Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно запитване за Ritchie Blackmore...


Aleksix

Recommended Posts

Ама те неговите постове на хартиен носител ще ударят почти три тона...опа, чакай, той има само един пост, който повтаря във всяка тема, моя грешка :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Когато става въпрос за вкусове, няма място за спор"
Казано от братушките - "На вкус и цвет - таварищи ньет"

Ей,винаги ми е ташак да се ебавам с Ричи феновете,щото се връзват,айде и аз съм фен на британските китаристи ,ма Пейдж,Галахър,Клептън и да не ги изреждам повече ме впечатляват.

Пичове - за тона на Ричито - дърто Маршъл Плекси и Стратокастър от едно време - 1:1 ..естествено най-вече тона идва от ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще разкажа повече за това кубе което Блекмор използва.

 

Марката и модела е: ENGL Sovereign E 730- 50W.

 

Аз лично изключих кубето на Ричи Блекмор след един негов концерт

 

 

аааааааа ха ха...

Що не му дръпна кабела и тресна шалтера, та да няма повече такива теми безумни.

 

Обсъждали го - значи бил китарист. ДоООбре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всекви теми има тука, безумни, умни, малоумни. Все си мисля ,че в музикантски форум умните теми трябва да са в раздел джем,авторска музика, в известна степен кавъри и в подфорумите темите, вкоито става дума за свирене,звукоизвличане итн. теми, които могат да помагат да се вдигне малко нивото ,което е ужасно. Може би защото сумати добри музиканти спряха да влизат тук или влизат и само четат форума, който от форум се превърна в битак и лафче за гиър, форум , от който младежа/ или девойката/ започнал да свири на китара, ще научи ,че Гибсън са по добри от Фендер, че процесорите не стават и трябва да си купи лампа, че любимия му китарист е л...ар и ,че трябва да си избере друг и най-вече ,че не трябва да пита нищо и никой щото вече има Гугъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти що се вкарваш във филм,който го няма?

Очаквам да цитираш кой е казал ,че Гибсън са по добри от Фендър,любимия Ви китарист е прекалено идолизиран в БГ,за сметка на други английски музиканти,ама никой не е казал,че е лайнар.

Измислици..,всеки музикант със стаж в живото свирене ще каже че лампата си е лампа и процесорите издишат - това,както и Четете в Гугъл са добронамерени съвети,не заяждания..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Hillbilly Радвам се, че мислиш така. Със сигурност имаш право. Това, което написах по горе обаче не трябва да се анализира/чете/ дословно.Исках по някакъв кратък начин да си кажа мнението за всички теми, в които се сравняват марки, китаристи и прочее . А това със Гугъл, никой не се е родил научен, Гугъл е полезен , но по-полезен може да е форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква хитринка само е да се лее необоснована фенщина в полза на обществото.

Аз му изключих кубето = разбирам от кубета. Те тава ли да е темата във форума на музикантите?

Искам някой да посочи произволно концертно изпълнение (в периода Пърпъл - Рейнбоу) на другаря музикант - ИЗСВИРЕНО и за да съм по темата - с която и да е китара...

 

^м/у другото първата харесванка на горния ти пост е от мене (щото си прав),

но това не значи че ще спра да слушам музиката такава каквато я има.

А не каквато бих искал симпатичните ми хора да я правят.

Напразното фанатизиране доведе до културно неграмотие цяло едно поколени в цял един свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: @Karavadjo - а пусна ли му ламбите в нужника като влезе след участието.... Да ти е честито изключването на кубето!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Брилянтни умове се срещат тук, ей! Какви "скрити аспекти" на темата са способни да открият само... Да не повярва човек.. Нищо общо!

Признавам, че в самото начало дискусията относно звученето, китарите и техниката на Блекмор ми стана доста интересна и според мен си струва хората да се поучат от този меко казано иновативен музикант... Друг е въпросът, че темата (не съм изненадан) се опорочи и превърна в болна духовитост и пазарлъци...

И между другото, @Karavadjo искаше да каже на драгите съфорумници, че след концерта на Blackmore's Night в София, докато публиката се е разотивала, той е имал възможността за малко да се качи на сцената, да се поогледа наоколо и да види какви китари има там, усилвателя му и така е забелязал и този педал на Boss, чиято функция така и не разбрах, но ми се стори интересен самият факт...

