Jump to content
Българският форум за музиканти

Екраниране на китара


Recommended Posts

Мерси на всички

 

за thedirt1 и въпроса за граунд лууп проблема ето тук има инфо. Мързи ме да пиша.

 

http://www.epanorama.net/documents/groundloop/index.html

http://www.epanorama.net/documents/groundloop/basics.html

http://www.channld.com/hum.html

http://www.gbaudio.co.uk/data/ground.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 212
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

имам въпрос относно екранирането. трябва ли да се екранира при пружините на тремолото. според мен да, тъй като там ми е вързана масата, но все пак. сори ако ви се стори тъп въпроса ама не му разбирам много. благодаря :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е напълно логично да се екранира всяка кухина, но от друга страна има опастност тремолото/флойда да се допре до екранировката а тогава нз кво ше стане :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си е напълно логично да се екранира всяка кухина, но от друга страна има опастност тремолото/флойда да се допре до екранировката а тогава нз кво ше стане :think:

Еми то по принцип тремолото се свързва с масата , доколкото знам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз екранирах и кухината на тремолото.При нашата китара самата кухина е направена така,че под пружините на практика всичко е изрязано от корпуса-там е ДУПКА!Облякох стените с фолио и екранирах пластмасовото капаче.Преди когато се пипнеха струните или тремолото,се чуваше пукане,сега не се чува нищо-няма брум,няма шум.Адаптерите обаче,за моя най-голяма изненада бяха "сварени" вече в парафин!А бе китарата стана друга!И след като монтирах и предусилвателя в нея,вече ефектите,които съм правил и които преди ме дразнеха,сега вървят по съвсем друг начин.Разбирам,че могат да се намерят съвсем свестни адаптери за свестни пари,но синчето сега набляга на гаджетата и не виждам смисъл да хвърлям пари.Всичко,което правя,е да си " начеша крастата".Аз не мога да свиря,но рокът и китарите врят в кръвта ми!И за това влизам в тоя форум,защото ми е гот!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Схемата мисля я има в предната страница.Нищо особено,с един полеви транзистор,усилване 6-7 пъти.Имам разработена платка,батерийката е 12 V от дистанционно за аларма от автомобил.Батерията е отзад при пружините на тремолото,а самата платчица-до потенциометъра за усилването.Дайте мейл,на който да изпратя материалите,че не съм много наясно с качването по разни сървъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Преди 2 дни и аз направих някой нещица. Най-голям ефект( не направих това сас звездата и май ще отварям отново) имаше "варенето" направо съм поразен, Ditronix писа за него, а в руският сайт е описано подробно(някой го бе споменал) Разбира се, хубавите адаптери няма да имат нужда от варене, но усетите ли микрофонийка действайте смело и както казах ефекта е поразителен, на 50 санта нарочно приближавах китарата до тонколоната( свиря през РС и Хи-фи уредба) и въобще не се опитва да избие микрофония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мене освен че спря микрофонията се промени тотално и звученето - сега имам много по-ясни средни и на клиин звучи в пъти по-яко, а пък който има пари нека ги "вари" в кофата и си вземе нови, които принципно са същите, само дето са варени заводски. екраниране на тремолото отзад - пълна глупост, според мене няма смисъл!!!!!!!! От какво екранирате тремолото, след като то е свързано с маса, а и без това няма общо с електрониката?????? Относно фолиото колко струва - вземаш алуминиево домакинско, мацаш китарата с лепило тук-там, слагаш добре фолиото по стените и след няколко минути е готово. При мене нямаше много ефект от екранирането, щото съм със сингъл коили, които по принцип си бучат яко, мисля да вземам нойс гейт в скоро време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.