Jump to content
Българският форум за музиканти

Направи си сам


metalhammer

Recommended Posts

Хора някой от вас занимава ли се да си прави дистари и лампови усилватели .

Хаиде ако има желаещи да обменят опит да помолим модераторите за нова тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора някой от вас занимава ли се да си прави дистари и лампови усилватели .

Хаиде ако има желаещи да обменят опит да помолим модераторите за нова тема.

...Mda... moje.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МДААААМ - събрахте се както се казва :happy:

Nikifena прави ефектите, krasi усилвателите ...

 

Дай малко повече инфо какви си правил, Krasi?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МДААААМ - събрахте се както се казва :)

Nikifena прави ефектите, krasi усилвателите ...

 

Дай малко повече инфо какви си правил, Krasi?

Не съм "творил" по въпроса, нещата които съм правил са по оригинални схеми.Та цялата работа започна така:Преди 10 години(бях още ученик) и както знаете в БГ нямаше почти нищо ,само разни Вермони ,Лариус и тем подобни, аз като млад ентусиазиран китарист будно се интерисувах от всички китарни апаратури.Сигурно сте чували за китариста Николо Коцев(Кочо) ние сме от един и същи град(Стара Загора), та преди въпросните 10 години той си беше в БГ за няколко дни и аз му надих главата с безумни въпроси за всичките китарни апаратури(коя как звучи?ама тая добра ли е, ами другата..... ).Та той ми каза тогава,че използва Kitty Hawk Quattro Tube Preamp, и имал схемата та като се прибере във Финладия ще ми изпрати.И браво на пича след седмица имах писмо и вътре схема със снимка и статия от Guitar Magazine :happy: .И така тогава от немотия,не че толкова умирам от кеф да се занимавам с тия работи се захванах.Направих всичко-rack кутия, ходих във фирма ми направиха на сито печат същете като орг. надписи.Беше зловещо ходене за части.Чак до София съм идвал за някакви скапани потенциометри,ама накрая резултата си струваше.Наистина се получи много добре и саунда беше жесток :rolleyes: После направих още 2 за мои приятели.

Понеже се поуморих да пиша, <_< ще пропусна подробностите и ще мина напражо на следващите ми произведения.Правих амп по схема на Rivera KnuckleHead, и понеже съм имал такъв оригинален мога да ви кажа ,че резултата е чудесен.После правих за приятел сищия амп в комбо вариант, и съм правил едмо кубе по схема на Vox AC30.Е та това е което съм правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно - браво. Kitty Hawk между другото не са много известна марка, а би трябвало, защото звучат чудесно. :rolleyes:

А как излиза като цени? Не ме интересува точно, а по-скоро порядък...:happy:

<_>

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми за цената-много е относително.Общо взето амповете не излизат много евтино,защото частите на краймите стъпала са масивни и скъпи.Знаеш само чифт хубави крайни лампи колко струват(EL34 ili 6L6) а и трасформаторите са кофти работа(особено изходния), но в крайна сметка е в пъти по евтино отколкото да си го купиш оригинален <_< А преамповете излизат евтино,там нещата са доста по лесни и малки.Там няма големи, скъпо струващи и трудни за откриване чарколаци.

И наистина Kitty Hawk-a звучи много добре!Сравнявал съм го след време като си купих Peavey Ultra i Rivera Knuckle Head, озобщо не отстъпва по саунд :rolleyes:

А преди това съм имал Marshall Velvstate някакъв Crate,не си спомням точно модела,ама е като Velvestate пак има 1 лампа и някаква си транзисторна технология,която била като лампа и тинтири минтири....

Та тях Kitty Hawk-a направо ги смазва :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но в крайна сметка е в пъти по евтино отколкото да си го купиш оригинален :happy:

това ме интересуваше, мерси за информацията! имам известни планове - не за скоро, а за малко по-нататък - след година може би ... :)

За частите спор да няма - цените са ми известни (да чукам на дърво краен трансформатор не ми се е налагало да сменям, но лампи се случва)...:)

Предусилватели си имам достатъчно (то май и усилватели ;) ) ама ще гледам след известно време да ги подменя с нещо по-малко и по-versatile...

благодаря отново ... :rolleyes:

<_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та той ми каза тогава,че използва Kitty Hawk Quattro Tube Preamp, и имал схемата та като се прибере във Финладия ще ми изпрати.

Случайно да си пускал обява че се продава преди време? Аз се бях засилил да си го купувам ама в крайна сметка си взех Solid State а доколкото си спомням беше около 200-300лв предусилвателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та той ми каза тогава,че използва Kitty Hawk Quattro Tube Preamp, и имал схемата та като се прибере във Финладия ще ми изпрати.

Случайно да си пускал обява че се продава преди време? Аз се бях засилил да си го купувам ама в крайна сметка си взех Solid State а доколкото си спомням беше около 200-300лв предусилвателя?

Не, не съм пускал обява.Аз така или иначе отдавна го нямам.Подарих го на един приятел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам опит с правенето на лампови ампове.Правил съм няколко - head,combo, preamp.Мисля,4е мога да бъда полезен,ако някой се вълнува от тия неща :godbless:

Трябва ми схема на транзисторен амп за китара за не повече от 30 вата и някакъв свестен preamp. ще съм ти много благодарен, ако ми помогнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.