Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно запитване за Ritchie Blackmore...


Aleksix

Recommended Posts

Ричи има и вградeн миди адаптер на роланд GK2A

Каква е таз хава? Доколкото разбрах от нета, слага се вместо някой pickup и след това сигнала минава към някаква банка със семпли и ефекта е като синтезатор? Някой тук има ли такава джаджа, и ако има да сподели някакво инфо?

 

п.с. не ми се отваряше нова тема само заради това, пък ми е интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туко що четох едно супер яко интервю с Ричи

значи маршала с който е свирил на времето е бил супер уникат

провен от Кен някой си - който действително бил мозъка на компанията Маршал - за ДЖИМ Ричи казва - че бил добър учител по барабани- с известно магазинче за музикални инструменти - и в което неговият приятел Джими ПЕЙДЖ ПОСТОЯННО ВИСЯЛ _ това - като са били много млади -

после Джим Маршал бил измислил 4х12 и външната визия - а другия пич схемата

тя нямала много общо с стоковите маршали от Ричи подписал договор да не казва че свири с къстъм модел - а да лъже че ползва сток Маршали

истината е че неговия маршал е 280 вата - приравнен към американския стандарт - цели 600 вата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

и имал повече лампи от стоковите - - става дума за предусилвателя - за крайното е ясно - тия 280 английски вата - не са шега - въпросният Кен - въобще нямал желение да се захваща да прави 2ри подобен

Така че за стария пърпъл блекмор звук - НО УЕй - няма шанс да си го купиш

но пък сега РИЧИ свири с напълно стоков 50 ватов австрийски ЕНГЛ - навсичкото отгоре от фирмата не му ги давали безплатно - нито дори с отстъпка- но той след като свирил 1 месеец на тях се убедил че си заслужават парите - и старият маршал - бил в килера и хващал прах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

ще използвам темата да питам няколко работи

 

1.някой гледал ли е 17-минтната версия на Catch The Rainbow наживо 1977 година(записа естествено), какво мислите?

2.може ли да се каже че ричи е най добрият китарист?

3.защо в изпълнението на горната песен наживо е сложен толкова много хорус и флендж ли все ги бъркам*тоя ефект дето прави звука един размазан и въртелив

4.тва предаврително ли е написано или си е чиста импровизация?

 

клипчето го има в датата който не го е гледал да си го свали, невероятно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще използвам темата да питам няколко работи

 

1.някой гледал ли е 17-минтната версия на Catch The Rainbow наживо 1977 година(записа естествено), какво мислите?

2.може ли да се каже че ричи е най добрият китарист?

3.защо в изпълнението на горната песен наживо е сложен толкова много хорус и флендж ли все ги бъркам*тоя ефект дето прави звука един размазан и въртелив

4.тва предаврително ли е написано или си е чиста импровизация?

 

клипчето го има в датата който не го е гледал да си го свали, невероятно е.

Ще ти отговоря по памет :

1.Не е лошо , ама на места ми се доспива ...

2.Питаш тъпо нещо (конретно за този въпрос става дума)

3.А защо не ? Ефектите , мисля , че бяха на това изпълнение Chorus & Tape Delay ...

4.То и аз да седна и аз ще измисля някакво 17 минутно соло , в което свиря всичко , което ми дойде на ум ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно по рано е свирил с някакви преправени Marshall Major, който оригинално си е 200вата и мид адаптера му е дисконектнат, но не и махнат, мисля чче и тон контролите бяха дисконектнати, а китарите им е лепил грифа към тялото за да имат повече състейн или нещо такова. Много смешно ми беше като гледах концерта от 77ма където отива да си пусне магнитофона.

 

Мани го тоя "американски" стандарт, според който 280вата били 600, то тогава излиза че 100вата Меса/Буги (понеже е маде ин УСА)по европейски стандарт е 25вата, Вокс АС30 пък в Щатите трябва 100ватов да се води :metalist::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туко що четох едно супер яко интервю с Ричи

значи маршала с който е свирил на времето е бил супер уникат

провен от Кен някой си - който действително бил мозъка на компанията Маршал - за ДЖИМ Ричи казва - че бил добър учител по барабани- с известно магазинче за музикални инструменти - и в което неговият приятел Джими ПЕЙДЖ ПОСТОЯННО ВИСЯЛ _ това - като са били много млади -

после Джим Маршал бил измислил 4х12 и външната визия - а другия пич схемата

тя нямала много общо с стоковите маршали от Ричи подписал договор да не казва че свири с къстъм модел - а да лъже че ползва сток Маршали

истината е че неговия маршал е 280 вата - приравнен към американския стандарт - цели 600 вата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

