Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно запитване за Ritchie Blackmore...


Aleksix

Recommended Posts

Прословутата Aiwa се ползва не само като Delay(това е

Имам едно списание "Блекмор уорлд",издание на Полския фен клуб на дядо Ричи в един брой е даден гиъра му в момента има и схема....та там пише че тази АИВА я използва като хорус....

утре ще сканирам статията

Редактирано от spotlight_kid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ken Bran се казва човекът технически "виновен "за раждането на усилвателите "Маrshall" през1962г..Схемата на първият е почти 1х1 Fender Basman и идеята е да се произвежда усилвател,който да се ползва от басисти.

 

Engl е Германска компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви хъмбъкери ... сингъл коилс Сиймър Дънкън треа да са адаптерите на Ричи.

ми те са "stacked humbuckers" - сингъл с 2 бобини, чрез което се получава унищожаване на шума, но звукът си е като на нормален сингъл - такъв тип ползва и Малмстиин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В списанието на Фендър Фронтлайн 2005 има една снимка на Ричи и до него има един усилвател Acoustasonic SFX 2. Не знам дали свири на такъв обаче усивателят изглежда старичък и това ме навейда до мисълта, че може и да използва такъв. Съжалявам ако информацията е грешна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най-далечни времена,RB е всъщност Gibson player(ES 335)."Легендата" гласи,че е преминал на Strat донякъде и от инат(а от това нещо той има МНОГО!),породен от факта,че Fender-a му се сторил в началото труден за свирене и той решил да го пребори..

Е,то му личи,да изкорми мидъла и да не използва страхотните междинни бленди..Като на Гибсън-преден,заден..

Е ,не може да не уважаваш Ричито-толко време е свирил на Блус китара,без да Фане тоя стил.. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тамън снощи по ВиЕЙЧ 1 го даваха 2-3 пъти

не знам дали фаща блуса или не - ама е Черния Магьосник - съмнение няма :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не спомена нищо за издълбаните позиции,които допринасят за по- плътен тон.и Ингви прилага същата технология. :( освен това Ричи свива от Хендрикс свиренето с левият палец(гениално и трудно междувременно)Ричи и с акустични китари свири с палец(чисто негово приложение)Аз мисля,че каквато и китара да вземе,стилът е неповторим :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно,че не се спомена нищо за Scaloped Neck!

 

Иначе, Thumb Freting-a е известен поне от 30-те години(а сигурно е и доста по-стар),като често срещан похват при Native Blues китаристите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не спомена нищо за издълбаните позиции,които допринасят за по- плътен тон.и Ингви прилага същата технология. :beer:

или по точно ингви копира и нея (и май не допринася за по-плътен тон, а за по лесно вибрато и по добро сцепление м/у пръстите и струните) - това за некви инструменти от 16век не знам колко е вярно, но като се замисля:

Ингви казва че е повлиян от Блекмор;

ползва страт, обикновено дори същия цвят като на Ричи;

не ползва мид адаптер, също като ричи;

ползва издълбан гриф, отново както и ричи;

ползва stacked humbuckers (нищо че са друга марка), естествено както и ричи

ползва ампове Маршал, разбира се както и Бай ричи е правил

 

абе май бая е копирал. и както се каза трябва да се направи специална тем за Малмстиин, където да се постват смешките му

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , че ползва същото , не означава , че го е копирал . Просто го кефи същия звук - звука на идола му (в известен смисъл , въпреки , че той е "първият !!! " ) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно мидъл адаптера и аз смятам да разкарам моя..нещо не съм му фен звучи ми малко безлично , за разлика от нек и бридж които с изявен характерен тон...то има китари само с нек или само с бридж но не и само с мидъл :) от друга страна Джими знам че е ползвал междинни бленди на фендъра...което означава пак само едно..въпрос на вкс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте на всечки!

 

Мисля ,че имаше подобна тема но беше твърде  непълна и

 

затова започвам нова тема дори не знам мястото и дали е в правилния 

 

раздел.Та от няколко години се интерисувам и разглеждам творчеството

 

на Ritchie Blackmore и разглеждам с какви инструменти свири той.

 

Той не свири само с Fender Stratocaster 69г. модел и моля всеки който

 

е запознат да сподели мнението си с нас а аз ще допълвам и помагам

 

с каквото мога.Благодаря за споделените мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.