Jump to content
Българският форум за музиканти

Вижте Китайците какво са сътворили


temerut

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Meнтета , не се заблуждавай! :)

Не може китара на фирма Мюзикмен, модел Петручи /примерно/ да струва 350$...при цена над 2000$ в Щатите употребявана!

Лошото в случая е , че имитират производителите явно и брутално , дори и с серийни номера и щампи! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, едва ли Темерут точно ще се заблуди, макар да е свикнал да корми и "хубави" само защото са спомен бас китари :)

Доколкото аз схващам - китайците докарват на външен вид много. Ясно е, че дърво, електроника и всичко значимо е като за цената си, но хей - ако аз съм начинаещ, взимам си Фодерата и късам главите ...преди да я включа :)

Самият аз обаче наскоро си взех едно китайско копие на Фендър - ами освен визия, басът звучи просто чудесно за моя вкус ; единственият му "порок" е, че тежи много.

Така де, исках да кажа, че в определени случаи китайците могат да бъдат и полезни..

Редактирано от Babyface Bob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари са си оферта само дето не са 6 струнни иначе ще си взема поне 2 или 3 след това ще ги глася

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да докарат дървото на цвят и на вкус , китайците не биха вложили тази електроника която е в оригинала и да искат 10% от цената....така ,че и да я гласиш никога няма да е същото... :nono:

Не казвам , че китайците са лоши производители -напротив изнасят стоки за цял свят, да не говорим за готвачи например :punk_guitar:

А предполагам американците не им обръщат внимание, защото музикант който търси скъп инструмент на реномирана марка е наясно с цените им...

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно, че е по на изток, но... просто се сетих :

Мъничка японка ще си взема - всичко в моя дом ще е хитачи... :D

Ако някой някога купи такова китайско копие, моля да се обади да го видя - обявявам награда двайсет румънски леи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е докарано на дърво, другото се сменя, питайте Краси :D А това, че Китайците ги дават на 1/10 от цената, само идва да ни покаже колко много всъщност са надути цените...(така мисля аз)

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък не съм съгласен с горните две мнения. Всяко нещо си има цена и се продава за толкова, за колкото би могло да се продаде. Това, че китайците са направили някакво менте не доказва нищо. Това, че са вложили някакви дървета в него (дори и да е вярно) пак нищо не доказва. Това, че е примерно, абанос и махагон съвсем не значи, че тези дървета са със същото качество и пригодност за изработка на добри музикални инструменти, както тези ползвани от истинските производители.

 

Всичко може да се смени, но като сметнеш цената на тези смени, фактурирайки си и времето, което ще изгубиш, вече не излиза толкова евтино. И накрая пак ще имаш нищо повече от тунинговано менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Дървото си е дърво! А каквото и да сменяш, едва ли ще доближиш цените от около 10000$... А не знам дали знаеш, че почти всичко се прави вече в Азия, самите известни марки си правят китарите там. Те ментета ли са, от друга страна достатъчно качествени ли са? не плащаме ли най-вече за лого? какво на един бас му струва 10000$, реално? Помисли по тези въпроси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Дървото си е дърво!

 

Точно тук не си прав! Процесът на подбор, рязане, сушене и по-нататъшна обработка на дърветата при производителите на истински музикални инструменти няма нищо общо с този при ментетата. Това, че на хартия са от един и същи вид съвсем не означава, че са с еднакво качество или ще звучат еднакво. Не става въпрос за конкретния пример, а по принцип, дори и не само за музикални инструменти. Дали си заслужава или не е една друга и по-дълга тема, отнасяща се до много други неща. С две думи, щом фирмите производители съществуват, значи имат пазар, значи някой е готов да плати исканата цена. Дали е само заради логото, пак е въпрос на дълга дискусия.

 

Знам, че повечето неазиатски производители на качествени музикални инструменти все още произвеждат и там където са започнали, т.е. по-назапад от Азия.

 

 

 

ПП: Волво и Дачия също, на хартия имат купета от желязна ламарина :thumbs_up:

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дървото за мебели и дървото за китари нямат много общо,иначе един Скуайър от 200 лв ще звучи като един Фендър от 2000.

Ако някой твърди,че няма разлика - носи си китайската тояга и я сравняваме с моята американска пръчка - залог 50 кинта за мойта,че звучи в пъти по-добре :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно предложение за любители на мебели и любители на хазарта. мой приятел беше поръчал китара тип Gibson L5 от подобен сайт и вместо него пристигна менте на ES335 :thumbs_up: . Мисля, че е излишно да продължаваме да обсъждаме качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.