Jump to content
Българският форум за музиканти

Какви кавъри бихте предпочели


MDFk

познати или не?  

63 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Еми това е.

Нерядко групите искат да свирят неща които не са толкова мейнстрийм, които не са пускани милиони лъти по радиото и които не са на известн и групи с 10 платинени албума. Или просто любими неща.

Бихте ли се изкефили да отдете на група, която свири кавъри на не толкова или дори съвсем неизвестни групи, но ако самите песни са яки и гарантират приятно изкарване?

Аз бих. Кажете си вие.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

предпочитам групи, които свирят авторска музика wink.gif

 

и аз така , ако има и кавъри те трябва да са подбрани и изсвирени по такъв начин че да са естествено продължение на концепцията на групата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз същ предпочитам авторски композиции, но да не забравяме, че всеки тръгва отнякъде. Обичам да гледам много млади групи, а те често свирят кавъри. В такива случаи предпочитам добре подбрани не толкова известни парчета, които създават правилната атмосфера, а не поредното копие или интерпретация на нещо, което има вече хиляди варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писнало ми е от едни и същи кавъри. Ако не е авторска музика, то поне да не е нещо вече изтъркано. А, и да е нещо целенасочено по възможност. Някой спомена концепция... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато става въпрос за къвъри, то няма особено значение. Една песен не е нужно да е популярна да ти вдигне настроението и да ти хареса. За мен обаче има разлика между къвър и чалга къвър. Какво ше рече - ни 1:1 свирене си е чалга къвър. Когато музиканта сложи нещо от себе си в парчето- тогава го признавам за добър къвър. Дори да е некадърно - пак по добре отколкото да се старае групата да е точно като оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да има "лице" една група, трябва да създава авторска музика /освен ако не се казва Boney Nem ;) /

що се отнася до кавърите, аз също се кефя повече когато групата е подбрала нещо по-различно, нещо което не можеш да го чуеш навсякъде

а ако има концепция в репертоара - :unsure::unsure:

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре стига бе бате и мен ли ще набиеш мислех че сме приятели!?Що така ?Да не би да и правите етно вариант на БГ с Балканджи и вече да ти е втръснало да я свириш.Ха-ха!!!! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре стига бе бате и мен ли ще набиеш мислех че сме приятели!?Що така ?Да не би да и правите етно вариант на БГ с Балканджи и вече да ти е втръснало да я свириш.Ха-ха!!!! :headbang:

ако беше си спестил последните думи може би щеше да умре :) Да се надяваме, че няма скоро да я свирите в негово присъствие :P))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторските песни са задължителни наистина, но идеята ми беше че за да се чуят тези авторски парчета, то те трябва да са измежду няколко кавъра които да привлекат вниманието на публиката.

Още по-точно (надявам се): да речем 12 яки непознати кавъра. Хората се кефят. Седмица по-късно - мълвата се разпространява, че "тия пичове свирят яки песни". ОК, идват повече хора, т.е. привлечено е вниманието. И малко по малко баланса авторски/кавъри се изменя в полза на първите.

В такава насока мислех. Наистина, за да е една група ГРУПА то тя трябва да си има авторски, иначе е просто кавър бенд, което не е много, да не кажа хич, гордо.

А и все пак на клуб се ходи за да се изкефиш - т.е. това е микс от алкохол, приятели и др.:headbang:, а не само посещение на "бандата дет' свири любимото парче"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз щото съм poseur си избирам отговор "А", но имам нещо друго в предвид - обичам когато една група прави кавър на известно парче, но го прави по начин доста различен от оригинала. С други думи - обичам "гавър" версии :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитам да чувам кавъри на песни които не знам или поне не съм слушал достатъчно,щото ако знам песента до болка и чуя някой друг да я пее и не ми хареса испълнението,мога ама МНОГО да намразя групата правяща кавъра...:killyou:

иначе нямам нищо против и по-комерсиалните кавърчета.все пак така се вдига тълпата...

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на въпроса:еми аз не мога да кажа кои парчета предпочитам д свиря.И едното си има хубава страна и другото.

 

 

 

Когато се свирят познати парчета те ще се знаят и от публиката и тогава се получава много по яко.А непознатите парчета плюса иом е че свириш в повечео случаи неща които никои не ги е свирил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.