Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender за 199 лева?!


VOSTOK

Recommended Posts

Пичове, не знам дали сте се натъкнали на таз оферта от Technopolis:

(преписвам дословно от каталога)

FENDER-SQUIER

електрическа китара

Тремоло, 3 единични адаптера, гриф от Роузууд (Rosewood)

6 месеца гаранция.

Цена: 199 лв.

В събота имах работа във въпросния магазин и, въпреки, че бързах, метнах едно око да видя дали е вярно, или са объркали цената, ама не са - толкова е, с ДДС. Пишеше: вносител - xxxx.

 

Пиша го това, защото съм объркан - какъв е тоя Фендер, та да струва толкова малко, и защо е пуснат да се продава в Технополис?

 

Имате ли идея какъв е тоя модел изобщо на Фендер?

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендър в момента са се засилили към ниския клас и имат доста китари там (и с Jackson правят същото). Китарите не знам къде са правени, ама са си евтина работа :headbang: За зарибяване на младежи стават, де. Ама само за това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не това НЕ Е Fender - това е Squier.

Въпреки, което нема лошо.

Едва ли е някакъв кой знае какъв хит тази китара за толкова пари от друга страна за толкова пари едва ли можеш и да очакваш да е кой знае какво, ако мога да се повторя :headbang:) Ше зема да мина некой ден да и фърля един поглед.

 

'nuf said.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hi, gledah gi tiq kitarki...

Nai obsto kazano ne stavat mnogo za svorene..noi za nachinast da nauchi osnovnite nesta biha svyrshili rabota.

Proizvodstvo nqkyde iz dalechniq iztok.

Edinstvenoto hubavo nesto v tqh e cenata im .

Za kitarist koito e pipnal originalna kitara..ne si struva da se razkarva.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление съм съгласен единственото нещо за което става SQUIER е да се научиш да свириш. Но тръгнеш ли да се занимаваш сериозно със сигурност няма да ти свърши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скуайър Шоумастър чух че били добри... Може и да му свърши работа. Ама ако е Скуайър Старт...

Е, за начинаещ е добре да имаш евтина китара, която да те научи... После... ДЖАКСЪН !!! УАААААААА :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся, аз имам инфо за същото явление и във Варненския Технополис.

Бяла Squire Stratocaster (ЛИЦЕНЗНА Фендер, не Фендер - има разлика)....

Не ми е ясно, как определят тия цени. Навремето, преди можеби 7-8 години един приятел си купил подобна за 400долара, което за времето си било направо лукс... Тази неговата са я правили за износ към Мексико, ако не греша, сегашните не знам, за къде ги правят.

 

И освен китарата, имало и някакво кубе Фендер, което било по думите на информатора "два пъти по-голямо от мойто (фронтмен 15г) и с много потенциометри"... Било за около 170 лв до колкото разбрах.... Ко става незнам, ама... Трябва да видя какво е това кубе, да не ме е яд, че съм се минал :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравко, от къде имаш това инфо за Технополиса? Като имах път преди 2 месеца към Метро да купувам един синтезатор, минахме през Технополиса и нямаше НИЩО което да се свърже с музика ( освен уредби и т.н. ) В смисъл, нямаше китари, кубета и т.н. Иди в Динакорда зад ВИНС, там пича ми каза, че повечето стока (тогава имаше предвид синтезатори и клавири) я имат в метро, че дори и на по-добри цени. Тъй че ако си решил твърдо за тоя Скуайър, виж там първо и тогава го купи

:axe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко инфо от моя скромен опит с фендерите :headbang:, понеже съм им фен.

Най - доброто от фендер е made in USA !!!

Имал съм удоволсвието да свиря известно време със Stratocaster 69. Невероятна китара !

За съжаление фендер изнесоха производство на много места и пазара се заля с меко казано ментета на фендер. ( Squire не е менте! Той е модел на фендер, макар и по евтин от тях има доста добри и скъпи модели).

След made in USA , най доброто е made in Japan.

След това - made in Korea ( аз съм имал такъв ).

Сега има много производство в Мексико - не никак лоши, но има голяма разлика в качеството на китарата в зависимост за къде е пратката.

Мексикански фендер произведен за USA е много по добър.

Всичко друго от далечния изток е шир потреба. То за това е и на такива цени.

( всичко тожа е лично мое мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в Динакорда зад ВИНС, там пича ми каза, че повечето стока (тогава имаше предвид синтезатори и клавири) я имат в метро, че дори и на по-добри цени. :axe:

 

Къде се намира това? Студ. град ли имаш в предвид?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВИНС е варненското УНСС, следователно не става въпрос за Студентски Град :headbang:

 

И аз го знам този магазин, от там си купувах кабелче като бях на Варна това лято :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От там си взех Jackson-a, та затова съм склонен да правя реклама на магазинчето :headbang:

Сериозно, добри неща има там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравко, от къде имаш това инфо за Технополиса? Като имах път преди 2 месеца към Метро да купувам един синтезатор, минахме през Технополиса и нямаше НИЩО което да се свърже с музика ( освен уредби и т.н. ) В смисъл, нямаше китари, кубета и т.н. Иди в Динакорда зад ВИНС, там пича ми каза, че повечето стока (тогава имаше предвид синтезатори и клавири) я имат в метро, че дори и на по-добри цени. Тъй че ако си решил твърдо за тоя Скуайър, виж там първо и тогава го купи

:axe:

 

НЕ, разбрал си ме грешно! Не смятам да купувам Squire-a. Просто си имам Ямаха :headbang:

И си я купих от магазина зад винса...

Говорех за усилвателя... него искам да го видя, да разбера какъв е. Китарките в технополиса са ги докарали скоро. Току що изкарах от пощенската кутия каталога и там я има китарата Fender-Squire... аз бих казал Squire-Fender да сме по-точни...

 

А в варненското Метро една акустична Яамаха събираше прах С ГОДИНИ буквално! Махнаха я обаче по едно време. Направо жал ме беше за китарката - толкова време стои там, събира прах, блъска се по стелажите, цялата изподрана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВИНС е варненското УНСС, следователно не става въпрос за Студентски Град :)

 

И аз го знам този магазин, от там си купувах кабелче като бях на Варна това лято :)

ops, sorry

moq greshka..:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, ся ако трябва да сме честни, никога не бих си взел китара от Технополис. Самата мисъл ме дразни...

Варна има 4 добре обурудвани муз. магазини - Канев, Левито, Фактор и този зад винса. Левито - само аксесоари и др., но нищо по-сериозно, защото си имам съображения :) (за покупка говоря) . Канев... сравнително по-евтино от левито, ма не чак толкоз, пък и избора не е кой знае какъв...

После Фактора... Там също продават Squire-и и то избора е по-олям от колкото в Технополис, не се съмнявайте :) . Този зад винса според мен е най-добър от всичките. Изборът е най-голям, цените са добри, обслужването е добро... Последния път като бях там имаха два Squire-Fender-a на цена от 230лв, небесно сини... Та мисълта ми е, че е по-хубаво да се купи от там, щото едно на ръка че е музикален магазин и второ, даже мисля, че гаранцията е 1 година, не 6 месеца :) . Избора също... Аве друго си е от специализиран магазин да се купи...

 

 

Аз съм по-любопитен, кви кубет имат в технополиса, дали изобщо имат и що за стока са... Някой има ли повече информация за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.