Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос

Отдавна мислих да пусна някаква подобна тема, в която тези от нас, които имат доброто желание да споделят интересни, според тях, техники, патерни, начини на свирене и тн и тн. Това би могло да става с помощта на аудио и видео записи, придружени с помощни материали от типа на ноти, свирне бавно и бързо, табове (евентуално, аз лично не ги харесвам, но знам че са много разпространени), както и кратко писмено или устно обяснение на идеята , особености, както и съвети за усвояването и от евентуални мареаклии.

Наистина има безбройни такива в Youtube, но нищо не ни пречи да си направим собствена тема, като предимството би могло да бъде, че примерите биха могли да бъдат в интересни на форумното общество посоки.

Хубаво би било ако повече хора се включат и според мен би могла да се получи интересна и чисто музикантска тема.

Мисля че е излишно да се споменава, че примерите биха могли да бъдат във всевъзможни посоки и стилове. Единствено важно според мен е записите да са относително добри и да има материали, улесняващи разучаването от съфорумци. А също и идеи от същите какво биха искали да видят в темата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

От видеото на Кольо, пост N 22 нотирах от 5:00 до 5:04. Много изпипана фраза.

[attachment=658:Kolio-k.jpg]

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Ааааа, защо ми казва така 

"Sorry, you don't have permission for that!" - и не виждам картинката и не мога да я сваля.

:secret:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Не знам защо казва така. Вероятно защото исках да е снимка и ходя да я преформатирам в незнаен сайт онлайн.  Ето я на PDF  и формата на Guitar Pro 5, от който може да се чуе.

[attachment=659:Kolio-k.pdf]

[attachment=660:Специален лик от Кольо.gp5]

Много добра фраза, симетрична, измислена за бързо изсвирване. Започва с Ла Дорийски (Фа#), малко хроматизми и хубав звук. :godbless:

Редактирано от travelcaster2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

[media][/media]

Някой свири ли фламенко във форума? От време на време записвам по някой бърз видео tutorial за моите ученици, ако има интерес ще ги share-вам и тук. Това е стандартна секвенция Am - C - F - E за Solea в E phrygian. 

P.S. Нещо не мога да share-на видеото, може би защото съм го качил във фейсбук. Ето линк, вслучай че не се зарежда player-a  https://www.facebook.com/photo.php?v=10153258578205576&l=1749899445350834231

Редактирано от trendkiller

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Здравейте. Към пост N 20. Там съм нотирал това, което Джо свири след Hotline #3, от 00:50 нататък.

Joe Diorio Jazz 1984 - 02 Hotline #01 #02 #03.mp3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Идеята ви включва ли публикуване на интересни акоедни прогресии ? Мога и да се  вклщюча с нещо свежо ;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.