Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнения, мнения и препоръки за инструменти


CyberGene

Recommended Posts

Колеги съфорумци, някой знае ли от къде в БГ може да се купи midi controller Cakewalk A 500 или старата му версия Edirol PCR 500, защото уж xxxx са представителите за България, а ми казаха, че трябва да чакам 3 месеца, за да ми го докарат и пак не е сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От предложения избор и аз гласувам с 2 ръце за M-audio. Имам 2 клавира на M-audio - просто са невероятни.

Мерси за съвета! Да се похваля от днес и аз съм горд собственик на М-аудио Keystation 61es.Да те попитам ти с какъв софтуер свириш? Аз записах Ableton live 6.0 ,който беше с клавиатурата ,но беше адски сложен.Сега свиря с Pianissimo и съм много доволен.Можеш ли да ми препоръчаш някой друг по-прост софтуер ,с който да свиря и със звуци на други инструменти ,освен пияното? Благодаря предварително! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :wub: Честито! Ами принципно аз работя с много различни програми. Ableton ми е един от любимите. За синтове и звуци най-универсално и лесно за използване мисля, че е Hypersonic 2. Reason също е доста интуитивен и има много библиотеки със звуци. За съжаление хубавите неща струват скъпо, въпреки че има народни версии. В момента не се сещам за някой безплатен VST или Standalone инструмент, когото да ти препоръчам. А ти след като си регистрираш Ableton на сайта им ще можеш да си дръпнеш последната версия - 8.2.1. Там има някои синтове и инструменти.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно - да. Само внимавай да не разберат Б.Б., Ц.Ц. или Я.К. и да не вземат да си направят PR-акция на твой гръб. Иначе няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма закон, който да разрешава ползването на пиратски софтуер за домашно ползване, така че препоръчвам да се ограничите в коментари само по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кой закон го забранява? да внесем яснота по въпроса, тъй, де - може и в правилата на форума да турите извадката.

 

иначе отваряш http://www.kvraudio.com и гледаш. има и доста добри безплатни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забранява го Законът за авторското право и сродните му права, глава тринадесета "АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ", чл.97, ал.8.

 

Непознаването на закона не е оправдание за неспазването му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отскоро почнах пиано, но нямам истинско такова. Имам един синтезатор CASIO CTK-3000 :) , но по нищичко не се доближава до акустично такова. Гледах в нета, че има всякакви руски пиана, но от толкова много марки и модели не мога да избера. Бюджета ми е най-много 400-500 лв. След това проблем е мястото и искам да знам горе-долу размерите на по-долу посочените марки, които намерих на прилична цена. Искам и да знам какво да гледам в едно използвано пиано(как се отваря и т.н.) Ето марките на които съм се спрял:

 

Беларус, Заря, Лирика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

Реших да се уча да свиря на синтезатор, през свободното време и е време да си избера такъв.

Ще ми помогнете ли в избора ?

Разполагам с около 2000 лева и много изисквания. Искам аз да си правя звуците и ритмите, да ги записвам на отделни канали, които да просвирвам и да добавям нови и нови неща. До сега съм правил музика само с Меджикс мюзик мейкър и готовите им семпли, но искам, вече аз да си правя звуците и ритмите. Държа да не съм ограничен в правенето на звуците и да мога да направя всеки звук, който фантазията ми роди. Също, каналите, на които ще записвам, да са повечко, че Меджикса имаше само 16 май. Да имам ефекти и филтри, които да мога да вкарвам в реално време. Да мога да добавям звуци от външен носител. Не се сещам за друго, но със сигурност ще излезе нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв Тритон или Мотиф на старо според мен, ама колегите, дето повече разбират от уъркстейшъни да кажат по-конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отскоро почнах пиано, но нямам истинско такова. Имам един синтезатор CASIO CTK-3000 :) , но по нищичко не се доближава до акустично такова. Гледах в нета, че има всякакви руски пиана, но от толкова много марки и модели не мога да избера. Бюджета ми е най-много 400-500 лв. След това проблем е мястото и искам да знам горе-долу размерите на по-долу посочените марки, които намерих на прилична цена. Искам и да знам какво да гледам в едно използвано пиано(как се отваря и т.н.) Ето марките на които съм се спрял:

 

Беларус, Заря, Лирика

 

Преди години имах Лирика и го продадох за точно 500 лева, не вярвам и в момента да са по-скъпи. Размерите му са нормални като за пиано - дълбочината е не повече от 50-60 см, височина около 150см, а дължината на клавиатурата може би също около 150-160 (казвам по памет)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отскоро почнах пиано, но нямам истинско такова. Имам един синтезатор CASIO CTK-3000 ;) , но по нищичко не се доближава до акустично такова. Гледах в нета, че има всякакви руски пиана, но от толкова много марки и модели не мога да избера. Бюджета ми е най-много 400-500 лв. След това проблем е мястото и искам да знам горе-долу размерите на по-долу посочените марки, които намерих на прилична цена. Искам и да знам какво да гледам в едно използвано пиано(как се отваря и т.н.) Ето марките на които съм се спрял:

 

Беларус, Заря, Лирика

 

Преди години имах Лирика и го продадох за точно 500 лева, не вярвам и в момента да са по-скъпи. Размерите му са нормални като за пиано - дълбочината е не повече от 50-60 см, височина около 150см, а дължината на клавиатурата може би също около 150-160 (казвам по памет)

 

Много благодаря за информацията. А знаеш ли дали средния педал върши работа(дали наистина става пианото много тихо)защото съседите надали ще са много доволни :godbless: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв Тритон или Мотиф на старо според мен, ама колегите, дето повече разбират от уъркстейшъни да кажат по-конкретно.

 

Корг М50 дали ще сърши работа за моите нужди ( семплер и секвенсер )? Питам, защото влиза в бюджета ми, а и ще бъде нов.

По- лош ли е като звучене и възможности от Тритона?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.