Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол Rockobg


Recommended Posts

'Ми свирехме заедно по едно време, пием заедно отвреме навреме. Иначе нещо общо е много общо... Според мен нямаме много. И двамата обожаваме да свирим блус, ама той откъм Джими и гръмогласно, а аз откъм ББ и лекинко. Като тръпка също сме много различни, но пък се разбираме с поглед не знам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По музиката: коя 'манджа с грозде' би приел / слушал с кеф / и дори свирил (жанрови кръстоски, нетипични комбинации) ?

 

По видео-професията ти: Не се съмнявам, че си снимал и/или обработвал (материал от) не една музикална проява. Имаш ли си 'колекция' или архив от добри живи изпълнения на наши музиканти? Какво мислиш е нужно, за да се съберат в един 'документален филм' (а защо не и сериал - ако има материал)? (Пари, добра воля, друго?)

 

По 'човешки' въпроси: Младите във форума (и извън него) добре знаят думата 'Искам' (китара като на Джими Пейдж, да стана милионер, някой да ми продаде/подари еФтино кубе, някой да ме научи да свиря като Малмстийн, ама лесно - без упражнения...). На коя възраст, според тебе, един човек почва повече да дава, отколкото да получава?

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъъъъъъъъъъъъъъъъ....

 

Блуз с рок ми е таман :). Сега му викат стонър хехехехе.

Пат Травърс с Кармин Аписи плющят едно хорце, много яко им се получава.

Основната ми идея е да не се смесват стилове щото децата се объркват, тълпата става монохромна и приключваме с индивидуалността, което е таман за илюминатите :greenball:, великите сили и корпорациите изедници. Прост народ - слаб свят. И едни машини генерират поезия за пролите. Целия свят говори с 5 моабета - развален английски или т.н. ангсоц, и важното е да има война да подържа икономиката. Баси мамата '67* не е много отдавна ама не мислят келеметата омешват се кат' овци.

 

Ми нямам такъв готин архив, който да покрие. А за филм е ясно - кеш и добра идея около която да се върти. Изгледал съм десетки полюционни опити по БНТ (и не само) за елемнтарен портрет и не би... Познаване се иска, теза, хората, и звук. Не може да вземем звук от пулта и да стане. Досега само на едно място са ми давали звук хубав и това е зала "България". Там чичо звукар ти вика: "- Ей там долу има 2 дупки 64 и 65 едната ти е лев, другата десен" и става.

 

От 15 до 100 години. Някои никога не порастват не само в едно отношение (да запази детското в себе си) и бебешкият егоизъм е доживотен.

М/у другото засегна тезата на последния текст по който работя. Ще стане много драматичен блус и нарочно е на БГ.

 

* '67 е писана '84

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме :)

1. Оправи ли Йолана нектру баса, ако не, кога смяташ ?

(май дълго се проточи, а китарата заслужава нов живот)

2. Смяташ ли да направиш поне още едно яко парче, като онова, което пусна във форума преди 2-3 години?

3. Сърдиш ли ми се, че не харесах концерта на Моторхед в Каварна?

4. Кога ще пием бира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роко, мамен, какъв шампоан ползваш за тая коса?

А изгаряш ли лятос на плажа?

Хармониката - кажи и за нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези въпроси май по-добре да си ги разменяте на лични съобщения...

Леко изсмукани от пръстите ми се струват, а?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влад, аз съм прекалено изненадан, че не ми зададе нито един въпрос (което очаквах и от доста други съфорумници, а в крайна сметка се оказа, че отговарям на въпроси от типа "защо еба.")...

 

В случая, по темата, някои от въпросите са много съществени, колкото и да е невероятно, например как един бас е възможно да се лакира две години (че и повече, май) и още да не е готов (причината не е в Роко, той си е платил отдавна - предполагам, че не иска да злепоставя съфорумник).

 

...и т.н., и да не съм съвсем не-по-темата- ако беше администратор, повтарям си въпроса, как би решил "проблемите на форума", Роко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vlad, ако познаваш лично дори и малко Роко, ще видиш, че :

 

- има яка коса, което е впечатлително. Расте и по лицето му.

- бая мургав идва, едва ли изгаря ;)

- в един проект искаше да посвири на хармоника. Познавам само двама други, които могат да се похвалят с владеене на тоя труден инструмент ;), а Роко така и не успях да го чуя :)

 

 

Изсмукани,а?! :)

 

Роко, не се крий, че ски'й каква жътва жънем, ние, скромните подпитвачи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е убедихте ме!:)

Тогава и аз ще питам:

 

Роко, помниш ли как те споменах тук:

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/37/9185_584.BMP

 

?:)

 

Ситуацията беше следната:

 

- Само ми е интересно как щеобясниш - коги не требе да се цепи гръмко

- Ще го отбележа със специалния ми знак - "ШШ-Ш-Ш-Шт!":)

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ве на Тони и Ачо вчера отговарях де'а кво става. Сигурно не съм натиснал.

