Jump to content
Българският форум за музиканти

Сравнения, мнения и препоръки за инструменти


CyberGene

Recommended Posts

Ейй супер, мерси за бързия отговор! Кorg-a верно изглежда като да отговаря на тва,което търся.. Иначе, имах предвид, че на първо време основно ми трябва да се доближава до акустичното пиано, но като цяло, занапред не знам с какво ще се захвана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте!

Спешно ми трябва отговор на следния въпрос. Може ли някой да посочи какви са разликите освен в цената м/у следните клавири:

 

Yamaha PSR-E313 и Yamaha PSR-R313?

 

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам гугъл да имаш случайно?

Виж сега какво ми излезе на първо четене:

 

PSR-E313

482 GM & XG звука(бленди)

106 стила с акомпанимент

9 дигитални реверба+4 хорус ефекта

LCD Дисплей-грозничък ми се види...

лесен за използване двутраков рекордер,което на чист български значи,че можеш да запишеш 2 инструмента...много бре..

32 ноти полифония,миди ин-аут,слушалки,сустейн педал

 

PSR-R313

108 звука+361XG+13 drum kits,което като цяло е=482 :)

106 стила...

дртн,дрън,дрън...

 

Аз лично не виждам никаква разлика. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм много на класическо пиано , но сега искам да почна да свиря и композирам (евентуално) на електрическо. Но не знам дали да си купя синтезатор , електрическо пиано или нещо подобно? :thumbs_up:

Редактирано от 2she
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

В търсене на перфектния, моя си инструмент, разгледах всякакви марки, модели и варианти и си харесах доста неща. !Четейки подробно характеристиките на всеки един от тях, изникна един много важен за мен въпрос. Почти всички марки имат 76 - клавишни модели, които обаче са полу-пианистични и 88 - клавишни - хамър модели. 76 клавишните са с доста по-достъпна цена и са много по-удобни за участия. Тъй като съм пианистка, за мен качеството на клавиатурата е на първо място. Исках да попитам за мнението на колегите, които са наясно с разликите м/у двата типа клавиатури. Разликата осезаема ли е, полу-пианистичната клавиатура може ли да се сравнява с акустичната изобщо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

 

И аз като теб избирам вече повече от половин година перфектния клавир и още не съм намерил такъв,но това е друг въпрос.

 

Тъй като съм пристрастен към марката Rоland,незнайно защо,може би защото първия ми клавир беше такъв,втория също и т.н бих ти препоръчал Roland Fantom G или Х /7 или 8 съответно със 76 и 88 клавиша.

По мои наблюдения това е единствената хубава свирка с Progressive Hammer-Action Keyboard,което най много се доближава до клавишите на гранд пианото.Разбира се трябва да се отчете факта,че няма как електрониката да замени неусезаемо механиката на акустичното пиано.

 

Съчетанието на такава клавиатура и доста добрата електроника прави този модел мечта за много музиканти.Особено пианисти,които не свирят трилери и народна музика.За това НЕ СТАВА! Тежки клавиши,дълбок ход ... няма как.

 

 

На практика това си е един компютър с пианистична клавиатура....щом дори мишка можеш да си включиш :huh:

До колкото съм чувал това е любимия клавир на Елтън Джон ...след рояла,разбира се ;)

 

Свирил съм на ел.пиано yamaha с полупианистична клавиатура и според мен няма голяма разлика с обикновените синтезаторни клавиатури.Може би съвсем малка тежест на клавиша го различава.

 

Най добре иди в някой голям музикален магази,който може да ти предложи 3-4 вида ел.пиана,фантома ,който ти предложих и някой по елитен синтезатор за да си направиш собствено сравнение.

 

 

Аз пък си харесах Roland Juno Stage и се ядосвам как може да го оставят без секвенсер.Този клавир покрива 5 от 6-те мои изисквания.

 

Някой да каже мнения освен ревютата в интернет?

Редактирано от mrdds
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.