Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на прагове


Recommended Posts

пичове,мисля че 120 кинта за смяна на прагове не е много.дьржа врьзка с колеги и знам добре какви са цените.сьответно знам,че за една китара стаг или скуаяр са много кинти....за това отдавна спрях да се занимавам с тези китари.има си и хора,които бачкат евтино и те поемат тая ниша.всичко си е ток.

за какво мисля че 120 кинта не е много-защото като ти дадат фендер от 71 или гибсон от пак там някаде-и като си помислиш какво ще стане,ако прецакаш нещо и става мноооого сложно.голяма отговорност си е!

и друго-не рядко се случва да ти дадат китара за смяна на прагове,и да се окаже,че това е наи -лесното в случая.и давам пример-сега довьршвам ремонт на фендер джаз бас от 78,дадоха ми го за прагове,ама се оказа че трьс рода е прецакан и слагах нов,че хранов навремето му е разказал играта и т.н-е само да взема 100 кинта за праговете ли.....

ааа, стана ми интересно-как се слагат прагове на гибсон стандарт,примерно, с хидравлична преса? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте,

качеството на смяната на праговете се определя от цената и това е факт!

Пример: преди 2 седмици дойде клиент със Fender American standard (май така беше), на когото бях сменял прагове преди сигурно 3 години. Дойде да му ги сменя пак и като погледнах инструмента видях че някой друг го беше пипал от последният рефрет, който направих аз. "Майстора", който го беше направил (няма да споменавам имена, не е колегиално), беше меко казано осакатил целият гриф. Праговете бяха толкова изпилени острани заедно със дървото от фингърборда че 6-та струна фактически висеше извън праговете, а 1-ва беше на ръба. Попитах клиента защо се е получило така и той сподели, че моята цена тогава му се е сторила висока и за това е предпочел по-ниска цена при друг. Ха сега познайте колко му струваше този настояшият рефрет + поставяне на нов фингърборд и т.н.?

 

Примера, който давам аз и примера на Диката са примери от практика на хора, които се занимават сериозно със музикални инструменти. Това не е някаква занимавка във свободното време или някакво хоби. Затова е логично всеки уважаваш китарата или баса си музикант да помисли преди да даде инструмента си в ръцете на майстори със съмнителен опит.

Да, знам че сега ще се появят мнения и примери, че еди къде си , еди кой си е направил фефррет както трябва. Да но това са изключения за разлика от примерите споменати по-горе, които май се превръщат във практика.

 

К. Димитров

Редактирано от BassTraffic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ по този случай един колега казваше на клиентите на които им се е видяла висока цената но после са се върнали пак при него:

Където сте са ебали там ще ходите да раждате. :)

Редактирано от pioneer 306c
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е,че има конкуренция в тая област.Това при всеки случай е добре за потребителя,но аз в крайна сметка,от толкова недомлъвки така и не разбрах,в чий ръце да оставя електо-акустичния си Ovation. Забелязах,че се споменават Христо Георгиев,Валери Градинарски и Диката(обаче в Пловдив),като добри лютиери. В случая парите не са проблем, важно е качеството и съм далеч от идеята за каквато и да е било рекалама на някого-100 % чист интерес!Споделете опит,МОЛЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за Христо от Люлин съм виждал в тях цигулки и др. акустични инструменти,та сигурно има опит с тях ,друг е въпроса колко време ще те бави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е,че има конкуренция в тая област.Това при всеки случай е добре за потребителя,но аз в крайна сметка,от толкова недомлъвки така и не разбрах,в чий ръце да оставя електо-акустичния си Ovation. Забелязах,че се споменават Христо Георгиев,Валери Градинарски и Диката(обаче в Пловдив),като добри лютиери. В случая парите не са проблем, важно е качеството и съм далеч от идеята за каквато и да е било рекалама на някого-100 % чист интерес!Споделете опит,МОЛЯ!