 

@TONY

Баса е на финаланта права според запознати.

 

Смятам да направя още много яки парчета. Имаме стил, имаме идеи, посока, трябва да стане да е.

 

К'во означава аз да се сърдя, че ти не се кефиш? Аз проблеми нямам. 'Се едно някой да ми се сърди, че ненавиждам чалга-рок формацията Рамщайн.

 

Ми скоро хванах малко по-дългосрочен проект като изляза от ежегодната лятна мизерия ще ми се отвори кривото гърло.

 

@Ачо

 

Златен, косата не се мие често. Ползвам глезотии ама мия веднъж седмично.

Не като преди един Impresion и ПаПа. Кеф ти Q10, Q-pack. Верно някой път поливам с изветряла бира.

А каква пудра бях като малък не е истина. Тогава се сресвах по 10 пъти на ден. Шаолинските монаси казват че било много полезно за косата. Те откъде са разбрали ми е загадка до ден днешен.:)

 

 

И като ходих на плаж пак не изгарях. Скъпата боя за това е скъпа. :) Светлите хора име терсене генома нали знаеш . За сметка на това жена ми изгаря в първия половин час и си довършваме почивката по капаните, А плаж и Син Сити ми е едно и също. Е има и тихи местенца амам все по-малко.

 

 

Аз всъщност не свиря супер добре, но ми е мерак много и винаги правя така, че като искам нещо да ми се получи си осигурявам възможност за практика. Иначе имам 4 класически строя и така имам за Е, D, А и G.

 

@...taka li e? - a taka.

Не ми се занимава с хорски проблеми, а камо ли с форумни. Както казах бих нанесъл финикийски ограничения за членство. Малко е грубичко ама ше разчисти.

 

@Vlad

 

Помня си всичко. Хората които са готини и във форума си ги проверявам чета им мненията и така... знам си ги...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо минахме на тема модната линия РокоБГ :girl_cray2:

 

Ще отклоня към някакви по-безсмислени въпроси (демек за музика).

 

1. В кои групи си се изявявал (и ако не е само на китара, на какви други инструменти) ?

 

2. Лексиконно - кое е най-запомнящото (или това от което не помниш нищо ;)) участие ?

 

3. Парчето или пинизът, които са ти били най-трудни да научиш на китарата ?

 

4. Парчето, което никога не ти писва да свириш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо почнах в група "Херкулес" се казваше групата на Янко от Ивайловград бях в 10 клас май. Много добри авторски хави със смислени текстове и т.н.

После - преди и след казармата правих накякви проекти и плющях по един концерт годишно горе долу в един състав ама с различни имена - да подържаме интереса :girl_cray2:

Хайтър Пайтър - беше едно от любимите ми заглавия. Един пич така прочете афиша за филма. Ама много накълван...

Pig's town - имаше и такива едни халтури...

Много съм кесал на Шапка по различни места из БГ и така...

После в София с Вуйчата се събрахме и той ме заведе при Миташки, и там се запознахме със Свилен (Така ли..Не така?) и направихме "Динамитър ББ" посвирихме година две записахме някакви неща и т.н. После докато бях една командировка в Бургас, за да не пропадне някакъв събор викнаха и колегата Хилбили и станахме две китари. Но продуцентското тяло (в случая и родителско) реши, да ме пропусне в обажданията за един концерт и аз отсвирих Софийския пишман блус за около 6 години. Представяш ли си - отивам на концерт в памет на Духи - Бог да прости и гледам мойте 'ора с инструменти , а дъртия не знае. Пичове отвсякъде. И Буги вика - щ'ти дам китара и уселвател. 'Ма не искам...

Скоро нещо пак ми припали под гъза и почнах да се мъча пак да правя банда ама нещо куца организацията. Цял месец чакам един пулт, едно стъпало и едни барабани да се преместят на около 2,3 км из центъра на София.

 

Иначе най се бях изкефил в Крумовград как 20 металиста (от ония от едно време с нашивките и коравите к...е) бяха изтърбошили всички столове в читалището. Много яко.

 

Вече не уча нищо на китара. Както стане. Рифове т'ва он'ва ОК, ама да седна да вадя на някой мурафетите зае..

Чопля оттук оттам и те се натрупват пинизи с годините...

 

Е,А,B - в различно темпо и фигури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.