Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнения, мнения и препоръки за инструменти


CyberGene

Recommended Posts

^ По- добре инвестирай в мощен компютър с повече Рам и голям и бърз хард, купи си мастер кийборд. Има достатъчно модерни и качествени ВСТ инструменти и семплери, които изобщо не могат да се сравняват със звука на т`ва нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^^^ Пианото не става чак толкова тихо, колкото по-скоро глухо. Средният педал пуска една ивица плат пред чукчетата и се получава нещо до голяма степен неприятно като звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

малко след дъжд качулка ще е въпросът ми, но все пак ще го задам.

Сдобих се с това нещо http://uk.yamaha.com/en/products/musical-i...v60/?mode=model (YAMAHA NP-V60). За момента ще го използвам за обучение. Ще взимам уроци по пиано, и като цяло това ще ми е свиренето. Гледах моделите с по 88 клавиша, но са доста над бюджета ми. Та това, което купих, бива ли го? Ясно е че ще свиря на него - купено е. Но дали е добро?

Редактирано от Synthy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е с лека клавиатура. Следователно ще се научиш коя нота на кой клавиш е. Но да свириш експресивно на пиано с това нещо - не. Е, за котешкия марш става де. И примерно за акордеон или орган. Но иначе си трябва тежка клавиатура. Ако си сериозен и решиш, че искаш да станеш добър пианист (не клавирист), съвсем скоро сам ще разбереш, че ти трябват тежки клавиши. А за 300лв можеш да си купиш акустично пиано, което при всички случаи е много по-добре от клавиатура с леки клавиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е с лека клавиатура. Следователно ще се научиш коя нота на кой клавиш е. Но да свириш експресивно на пиано с това нещо - не. Е, за котешкия марш става де. И примерно за акордеон или орган. Но иначе си трябва тежка клавиатура. Ако си сериозен и решиш, че искаш да станеш добър пианист (не клавирист), съвсем скоро сам ще разбереш, че ти трябват тежки клавиши. А за 300лв можеш да си купиш акустично пиано, което при всички случаи е много по-добре от клавиатура с леки клавиши.

 

Хъм, пиано казваш.. да, това е най-добрият вариант, но няма къде да го сложа - големичко е. След ремонта ако намеря място, може и да се сдобия с такова. Сега синтезатора е в къщи. А, гледах в динакорд едно ел. пиано на ямаха, много ми харесаха точно клавишите му - както казваш тежки бяха, много хубаво се натискаха. Нямаха много общо с това което купих, но беше доста скъпичко. Засега свиря тръгнал кос и хепибърдей тую по слух (не знам нотите). Благодаря за съвета! Нне знаех че толкова малко пари искат за пиано, мислех че са доста по-скъпи и за това изобщо не съм търсил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казвам 300лв, имам предвид акустични пиана на старо и то не кой знае какви... Но все пак са си перфектни за да свириш експресивно. Иначе засега за тръгнал кос и т.н. със сигурност ще си правиш повече кеф със синтезаторчето :) Нещата ще си дойдат сами и сам ще разбереш дали имаш нужда от твърди клавиши, споко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!

По горе питах за инструмент, който да ми е според нуждите и реших да е Корг Тритон.

Намерих 2 подходящи инстумента, но единият е Корг Тритон Класик, а другия Корг Тритон Екстрийм.

Остана един последен въпрос, преди да купя синтезатора и той е:

Имат ли съществена разлика Класика и Екстрийма, която да ми е от полза?

Като чета характеристиките им из нета, повечето неща не са ми ясни и не мога да преценя сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно, като ти чета пак изискванията, май единственият ти вариант е за добър компютър и да ползваш сикуенсър и разлиани VST-та. Много малко свирки могат да направят всичко, което искаш - многопистов запис над 16 канала, правене на звуци, каквито са ти в главата и т.н. Може би само Korg Oasys има всички тия неща в едно, ама и цената му не е малка. А за 2000лв съвсем спокойно ще спретнеш доста сериозен компютър и МИДИ-клавиатура, от там вече си има софтуери за всичко, което искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мда, аз даже мислех да пиша, че и аз като теб мисля, ама нещо се обърках и забравих... Като недостатък на това всичко да е в една тема сега забелязвам, че става доста объркано кой на кого отговаря, но все пак е по-добре от това да е пълен разделът с повтарящи се неща. Като един компромис може би ще разреша тук в тази тема да се ползват цитати, даже може би ще е задължително, за да става ясно кой на кого и за какво отговаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teмата е меко казано "объркана". :) Според мен нямаше нужда от такава "концентрация" точно в раздел, където и без това движението е поне десет пъти по-малко от "китара" например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе питах, но ще взема да се повторя, особено след като видях темата за поръчка от Томан чрез Динакорд.

Та кое от двете

THOMANN SP-5100

 

или

 

THOMANN SP-5500

 

Става дума за дете на 10 години, което от време навреме ще излиза на концерти и му трябва само реалистична тежка клавиатура и читав звук на пиано.

В наше село няма пиано в залата, а препоръката на преподавателката е младия "виртуоз" да обръгва, като излиза по-често. Щото преди месец се спече яко.

Отворен съм и за оферти секънд хенд. Изискване - тежка клавиатура и пиано звук.

 

За забавление си имам Ямаха ДГХ 520.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момент ще позволя сравнения на инструменти да се правят в отделни теми, защото тук е объркано, но ако започне пак да се пълни с повтарящи се теми, просто защото някой го мързи да търси, просто ще трия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, хора!

И аз съм със запитване какъв инструмент да си взема. Ситуацията е следната: учила съм в НМУ, но точно преди да го завърша, заминах за чужбина и не можах да взема всичките си изпити. За момента се занимавам с други неща, но много ми се ще да си довърша изпитите и да си взема тапията... Връщам се в България сравнително често, там имам пиано, но за момента просто искам да си упражнявам материала и да не губя форма.

С две думи: искам някакъв синт./ел.пиано или каквото там се казва, което да има задоволителни възможности и да е преносимо - в случай,че преподавам на деца занапред и т.н Изискванията ми са да има пълна и динамична клавиатура/ да се доближава до истината. Ако пък и има някоя друга екстра, не бих отказала ..

Проблемът ми е,че не разбирам грам от електронни пиана, така че ще съм ви благодарна да ме насочите към марки и модели,които да се вместват в бюджет около 1000лв (: Гледах разни casio privia и yamaha p60 в интернет, дали те ще ми свършат работа?

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах дали ти трябва заместител на истинско пиано или ти трябва нещо, дето да има много звуци, ефекти и т.н.? Щото ако ти трябва нещо, което да замества пианото, т.е. да има 88-клавиша с хамър механика, тогава в тоя ценови диапазон може да избираш между Korg SP-170 (500 Евро), Casio Privia PX-130 (655 Евро), Yamaha P95 (660 Евро). (Yamaha P60, P70, P85 са по-старите модели, които не се произвеждат). Всяко от тези има хамър механика, 88 клавиша, приличен звук на пиано, както и няколко допълнителни звука като електронно пиано, клавесин, орган, стрингс и т.н., но нямат ефекти и някакви сложни функции. Аз лично бих взел Корга, заради цената, защото не отстъпва по нищо на другите като клавиатура и звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.