Jump to content
Българският форум за музиканти

Фендер Стратокастер Америкън сериите.


metalhammer

Recommended Posts

Би трябвало да има. Доколкото знам Ерик Клептън, макар, че си е подпрял тремолото, не е искал китара без тремоло, защото не звучала по същия начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,по темата но и малко извън-някой има ли наблюдение ,пряк опит със Страт без тремоло /хардтеил/,съответно и без кухината за пружините отзад,само с дупки за струните като Теле?Има ли разлика във тона в сравнвние със Страт със тремоло и съответната кухина за пружините?

 

има голям разлика във звука - не може да се обясни каква трябва да се чуе

тука все пак трябва за се вземе под внимание, че стратокастер със стратокастер еднакъв няма(аз имам 3 а общо съм имал 7, всичките USA че дори и един къстом шоп се мотаеше по едно време)

също така има очевидна разлика в усещането на грифа при свирене - много по лек е

ще дам пример щото май не се изразявам ясно - при хардтайла струна 10 я усещаш като 8 (или поне при моя е така)

за звука при статокасера може да се говори много но има няколко неща които може да се приемат според мен като аксиоми

статокастери преди 80 година звучат покъртително по-добре сравнение с тез след 80

стратокастери след 95 година не е ясно как звучат - може да са много хубави но може и да са много зле (сравнението го правим само между статокастери да доуточня)

телата направени от ALDER звучат по ясно и по изнесено от тези направени от ASH

maple fingerbord звучи по ясно и изнесено

електрониката е въпрос на вкус

 

Това е мое неангажиращо мнение

 

Поздрави

 

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Тази снимка е за онези, които все още смятат, че при правилна настройка на винтиж тремоло, задната част трябва да лежи върху тялото:

IMG_5881.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Аз от стратовете съм имал шанса за три дни да ползвам от арт сериите и по-специално Фендър Стратокастер Стиви Рей Вон. Барвал съм и един страт от 64. Истината е, че по моето скромно мнение, каквото и да си говорим за новите китари, една подобна от 64-та или по-добре от 58-ма е далеч по-добре и от америкън, и от арт сериите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно под арт имаш предвид сигничър сериите?

 

интересно ми е какво мислите за стратовете преди 80 година в сравнение с тези след 90 та

говорим само за made in USA

 

Ами трябва да си по-точен. Със сигурност не може да се слагат под общ знаменател стратовете от 50те и 60те заедно със тези от 70те.

От 65та (грубо) натам Фендер са притежание на CBS и разликата в инструментите е осезателна.

За много китаристи има Фендер на Лео и Фендер след Лео (Фендер). Или по-точно казано за много хора Фендер не съществуват след 65та година. :)

Естествено Фендер имат добри инструменти и след продажбата първо на CBS, а и след това на Бил Шулц. Моето лично мнение е, че след основаването на къстъм шопа им през 87ма инструментите, които има смисъл да се притежават са именно на къстъм шопа или "де лукс" серията, понеже при споменатите със сигурност може да се твърди за постоянство в качеството и звука. Разбира се винаги може да изнамерите и читав стратокастер стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам наблюдения главно на на стратове произведени през 70 те

не съм виждал/пипал/свирил на страт преди 70 та

Лично мое мнение е че след 93-95 стандартните стратове не стават - все пак да се има в предвид че ги сравнявам със 70ски такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По мои (лични) наблюдения, при стратокастерите всичко опира до това, да си намериш тази, която най много пасва на личния ти вкус. Имал съм 5-6 стратокастера от най различни години (70те, 80те, 90те и след 2000дната), мой приятел има от 69та, която добре познавам и съм свирил и на една от 54та доста обстойно. Досега, най много са ми харесвали 2 от 87ма, а от всички, които съм имал, най не съм харесвал тази от 2000дната (не помня точната година). Всякак китара си има характерен звук и не мисля, че бих могъл да спусна някакво определение о години. Разбира се, старите са по скъпи, но това не винаги е оправдано (според мен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, определено! Някои стари стратове за по $30-40К стават само за витрина, не и за свирене...

Просто са в ужасно състояние. Но нали са от 60 и еди-коя-си та и за това цените са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно споделям мнението ти. Ако не трябваше да давам толкова пари за клавири, всякакъв софтуер и други глупости, ами можех да се съсредоточа само над китарите, без да се замисля щях да си взема точно такава за 30000 40000 между 58-ма и 63-та. Но е и вярно това, че всеки Фендер си има собствен глас, който може на мен да ми звучи като песен на елфчета, а на вас като тракащ с веригите си танк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но е и вярно това, че всеки Фендер си има собствен глас, който може на мен да ми звучи като песен на елфчета, а на вас като тракащ с веригите си танк.

е то затова хората са различни - всеки има вкусове и предпочитания :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.