Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

От доста време съм се заканил да си взема Ibanez Prestige и в момента много се двоумя между следните 2 модела:

 

RG1527z и RG1570z

 

Това което ме мъчи най-много е че не съм пипвал 7 струнна до момента и не знам дали няма да се окаже доста по-трудно да

свиря на нея това което в момента съм понаучил?

 

Вариантите ми са да взема 7 струнната и да настроя старата китара в drop D или да си взема 6 струнна за по-лесно и старата да събира прах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели каква музика обичаш да свириш и слушаш. Изброй няколко групи. Ако сред тях има такива, които те надъхват за седемструнна китара, няма кво да му мислиш :girl_cray2: Иначе: според мен общото положение е, че ако си метъл традиционалист (или просто традиционалист), седмата струна най-вероятно повече ще ти пречи. Ако се кефиш на по-експериментална и неконвенционална музика, вероятно ще бъдеш очарован от голямото преимущество на седем струнната китара: имаш достъп както до ниски тонове за ритъм, така и до високите тонове за сола и други видове lead свирене. Също така е относително удобна за транспониране, например можеш в стандартен строй да свириш неща, писани в D Standard или C Standard. Казвам относително, защото това често се оказва доста трудна задача за по-комплексни рифове тип траш/дет метъл. Не е кой-знае какъв проблем да свириш неща за шест струнна китара. Когато свикнеш, седмата струна все едно я няма и е там само когато ти потрябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма защо да си мислищш , че ще ти е по трудно. С всеки нов инструмент ти трябва време зада свикнеш.

Аз съм си луд фен на 7-маците все пак свиря с такъв :P , та съм пристрастен :greenangel: но предимствата на 7 струнната за мен лично са много , но да не изборявам. Та за Ibanez и то PRestige еми аз не съм свирил с по удобна китара и 7 и 6 , затова както обичам да казвам отиваш хващаш и двете и прогваш то само ще ти дойде дали да си я вземеш :) айде успех и да се похвалиош после

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 6 струнен Prestige, който обожавам.... НО вземай 7-ка :greenangel:)

То не само за метъл ти върши работа 7-та струна :) Много интересни акорди се получават също :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@MrDeath Преброй струните :greenangel:

Липсата на средния адаптер съм склонен да го броя като плюс до някаква степен.

 

@KeRRANGKid

Metallica, Blind Guardian, Iced Earth, Dream Theater/Petrucci, Lacuna Coil, Korn, Tool...

Слушам и доста по-леки неща но като че ли желанието ми за свирене се подклажда основно от горните и подобни.

Все попадам на някоя песен, която да ме накара да се изям от яд, че имам струна по-малко..

 

 

ПП

Началото на октомври ще ходя до япония и ще издиря някой магазин да пробвам там китарите направо.

За съжаление ако не спечеля от тото или не намеря кесия пари на улицата няма да мога да си купя от там някой JCustom.

Все пак някой ден...

Редактирано от patman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

J Custum :greenangel: и аз искам е !!! а групите са си тежки какво ? напомняшп ми на мен едно време дали да си взема 7-мака или не ае ДА ВЗИМАЙ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се настройват тия чудеса? 6-те струни като нормална китара и седмата по-ниско? Преимуществата й съответно основно при свиренето на песни писани за такава китара ли са или дава възможност да се свирят и неща за 6-струнна в по-ниски строеве?

Не знам дали го обясних добре, но накратко мога ли хем да я използвам като 6-струнна в стандартен строй, хем "ако се преместя струна нагоре" да стане като 6-струнна в по-нисък строй?

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми 7 (най-дебелата) е Си , а другите са си стандарт бе , това си е най-нормална китара + 1 струна доплнително басова !

тва е като 5 струнният бас защо хората свирят с 5 а не с 4 ? :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По дяволите наистина нямат престиж S..

RGD изглежда добре, но вече цената удря под пояса..

Щом се върна от Япония взимам 1527 пък някой ден може да ме огрее и нещо друго.

 

Мерси за помощта :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.