Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на прагове


Recommended Posts

Здравейте, минаха почти осем години откакто свиря с настоящата си китара и за съжаление праговете и поизносиха.Та понеже не ми се е налагало преди,ако някой знае добър майстор(не я обичама тая дума ама.... :think: ), моля да даде ниакакви координати !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Виж в аналогичната тема:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=200

:(

координатите на Христо Георгиев, който аз си го препоръчвам за такива цели...има и координатите на други лютиери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде някой който знае да каже колко взимат разни майстори за смяна на прагове, че ми е много интересно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не си спомням точната сума ама мога да кажа, че беше в пъти (поне 4-5)по-малко от ЮЕС или Европа... :rolleyes:

тъпо, но цената на труда тук е доста по-малка, а е много качествено изпълнението !!! и усилията са не по-малки....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и усилията са не по-малки....

Ъбсълютно, даже са по големи в много от случаите :rolleyes:

Щатските лютиери могат да си позволят един тон полезни джаджи, които страшно улесняват работата, като някои от нещата тук

 

А някой знаели дали има в БГ убави прагчета, Dunlop примерно и къде се продават и колко струват?

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един линк към професионалист:

 

http://www.penevguitars.hit.bg

Знаеш ли дали е добър този пич?Понеже съм от Стара Загора ,той ми е най близко.Ама все пак ако някой е ползвал услугите му или има някакви отзиви, моля да ги сподели.Прекалено обичам китарата си и не ми се иска да я оставя в ръцете на случаен човек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и усилията са не по-малки....

Ъбсълютно, даже са по големи в много от случаите :beer:

Щатските лютиери могат да си позволят един тон полезни джаджи, които страшно улесняват работата, като някои от нещата тук

 

А някой знаели дали има в БГ убави прагчета, Dunlop примерно и къде се продават и колко струват?

"нещата тук" ние "много добре ги знаеме" .... ама за комплект files 170$ :) и онази мязаща на ускорител на частици установка за мерене release-a на грифа ...хехехе :cheers:

Ами за съжаление аз това лято трябвапе да си поръчам прагчета от Финландия, защото в БГ Дънлоп не успях да намеря...а бая потърсих...а и разни познати потърсиха...:)...ама йок....сега може и да са се появили...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за съжаление аз това лято трябвапе да си поръчам прагчета от Финландия, защото в БГ Дънлоп не успях да намеря

 

А защо не си поръчаш от тук.

 

http://www.stewmac.com/shop/Fretting_suppl...d_Fretwire.html

 

Аз мисля да го направя.Те изпращат и интернационално не само в САЩ.Понеже моята китара е MusicMan LUKE, аз писах до MusicMan с питане"какви прагове да си купя " и те ме насочиха тук.Така,че би трябвало да са добри.Е поне се надявам :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото транспорта щеше да ми излезе доста по-скъпо...

още повече аз си ги поръчах заедно с едни лампи оттам ама те пък не дойдоха заедно, ама пича пък след тва не ми зе кинти за транспорта на прагчетата...абе дълга история... :cheers:

А дали са Дънлоп от Стюмак или от Финландия - все са Дънлоп....

Иначе да - знам го сайта на Стюмак доста неща има там и знам, че продават навсякъде...:beer:

 

В крайна сметка мисълта ми е, че тук не успях да си намеря - иначе е въпрос на личен избор кой откъде си ги поръчва :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка мисълта ми е, че тук не успях да си намеря - иначе е въпрос на личен избор кой откъде си ги поръчва 

 

Разбира се,че си прав!Аз просто не знаех,че продават Дънлоп.Мислех, че са някакво тяхно производсво или.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал пича в xxxx, който разбира много. Сменял е праговете на 2ма мои приятели. На единия (за другия не знам) му е взел 45 лева със праговете. Пък и ще знаеш че китарата ти е в добри ръце.

 

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

krasi, Галин работи на мнного добро професионално ниво.Освен това за смяна на прагчетата не ползва чук като някои колеги "кофражисти" а приспособленията от топ сикретс на Стю. Мак.Направи си труда да го посетиш в ателието му за да видиш какво работи.Четирима от китарниа квинтет Епика свират с негови китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

krasi, Галин работи на мнного добро професионално ниво.Освен това за смяна на прагчетата не ползва чук като някои колеги "кофражисти" а приспособленията от топ сикретс на Стю. Мак.Направи си труда да го посетиш в ателието му за да видиш какво работи.Четирима от китарниа квинтет Епика свират с негови китари.

Много благодаря ! :ph34r: Със сигурност ще се обърна към него относно смяната на праговете.Хайде и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На единия (за другия не знам) му е взел 45 лева със праговете.

:) Че ако взема по толкова ще взема и аз да си сменя прагчетата на едната китара. :ph34r: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.