Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно запитване за Ritchie Blackmore...


Aleksix

Recommended Posts

Ако знаете с подробности кава е точно,супер,споделете.

Интересно ми е дали използва някакви допълнителни екстри вградени и как е свързан 5-степенния прекъсвач с адаптерите и птенциометрите тъй като доколкото знам използва само два адаптера.

 

И друго каквото се сетите :metalist:

 

Поздрави

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ричи не ползва среден адаптер и такъв липсва на китарата му - има само пластмасова капачка

Два мини хъмбекъра - май бяха на димарзио - виж на сайта на фендер

Ричи свири или само бридж или само нек - нещо като Малмстийн - по скоро Малмстийн свири ала Ричи -но да кажем че Ингви чат пат ползва и други конфигурации на адаптерите

Ричи има и вградeн миди адаптер на роланд GK2A

 

всичко е супер опростено - силата е мозъка и пръстите

струните са Пикато - английски

главата - усилвателя -сега е ENGL - Ritchie Blackmore model

навремето свирише с класически Маршали

май не си умира по разни ефекти - щото свиренето му си е достатъчно ефектно само по себе си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите му китари (едни бели стратокастери като на Малмстийм) са с три единични адаптера . Усилвателите му са едни много яки бели маршали Плекси и доколкото съм му гледал записи от концерти - на три маршала (общо на сцената) закача и едни бели кабинети - 4х12" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони,да много си прав,съгласен съм с теб обаче адаптерите които ползва са:ssl4 -'Seymour Duncan' ,Qarter pound и не са хъмбекъри на за миди адаптера не знаех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите му китари (едни бели стратокастери като на Малмстийм) са с три единични адаптера . Усилвателите му са едни много яки бели маршали Плекси и доколкото съм му гледал записи от концерти - на три маршала (общо на сцената) закача и едни бели кабинети - 4х12" .

белите Маршали съм ги виждал само и единствено на The final cut с Рейнбоу.....иначе както каза ТОНИ е махнал средния адаптер,играчката на Роланд..сега ползва дистъра от ампа си Енгъл.Интересното при него е че от 70 използва като хорус някакъв магнетофон Айва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееее браво хубава тема :) понаучих некой работи. ина4е за в началото Ritchie съм го виждал( на клипове де) да свири с кот доиде предимно Stratocaster де ма кат гледам не е държал мн мн на цвета, а за ефекти... ми нищо по особенно а яко набляга на РЪЧКАТА и го прави идеално :happy:

 

п.п. не че казах нещо съществено.... ама тема за Ritchie и аз да си мълча да да :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ричи е известен с това, че почти не е ползвал ефекти като камиончета процесори и т.н. На по-късен етап използва китарен синтезатор на Роланд и затова е миди-адаптъра на китарата му.

На неговия сигничър Страт преди на дупката на липсващия мидъл-пикъп имаше капаче, но вече се произвеждат с пикгард само за два сингъла. Ако не се лъжа Стратове на Ричи се правят вече само в Япония. Грифовете са скалопирани и залепени за тялото, нещо като сет-нек, а не като на повечето Фендъри, които са болт-он.

Също така е използвал 200-ватови Маршъл Мейджър усилватели, а сега е с Енгъл. Въобще много-опростен гиър, но всичко е в пръстите, както знаете.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля с 'Alvarez' но така или иначе ползва доста китари и все различни марки.

Тази марка се отнася за 12-струнката

 

А, ето и да разглегдате малко хубава китарка

 

 

http://www.mijfenders.com/Gallery/ST7258RBgallery/index.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mondoguitars.com/html/1997_ritc...re_stratoc.html тука е същата (има и други китари) и няма цена щото вече е продадена. може да се сравни по цената на другите
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, какви времена бяха...

Преди години бях вманиачен фен на Блекмор, бях направил един Clash досущ като китарата на Блекмор - бяла, с черните потенциометри... Лудница беше. И смея да кажа, че изкарвах доста близък до неговия звук с един Boss Super Overdrive и едно руско дилей/хорусче...

 

Блекмор е истинският магьосник, който може с няколко тона да създаде феноменални мелодии, които да те заведат където си пожелаеш. "Catch The Rainbow", "Temple Of The King", "Rainbow Eyes", "Snowman", Maybe Next Time", "Mistreated"(концертното от "On Stage"), "Weiss Heim", "Anybody There"... остават завинаги в сърцето ми. Наздраве за 60-годишния Ричард Харолд Блекмор! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.