и имал повече лампи от стоковите - - става дума за предусилвателя - за крайното е ясно - тия 280 английски вата - не са шега - въпросният Кен - въобще нямал желение да се захваща да прави 2ри подобен

Така че за стария пърпъл блекмор звук - НО УЕй - няма шанс да си го купиш

но пък сега РИЧИ свири с напълно стоков 50 ватов австрийски ЕНГЛ - навсичкото отгоре от фирмата не му ги давали безплатно - нито дори с отстъпка- но той след като свирил 1 месеец на тях се убедил че си заслужават парите - и старият маршал - бил в килера и хващал прах

Тони тука почна да навлизаш в митовете и легендите вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се включа неподготвен, обаче тотално не вярвах относно въпросния магнетофон Айва, докато не видях въпросната машинария на едно ДВД на Пърпъл...което си показва мнооого out of the box мислене в посока търсене на звук...апропо Ричи в ранните си години използва и един червен гибсън, мисля..

относно този въпрос 2.може ли да се каже че ричи е най добрият китарист?

разказвам следната случка"

Глупав теле/радио водещ пита Милчо Левиев - Кой е най големия джаз пианист...Милчо отговаря, ами познавах един пианист , към два метра беше, той ще да е бил най-големия...

 

Но друго е факт - че 60те и 70те година има десетина имена който просто променят звученето на китарата като инструмент и като технология - и Ричи е един от тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Музиката не е спорт,за да се определи чрез определен стандарт кой е най-добър..Аз съм "болен" фен на Ричи Блекмор и творчеството му и каквото и да кажа за него ще е строго субективно. ...Музиката изразява определени чувства и състояния на духа...и следователно за един може да е велика за друг отвратителна...не намесвам техническото ниво на дадения музикант..определено сега китаристите притежават убийствена техника защото са имали примера на поколения китаристи преди тях. В този ред на мисли Блекмор има своето място в Еволюцията на музиката.... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кви хъмбъкери ... сингъл коилс Сиймър Дънкън треа да са адаптерите на Ричи. Тука нема да коментирам .... еди си кой не е ли най..... и колко е най.( щото както обича да се казва музиката не е конно състезание ) Ричи е превъзходен китарист. Тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блекмор е истинският магьосник, който може с няколко тона да създаде феноменални мелодии, които да те заведат където си пожелаеш. "Catch The Rainbow", "Temple Of The King", "Rainbow Eyes", "Snowman", Maybe Next Time", "Mistreated"(концертното от "On Stage"), "Weiss Heim", "Anybody There"... остават завинаги в сърцето ми. Наздраве за 60-годишния Ричард Харолд Блекмор! :P

ах колко си прав :P нямам думи да опи6а колко ме радва просто

а колко много съм нау4ил от него :rolleyes::P:P

изу4авал съм по4ти вси4ките му произведвния като изу4авал е то4ната дума и наистина просот толкова не6та могат да се нау4ат от него :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата беша за рига на Блекмор, а не за това колко е велик!

Или дайте още инфо на човека, или темата си ходи! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В най-далечни времена,RB е всъщност Gibson player(ES 335)."Легендата" гласи,че е преминал на Strat донякъде и от инат(а от това нещо той има МНОГО!),породен от факта,че Fender-a му се сторил в началото труден за свирене и той решил да го пребори.

В различни периоди се използват адптери DiMarzio SDS;S.Duncan Quarter Pound;Fender(stock варианти), а през последния период Lase Sensor Gold.Средният не се ползва и затова често отсъства(но не винаги).Roland Guitar Synth е монтиран под влияние на Trevor Rabin и албума на Yes "90 125".Усилвателите са разни Marshall(предимно Mod.1959 Super Lead - така известният Plexi)сред които и митичният Major 200 ватова еволюция на JTM,който е произвеждан кратко време и свален от производство поради проблеми с прегряване.Техн.екип на RB,обаче поддържа няколко,доста дълго време.Преди повече от 10г. RB премина на ENGL.Използва модел Savage 120 и Special Edition издания.Моделът R.Blackmore е версия с по-скоро търговска цел .За акустичните сесии(дал господ в последно време) се ползват модели на Crate. Освен посочваните вече акустични китари, RB използва доста интензивно и Lakewood - германски производител на висококачествени инструменти,а също така и Hollowbody Steel String с Telecaster форма.Нерядко използва и Теlecaster със стандартна,или Strat адаптерна конфигурация.

Прословутата Aiwa се ползва не само като Delay(това е по-скоро "втората" и функция), а и като преамп."Камиончета също са използвани(напр. различни Phase Shifter- и).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не разказвам легенди - а пререзказвам интервю на РБ от Гитар Плейър!

така че горното го е казал самият Ричи

ако не вярвате на някоя форумна сбирка да забера списанието - и да проведем литературно четене ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.