Jump to content
Българският форум за музиканти

Метъл


inqubus

Recommended Posts

Звучи много добре, има само няколко забележки(които обаче са според моя вкус).

Соло барабана нещо не ми се вписва в музиката(липсва му онова характерно кънтене, което при добра дозиривкаще обогати още звука), томовете са тихи (при звука, който сте им направили ако се изкарат още малко напред ще събарят стени), баса е доста тих, а китарите са малко повечко напомпани. Вокала обаче си е точно на мястото, евала. Соло китарата в края, може малко да се изостри, че малко замазва. Пианото накрая може малко да му се намали ехото, че след мастеринга много ще избие.

Пак казвам, че това е СПОРЕД МЕН и не ангажирам никого с мнението си :coolp:.

А като идея......хм......бях се отчаял, че в бг няма такива банди. :punk_guitar::rockon::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами, барабанчето си го избра групата, аз всъщност се радвам, че не искаха прекалено кънтящо, някои искат кофи тип сейнт енгър дето ми бъркат в здравето :rockon:. Томовете не бих казал, че са твърде тихи, а баса съвсем, особено предвид стила. Трябва да отбележа, че баса е дистортнат и ако не го бъркаш за китара няма как да не го чуеш ясно, според мен. Пианото го получих на семпъл и не знам откъде е, истинско ли е и т.н.

Радвам се, че като цяло ти допада и подкрепям мнението за групата :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи пренапомпано ,а цялостното звучене - "зацапано" (ако мога така да се изразя )

Ако това са стандартите за звук в този стил, моля да не вземате под внимание комента и да ме извините :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото е стандартно за повечето стилове, с изключение на тези разчитащи на ествени звуци и/или меко звучене. В съвременния метъл, където всичко е малко или много преекспонирано, е масова практика най-тихите мастери да са средно около -9db rms, като има и съвсем безумни примери от рода на -7db :icon_shithappens:

 

Второто определение ми идва прекалено абстрактно и двусмислено, но мерси все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами съжалявам, че не съм на ниво с терминологията и ползвам някакви измислени думи.

слушах го и през слушалки(сравнително сносни) и през колони(не са мониторни или висок клас ), но и в двата случая , чувам това "зацапване" както го наричам. Ще опитам да го опиша с няколко думи - най вече го чувам във фуса- звукът не е чист и съскащ- сякаш има някакво кривене което се е получило в последствие(не говоря за самия инструмент като тембър , а за някакво изкривяване). Освен това отделните инструменти някак си се замазват и се губи отчетливостта на тоновете. Може и при мен да е проблема след като никой друг от коментиращите не е забелязал нещо подобно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабанче a la Saint Anger е наказание.

Така де, опитах се да бъда полезен.

Не е точно така, особено ако знаеш какво правиш :recourse: Ето пример за такова барабанче, което в случая е повече от на място:

 

Иначе поздравления за парчето - не си падам по такъв звук, но какво да се прави, такива са времената :rolleyes: Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Всъщност касата е леко концептуална, ако мога така да се изразя, и на мен лично ми харесва. За фуса нямам мнение, барабаниста ни го харесва - той има малко "абстрактно" мислене :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси :cheers2:

 

^^ Ако се чудиш защо изчезна мнението, на което отговаряш, оказа се, че е на многократно банван user, който продължава да регистрира нови акаунти :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Въпреки че не е точно музиката,която слушам на бялото не можем да кажем черно.Браво момчета звучи страхотно.И аз не знаех че има толкова добри групи в България.

Редактирано от Valeri_pj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ок, но дори на глухи слушалки е прекалено с високия презънс на касата и барабанчето (то за този стил май тва е ок :girl_cray2: )

На 3-тата минута презънса от томовете направо свири в реверба...

 

Сега заслушах AILD. Презънсът на касата е по-нисък честотно (вероятно около 1-2кХз) и е много по-тих за сметка на ниските. Барабанчето изобщо няма презънс - звучи натурално (може да има малък хай-шелв).

 

Хъм - колко зависи от парчето. Сега заслушах други парчета и ситуацията е 50-50 - едни са са като описанието ми по-горе, другите даже с много повече презънс от ващо. След тях ващо ми звучи направо добре :)

Редактирано от tanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.