолегата Абат е прав донякъде ,защото имаме няколко експеримента с китари и лампови усилватели и се получи леко объркване :godbless: , да не кажа голямо...

Възможно е в Китай да се прави и по качествена стока , от там и по -качествени инструменти и да се продават на по-високи цени...

Аз предпочитам стари инструменти преди "китайската инвазия"!

 

:music:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blr

Говорех хипотетично.Никога няма да си купя Фодера, то е ясно.Не ме карай да намеря семпли и да направя опит, че има вече такива теми...като възхвалят евтината китара и после - хъц, мъц...Мисълта ми е, че наистина донякъде човек се омайва от марката.Нали знаеш, че кривата на цена-качество от средния клас нагоре е почти вертикална...не бих дал $2000 отгоре за +5% звук при положение, че 0.001% от хората ще ги забележат...бих свирил с баса за $2000 и 95% звук...така и така или озвучителя на живо, или саунд инженера на запис може да ти съсипе останалите проценти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове повече свирене по-малко плямпане. А що се отнася до това дали си струва да имаш подобен бас макар и менте тои мечо Пух си го е казал КОЛКОТО ПОВЕЧЕ, ТОЛКОВА ПОВЧЕ... и умрял от свръхдоза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сеага забелязах в спецификациите, че пакета тежи 1,7 кг, което ми се вижда много странно, ако беше 4,7 или 5,7 да, ама 1,7...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.