Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Технически проблеми с електронни клавишни инструменти


CyberGene

Recommended Posts

Access Virus Ti2,roland Fantom Xr Help Need From Owners

Ако някой има тези,моля да помага с тест,имам проблеми

 

Много моля,ако някой притежава такъв модул да помага с елементарен тест.

Имам MIDI файлове,само да ги пусне кам модула и това е.И после сравняваме данните.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Roland XP-50. Включвам синтезатора. Използвам го на слушалки само.

Първоначално се чува както трябва. След известно време започва да се чува едно пращене доста силно. От време на време изчезва после пак се появява.

Смених слулките и жака с тях, но пак се получава.

После използвах спрей против влага. Съвсем за кратко време почти се беше махнал проблема, но после съвсем спря да се чува.

Мислех, че проблема е от буксата и го закарах на сервиз да я сменят. Нов проблем - няма точно такава букса...

Казаха, че не е от буксата , но не знаят от какво може да е.

 

Във Варна съм. Къде мога да занеса за ремонт?

Купих нов преходен жак за слушалките и сега е на старото положение - от време на време пращи после спира. :)

 

Някакви идеи??

Ако стане... направо ще черпя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Помощ !!! Някой да ми каже сервиз или разбиращ човек в София за ремонт на RolandXP-10 !!! Синтезатора се нуждае от смяна на дисплея !!! Очаквам предложения във форума Л.С или на тел: 0885 60 28 28 - Георги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се обърнеш към Невилян от Gema Music. http://gemamusic.net - Някъде в този сайт трябжа да го има телефона му. Иначе в София не знам дали има официялен сервиз на Roland. Преди 4 години и аз търсех за моя G600, но се оказа, че най-близкият е в Пловдив. Друг вариант е да си поръчаш по интернет частта, която ти трябва и да отидеш при Невилян (или при някой друг, който разбира) да ти я инсталира. От мен толкова - каквото знам, го казах. Успех, колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се обърнеш към Невилян от Gema Music. http://gemamusic.net - Някъде в този сайт трябжа да го има телефона му. Иначе в София не знам дали има официялен сервиз на Roland. Преди 4 години и аз търсех за моя G600, но се оказа, че най-близкият е в Пловдив. Друг вариант е да си поръчаш по интернет частта, която ти трябва и да отидеш при Невилян (или при някой друг, който разбира) да ти я инсталира. От мен толкова - каквото знам, го казах. Успех, колега.

 

Благодаря !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ниако може ли да ми каже дали е възможно да има софтуерен проблем с инсталираната 3 версия или от прибързано екплоатиране с клавира. тоест: като правя стил ми спира метронома и това което съм записал като тракове изведнъж ги нямя все едно не съм правил нищо.после за момент и саунда го няма за секунди. благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

флопито на моя роланд G600 се прецака взех си друго същия модел (до първите 4 символа Panasonic JU-25 ) от един стар компютър понеже знам колко са скъпи новите и като го включа към клавира само върти дискетата но нищо не отчита на дисплея .Някакво решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам един стар ROLAND E 500, който ползвам от време на време. В момента като го включа и дисплея светва синьо, без да показва нищо друго, просто не работи. Какъв може да е проблема? Кабел, захранване? Не ми е ясно, а не си заслужава да се праща на сервиз.

Благодаря предварително за съветите.

Един ден като го оставих пуснат, показа надпис на дисплея " motherboard test mode" и като го включих и изключих и тръгна.... и така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствените на които бих се доверил е сервизът на Искарско шосе 7, мисля че и самите Динакорд ползват тяхните услуги но сервизът си работи и на собствени поръчки и наистина разбират.Последно едно приятелче им закара уред / не си спомням точно какъв беше / на когото му извадиха процесора и от подобен уред извадиха информацията и го препрограмираха. Доста музикални магазини ползват тяхните услуги но най-добре си е човек да отиде лично без някой да го препраща от другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha MM6

 

Привет,

 

Аз моя проблем го реших, пиша за другите да знаят. Ямаха ММ6, както и някои други модели Ямаха имат проблем с дисплея. Проблема е стар и се знае, но доколкото разбрах Ямаха отказват да го признаят. След известно време дисплея почва да дава черти вместо образ на половината дисплей, после и на целия. Оправия няма - сменя се целия дисплей. Аз лично бях в гаранция и просто го занесох, след седмица ми го върнаха с чисто нов дисплей. Но из Ютюб разни хора се чудят какво да правят. Ако не сте в гаранция и си падате сами да си оправяте нещата, от интернет (но незнам откъде точно) може да си поръчате нов дисплей и да си го монтирате сами.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Единствените на които бих се доверил е сервизът на Искарско шосе 7, мисля че и самите Динакорд ползват тяхните услуги но сервизът си работи и на собствени поръчки и наистина разбират...

Може ли името на сервиза или някакъв телефон за връзка?

Взехме "на сляпо" един ахраичен ENSONIQ KS-32, без да го пробваме. Не изкарва звук нито през Left/right изходите, нито през слушалката. На дисплея не пише нищо, само реагира на натискане на бутоните, изписвайки BUTTON #xy.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазин - ул."Искър" 84;

Тел.:02/9439450

Работно време:

-понеделник до петък: 10-18ч.

-събота: 10-14ч.

-неделя: почивен ден

 

Дано да ти помогнат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, да ти кажа и аз работя с ПА 80 ,и на мен чат-пат ми прави мизерии. Прекъсвал ми е по време на работа но аз мисля че това се дължи на напрежението в мрежата по-скоро. Иначе мисля да си купя стабилизатор пък тогава да видим. По принцип тези клавири имат недостатък при пускане най-вече. Ако не зареди от първия път може да се наложи и втори.

 

Пиши ми как ти прекъсва и какво става всъщност.Звука остава ли си да звучи, зацикля ли, рестартира ли или ти прекъсва самия звук което може да е проблем с куплунгите(налага се презапойване или сменяване на куплунгите което ти излиза към 100-тина лева)

Локализирай проблема. Мога да ти дам телефона на един техник специално на КОРГ. Аз живея в София. Дай някакви координати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.