според мен,няма нужда да се сондира така мнение.всеки си хвали автомонтьора и зьболекаря :recourse: ,независимо колко е в час.

всеки,които има нужното ниво,ще ти свьрши работа.явно предпочиташ човека да е от софия,така че избора ти явно е там.аз и без това не мога скоро....отпадам от класацията :rolleyes: .сьвета ми е да предявиш следните претенции:

качествени позиции,подготвен фнгбрд,никакви лепила,и наи-важното-китарата да подлежи на безпроблемен рефрет и след това!!!

пьк и само от опит ще разбереш кои вьрши работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не се обиждай!За твоята работа съм чел само много добри отзиви.Но имам малко бебе,доста съм зает и за съжаление нямам никакъв път към Пловдив :recourse: .Но знае ли човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сьответно знам,че за една китара стаг или скуаяр са много кинти....за това отдавна спрях да се занимавам с тези китари.има си и хора,които бачкат евтино и те поемат тая ниша.всичко си е ток.

 

Ти затова ли ме отсвири в средата на миналия месец? :girl_witch: А аз разбрах, че си бил зает просто! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Здравейте,

 

Търся човек, който да смени праговете на ето тази китара: IBANEZ GRG250DX BKF 1P05 GIO series/GRG series 2014/11 - 2015/10. Тук могат да се видят всички детайл по нея, след като се изберат параметрите от снимката:

https://cs.hoshinogakki.co.jp/pcw.nsf/home.xsp?lcc=BG#HGCTopLabel

037652126.jpg?r=0

 

Китарата е купена чисто нова и ми е много удобна. Проблемът е, че за малко над една година яко свирене и изпилих здраво оригиналните прагове. За нея ползвам почти от самото начало (след лека корекция на пружините) класическите Ърни Бол 10-46  за D#, тъй като с бандата не сме много по-тежкия звук - по-скоро хелоуински, мейдънски и подобни... Както и да е, това предполагам не е толкова важно. Мисълта ми е следната:

Търся някой с доста опит и рутина в тази област, който да и смени праговете (ако може с нещо по-солидно от фабричните в момента, а и малко по-високи от тях, тъй като на Shectera - другата ми китара с която свиря, те са видимо по-високи от тези на Ibaneza, и това ми прави тона по-стабилен като че ли, а може и да си въобразявам  - не съм много вещ в тази област, но за мен разлика има). Ето го Шектъра:

035715662.jpg?r=0

Моля също, след смяната на праговете, да поогледа китарата за тунинг, ако се налага нещо - смяна на потенциометри, кондензатор, предложение за други хъмбъкери, лок нъта, ключове, крепежи - тъй като тези вече са доста поизтъркани и т.н. Към момента, всичко по нея е от производителя. Преди време (в началото на лятото) пробвах комплект Dimarzio (бридж и нек), но не ми хареса звука и върнах оригиналните адаптери, (не помня модела на Dimarzio-то, защото ги продадох). От Варна съм, но това не пречи да пратя китарата където и да е в БГ (естествено за моя сметка). 

 

Можете да се свържете с мен на тел: 0895 731 532 ( + Viber & WhatsApp), за да уточним подробностите...

 

Поздрави,

Йордан Йорданов

Редактирано от chileto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диката от Пловдив е твоя човек. На скоро виждах Ibanez със сменени прагове от него, майстор си е! Бачка с Еконт, така че няма проблем да му я пуснеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диката от Пловдив е твоя човек. На скоро виждах Ibanez със сменени прагове от него, майстор си е! Бачка с Еконт, така че няма проблем да му я пуснеш.

Благодаря за съвета.

Мога ли да намеря негови координати тук във форума, за да се свържа с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Все още търся човека. За да съм честен оставих съобщение на колегата от Пловдив, но той виждам че за последно е бил активен през 2010 година, а и от негови стари постове разбирам, че не май е спрял да взема работа... Както и да е... Ще се радвам някой да я постегне. Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.