Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещия стол Rockobg


Recommended Posts

Има оптимизъм разбира се. Нали знаеш как песимиста казал:

- По-лошо не може да стане - и оптимиста отвърнал

- Може, разбира се. Може.

 

Шегувам се този път въпреки, че е много близо до моето Символ верую.

Бъдеще има. Ето Камен Калев, който се самофинасира и се вдигна до Кан и в момента работи по филм с бюджет, който не е имало в БГ от 50 години без да преувеличавам.

Естествено не от НФЦ. Същото и с музиката. Пичовете си свирят извън татковината. В много случаи успешно и добре платено. Намират си Лейбъли из ЕС и т.н.

Ей, пичове, Света отесня нама как да си играем на местни монополисти. Всеки, който има малко ъкъл може да направи сравнението м/у Хаус м.д. и местните глупости.

Аз за съжаление на местните културоведи съм израсъл с 30 телевизионни канала и над 100 упадачни радиостанции. И съм ги слушал. Не какво казват на гръцки и турски, а какво пускат всеки вторник и четвъртък от 14:00 до 18:00 по радио Юрестиада и всяка петък вечер имаше "Рок маркет" по ТРТ2 и разликата беше ушеизвадна. По-късно джагалите пуснаха МТВ, Супер чанъл и РТЛ.

Познавам страхотни музиканти и страхотни автори във всички ентертеймънт области.

Просто те не се занимават с този форум, в който художествената самодейност процъфтява, без да има признак за порастване в последните няколко години.

Българите сме такива. Всеки иска сам да си открие водата топла. Нека.

Един от бившите ми началници казваше:

- Аре стига си се учил от собствените си грешки. Учи се от тези на другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Kой ти е любимият албум на Роналд Джеймс Падована?

2. Защо, според теб, когато някой каже това което мисли, по начина, по който го мисли и със съпътстващите го изразни средства,които в случая са били най-подходящи да изразят мисълта, човек, форумен потребител, бива смятан за кисел, с остър език итн. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. 'Ми не знам. Май 84. Всички велики са най-велики 84-та според мен. Иначе - Intermision, Mob Rules, Elf, LLRR, Dehumanizer, Lock up the wolves

 

2. Тесногръдие, егоизъм - това не е само във форума.

Много от авторите на постове (и не само) са доста скопени откъм въображение и интерпретират хорските мисли по начина, по който протичат в собствената им нервна система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RockoBG: Не мога да живея в лайна и да мириша на рози, както повечето другари практикуват.

Те затова те уважавам,макар и да не се познаваме лично. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,човек да не отиде на планина за малко..гледай какво става..

 

1.Майна, а ве що винаги пишеш на диалект ?

2. Защо The Beatles не те кефят?

3 . Мислиш ли , че истинския блус , е истински? Кой е истинския блусар?

4. Франк Запа позьор или истински е?

5. Какво мислиш за явлението "July Morning" в България?

6. Фунийики , топчета или челик ?

7. Кой е чалга ?

8. Музиката в кое време е ( минало(да слушаш това , което е записано) , сегашно (остава само докато се свири) , бъдеще(това , което искаш да направиш)) ?

9."Едно , две , проба, раз , раз, шест , шест " казват хората на саундчековете , ти що повтаряш само " йебем" :(

10. Ентусиазъм + работа = успех ...какви за процентите за музиката ( в часност блус&рок) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На единия ми въпрос (от незададените) вече отговори, но този, заради, който пуснах темата е:

 

Ако беше модератор, какво би направил за да подобриш форума?

А ако беше администратор? Например, какви правила би въвел, по какви качества би избирал модераторите (кой би назначил и т.н.)?

Щеше ли да дава заплати?

Кое не би променил?

А искаш ли да имаш тази власт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не желая да се занимавам, но при такава бясна скорост на разрастване, бих си позволил финансово ограничение де'а...

А какви хора? Възрастни, не като години, а като социален опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от авторите на постове (и не само) са доста скопени откъм въображение и интерпретират хорските мисли по начина, по който протичат в собствената им нервна система.

 

:thumbs_up:

 

И понеже не знам точно какво смислено да те питам, ще изтърся следната глупост:

 

След като приключат и с теб, ще сложиш ли на "горещия стол" някой небасист?? :greenball:

Редактирано от GRiND BaSTaRD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Басурендер

 

1.Майна, а ве що винаги пишеш на диалект ?

Това се казва Южняшки акцент. В Америка се гордеят. :) Щото не съм лицемер, нека хората добият някаква реална представа. Знаеш ли колко патетични постъри тука познавам и какъв език се говори иначе.

 

2. Защо The Beatles не те кефят?

Щот' не стават. По това време има 'баси музикантите, а ние превъзнасяме някакви пуберски траляля прочити на бродуейски клишета.

За всичко са виновни медиите. Естествено това е мое мнение не ангажирам никого. Харесвам няколко песнички ама ей тъй на...

 

3 . Мислиш ли , че истинския блус , е истински? Кой е истинския блусар?

Мисля да. Робърт Джонсън, който сключил сделка с Дявола и дал името на феста на музикант.орг

 

4. Франк Запа позьор или истински е?

Позьор.

 

5. Какво мислиш за явлението "July Morning" в България?

Напоследък са се навъдили едни пишлемета с тарамбуки, ей братче не мога да ги дишам и всички имат еднакви сандали. Нео хипита били, инсталации джаскат. Де'а пичовете не остана тихо място. Как се нацвъкаха и постояно лупат и то зле... То бива напушен, ама не си Дж. Хендрикс.

 

6. Фунийики , топчета или челик ?

И на фунийки и на билички бях слаб, ама плувах повече и от големите и табла играех добре от дете. И зарове хвърлях. Скоро разбрах че това дето сме го играли всъщност е било прослувутия Барбут. Ама става дума преди пубертета. А челик не играехме. Имахме много други махаленски игри.

 

7. Кой е чалга ?

БГ

 

8. Музиката в кое време е ( минало(да слушаш това , което е записано) , сегашно (остава само докато се свири) , бъдеще(това , което искаш да направиш)) ?

няма време, ако стане - остава

 

9."Едно , две , проба, раз , раз, шест , шест " казват хората на саундчековете , ти що повтаряш само " йебем" girl_cray2.gif

Щот' не съм педераст, да се уча да броя пред хората. Освен това така проверявам колко близо до микрофона мога да крещя без да криви. А и звучи готино. А и може нещо да върже знайш ли.

 

10. Ентусиазъм + работа = успех ...какви за процентите за музиката ( в часност блус&рок) ?

100% ентусиазъм + 100% работа ≈ 50% успех

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В кой смисъл? Да съм посветил мое творчество на жрица или някаква поп-денс булшит за пиано бар?

И в двата случая не.

Имах едно гадже навремето и и посвещавах някакви неща, ама тя не вземаше пари да оножда половината околия та викам, не се брои...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.