Jump to content
Българският форум за музиканти

Направи си сам


Recommended Posts

бе и аз си мислех да ми отрежат малко, ама незнам... айде ако някой има втора ръка да ми пусне един емайл, както казваше директорката по информационните технологий в училище :rolleyes: мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chacho,стоманената вълна става за матиране даже по-добре от шкурка.

Идеалното масло за импрегниране на задната част на грифа е тунговото масло (tung oil) то съхне за около един ден и е много износоустойчиво може да го третираш с две ръце.Намазваш първо,изчакваш малко да попие добре за нялоко минути и избърсваш излишното.След като изсъхне добре повтаряш процедурата.

Друг препарат спецялно за целта е една вакса на Warwick ,не съм сигурен дали се пише точно така но се произвежда от известната фирма за китари.Тази вакса е на восъчна основа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах интернет няколко дни, затова не отговорих.

 

И аз имах предвид tung oil. Ползват и нещо което наричат danish oil. Има разни продукти на такава основа за поддържане на мебели и за приклади на пушки.

Провери в подходящи магазини. Съветите на Пакмен и Блусмен са съвсем разумни. Така матирания гриф ще е предпазен по-добре и няма да има нужда от периодични грижи, както е при маслата. Ако все пак решиш да сваляш лак и пр., пусни един РМ с мейл и ще ти пратя подробни инструкции

 

Весела Коледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една друга тема бях споменал за тоя маниак, но ето малко по-подробно какво е успял да сътвори с ужасно старите и сбирани от всякакви места парчета Tama Superstar:

http://www.fendercustomvinyl.com/drumpage/tamarefinish.htm

Корпусите са изчистени от старото покритие и минати на няколко пъти и отвътре и отвън именно с Tung Oil. Според мен изглежда уникално яко и мислех да направя и аз нещо подобно, но уви, не мога да намеря все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tung oil продават в по-хубавите магазини за материали за художници където продават и материали от Кремер Пигментс .Проверете в Импреция например.Мисля обаче че тук го разфасоват и го мешат с ленено масло ,което по принцип не е чак толкова лошо но съхне малко по-бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.