Jump to content
Българският форум за музиканти

<!> Настройки, функции, трикове и похвати


CyberGene

Recommended Posts

Това е поредната тема от инициативата за подреденост и удобство в клавирния раздел.

 

Тук трябва да пишете всичко, което е свързано с различни настройки, функции, трикове, похвати, менюта, инсталиране на стилове, просвирване на МИДИ-файлове, проблеми с фърмуера или операционната система и т.н. или по-общо казано използването на клавишен музикален инструмент при свирене на живо (в кръчма/пианобар и т.н.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

стилове можеш да ползваш от роланд и техникс

клавира сам си ги конвертира

изискването е програмката за конверт за съответния вид стилове да е на

дискетата заедно със стиловете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговора. Вече имам дискета със програмата.

Имам друг проблем. CASIO-то чете MIDI фаилове формат SMF0.

И сега ми трябва конвертор MIDI to SMF0.

Намерих едно KARCASIO, но иска регистрация.

Ако знаете друга програма кажете?

 

Благодарности!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SMF=Standart MIDI format

 

НЕ ти трябва конвертор,пускай ги така,ако не вървят през клавира явно клавира има ограничения за възпроизвеждане на определен брой тракове,а мидито има повече от позволеното.

Не можах да разбера идеята ти да конверитраш миди в миди????

Редактирано от mrdds
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хайде и аз да се изцепя. Какво означава да си настроиш синтезатора? Нали темата е настройки и т.н. Предполагам че нямате предвит верността на тона. Ако може разяснение какво точно настройвате и на кой модели синтезатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Искам да купя роланд Gw-8 и ме интересува мога ли да правя стилове на неговия секвензер?

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Предполагам, че въпросът ми не се вмества напълно, а частично, в темата. А понеже не искам да отварям нова тема, реших да пиша направо тук.

Разглеждам от известно време едно "Stage Piano" - "Korg SP-170". Проблемът е, че има само 2 headphone out jack-а, няма line out. Интересуват ме начините, по които може да се осъществи връзката между него и дадено кубе, понеже четох, че този тип връзка е много нестабилна, а другаде пък противоречиви на това твърдение коментари и се обърках. Освен това някъде беше споменато, че може да се използва mixer, през който да минава кабелът преди да се свърже към кубето, който да регулира един вид връзката.

 

Получих отговор от "Thomann", към които изпратих същото запитване:

The two headphone-outputs can be used as a lineout, too - if there is a mono-jack connection for each output they are assigned as line-outputs, if there is a stereo jack connection for headphones they work as phones out. So you would just need two jack instrument cables to make a connection.
,

който отговор обаче не ми помага особено.

 

Та бихте ли ми помогнали, като ми дадете повече информация за начина/начините за осъществяване на този тип връзка, кабелите и техниката, която евентуално ще ми е нужна, и евентуално, кой е най-добрият, стабилният и удачен вариант?

 

Благодаря предварително!

 

Поздрави,

Севдалин Желязков.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си е казано: ако вържеш стерео жак (такъв на слушалки, от големите), изходът действа като изход за слушалки, вероятно усилен. Ако вържеш моно жакове, изходът действа като линеен изход. Тези моно жакове големите ги имат повече инструменти, които се усилват - китари, басове, клавири. Пултовете имат входове за такива. Ето разликата между стерео и моно жак:

300px-Jack_plug.png

1. Sleeve: usually ground

2. Ring: Right-hand channel for stereo signals, negative phase for balanced mono signals, power supply for power-requiring mono signal sources

3. Tip: Left-hand channel for stereo signals, positive phase for balanced mono signals, signal line for unbalanced mono signals

4. Insulating rings

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте колеги,
От скоро разполагам с един Korg PA 600.
По принцип обичам сам да си правя стиловете,но тук срещам следният проблем:
Правя четири вариации и съответно четири Fill 1,Fill 2,Fill 3 и Fill 4. 
Както знаете клавира има функция за Auto Fill и на всяка вариация си 
отговаря съответния брейк. Но нещо се случва и Fill не тръгва както трябва.Примерно натискам бутона за Var 3 а се включва Fill 1. Предполагам че е до някаква настройка и предварително задаване на параметрите,но не можах да реша проблема.
Ще бъда благодарен ако някой колега ми подскаже за какво става въпрос и ми помогне в решаването на проблема.
Поздрав и успех на всички колеги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега,аз също не намерих такава настройка,а смея да твърдя че имам доста опит в правенето на стилове.Имал съм KORG i3 и KORG PA80.

Ще направя едно уточнение:

Клавира е на колега и дойде при мен пълен с доста информация.Има доста USER стилове и при натиснат бутон AUTO FILL брейковете работят съвсем коректно,като към всяка вариация се включва съответния брейк,А при моите стилове не е така.

Пример:

При моите стилове бутона AUTO FILL е включен,върви Var 1 натискам Var 2 а се включва Fill 1.

При другите стилове не е така

Пример:

Бутона AUTO FILL е включен,върви Var 1 натискам Var 2 и си се включва Fill 2 ( брейк подходящ и проектиран за съответната вариация )

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.