 

И моля разните там хулители да не развалят тази тема с приумиците си, а да пишат тук само ако искат да кажат нещо смислено по въпроса(!)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"На вкус и на цвет,таварищи нет"-гласи една сентенция.

А ЧЕ РИЧИ БЛЕКМОР ЩЕ ОСТАНЕ В МУЗИКАЛНАТА ИСТОРИЯ Е НЕОСПОРИМ ФАКТ,НЕЗАВИСИМО ОТ БРОЯ НА ФЕНОВЕТЕ МУ !!!

Няма група която поне един път да не е изсвирила"Дим над водата" това говори само по себе си колко е велик,но той не е единствен,има достатъчно много още, велики китаристи.Просто в България има много фенове от по старото поколение.

Един факт от "близкото" минало,DEEP PURPLE имаха концерт в Унгария,мисля даже че тя е първата социалистическа страна в която са правили концерт по соц.времето.Ние се вдигнахме и отидохме да ги гледаме,нещо което ще остане за цял живот супер як спомен,няма да ви разказвам какво ни правиха после в милицията,някой ни беше издънил,ох времена,ох нрави,радвайте се на свободата си!А пропо,знаете ли колко години чакахме да видим на живо AC\DC ? Дори само зариди тях си е струвало да живеем този живот.Бъдете живи и здрави и се радвайте на всяка хубава музика ! :music336: :music336: :punk_guitar:

П.п. Не бъдете злобни един срещу друг - Музикантите в цял свят са най готините хора,освен велики.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е бяла, не като на Ингви. На Ингви е като на Ричи. :) Със черен хардуер за контраст на бялото. Превключвателя е трипозиционен, тъй като Ричи не използва мид пикъп. Мид пикъпа е махнат и на негово място е сложено капаче. Адаптерите са Сиймор Дънкан като бридж адаптера е обърнат (наобратно) фабрично (нещо като сигничър). Позициите на грифа са вкопани (scalloped fretboard), като по-късно и Ингви си ги прави такива, но за разлика от тези на Ричи на Ингви са по-равномерно изкопани и по-дълбоки (на Ричи при 6та струна почти не са издълбани, а при първа са си вкопани доста здраво). За пърчи път си ги изкопава сам на първия си Фендер и след като ги копал три дни, занесъл китарата си на лютиер да ми смени прагчетата. И на следващия ден като отишъл лютиера му казал: "Смених ти прагчетата, но видях че нещо е неравна позиционната дъска и ти я смених и нея. Без доплащане! Приеми го като подарък! :)" Китарата е със вградени страплокове. Главата е ENGL както казаха колегите, сигничър модел. В миналото използва Маршалчета. Не използва ефекти тъй като свиренето му само по себе си е достатъчно ефектно и не се нуждае от такива. Използва сигничър оувърдрайв и хорус. Китарата е със вградени страплокове. И естествено най-добрия музикант на всички времена. От никого не се е учил и всички от него са се учили. :) Просто Ritchie Blackmore! :):godbless::godbless: :godbless:

 

Поздрави!

Иван "Ванко" Пашов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо по голямата част от това е спомената сигурно 10 пъти из темата...

Второ като си гледал клипчето с интервюто на Ричи за колекцията му от китари, не си слушал внимателно.

Това нито е първия му страт, нито са му сменили фретборда, а само са го изшлайфали докато стане равен отново и това го е направило роудито му (което сигурно е подлудило Ричи)... Въпросния страт (прословутия му бял) се появява за първи път около албума Long live Rock'n'Roll на Rainbow. Преди това Ричи е имал купчина други стратове. Първия изобщо Фендер на Ричи е бил страт с гриф от Телекастър, купен от роудито на Ерик Клептън, който скоро сменя, понеже според него китарата била ужасно фалшива и това не можело да се коригира от бриджа. В момента Ричи ползва Лейс Сенсър Голд адаптери (Lace Sensor Gold), от доста време не ползва Seymour Duncan Quarter Pound адаптерите, които между другото изобщо не звучат като сингъл койл адаптери, а по-скоро се доближават до P90.

 

Освен това хардуера на сегашния му сигничър е хром (както и този на Игви) и се произвежда в Мексико, японската версия се е произвеждала само 1997 година (болт он версията).

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

A някой знае ли защо точно по този начин е изкОпан фретборда му? По усещане как се различава от нормално копане?blackmore_scallop_ritchie_dccustomguitars.jpg

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.