Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещият стол - ...taka li e? - a taka.


Recommended Posts

77. Интересно ми е също и как може да се кефиш да свириш брутален дет/грайнд (било то и по изключение), пък в същото време да се радваш най-много на разни хард рок, джаз и какви ли не други крайно далечни стилове?

Не мислиш ли, че горното е вид "музикална помиярщина"? (да ме извиняваш за грбия израз, но целта не е да обидя никого )

 

Така се казва - "помиярщина", а навремето са му викали "Cat" (англ.), въпреки, че се е отнасяло предимно за джаза.

Както вече написах, егоист съм и навсякъде виждам (и взимам) по нещо, което липсва в останалите стилове. Развивам се като басист по този начин, на първо място и на второ - помага ми да не свиря глупости - примерно, като Джако Пасториъс в хеви метъл банда или Лес Клейпуул в рокенрол такава ;)

 

Поздравления за добрия отговор! И все пак странник като теб намира нещо в странна "музика" като онзи дето "не е музика"... За предубедените и ограничените, теб (аджеба) с к'во те обогати грайндкора (ама сега си признай честно)?! :music336:

 

А утре би ли помогнал на прохождащ брутелн проект, несвирещ вече в твои интереси като стилове и т.н., примерно просто с това, с което си се гаврил тука във форума преди, както си написал, за да привлечеш интерес преди години... или вече отдавна не те интересуват гаврите с човечеството? :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тамън минах през денонощният маг, закупих съответно материал- Савойче килце.

Дай Боже всекиму.

Мистър Мелвин ми е много специален, мога да кажа, че съм му голям фен. Не е от супер техничните басисти като Маркъс, Дерик и т.н. спортуващи за скорост басисти.

Много умерен, с хубав тон, железно ритмичен... странно ми е , че не си го оценил.

Иначе- в близкото минало е свирил с Чака Кан, Лий Ритенър, Кърк Уолъм.

Набожен е малко повече, ама то май няма лошо...

Ние, като сме безбожници, дали е по- добре?

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Km7

 

82. Любими нерок композитори и музиканти?

 

Ще си позволя да добавя към въпроса и "небасисти", че да не става скучно.

Джон Зорн, Джон Колтрейн, Франк Запа...

Чет Бейкър, Джанго Рейнхард...

 

83. Имаш ли си любим период от развитието на музиката и защо точно той?

 

Може би, втората половина на 60-те до около средата на 70-те. ако говоримза рок музика и малко преди това, ако става въпрос за джаз.

Музиката тогава се "втърдява", появяват се много новатори, първичността (особено в началото) властва...

Нямам достатъчно време, за да го обясня с малко думи в момента, но накратко - след това музиката бавно започва да умира. (По-правилно е да се каже "променя"/"развива", но аз много държа на "онова" свирене, което много хора днес не знаят и, че е съществувало.)

 

 

Dodo...

 

84. Твоят топ 3 албуми? (of all the time)

 

Трудно ми е да правя класации :D

Опитвам:

 

3.: Nirvana - Bleach (1989)

2.: Bohren und der Club of Gore - Black Earth (2002)

1.: Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas (2004)

 

85. А топ 3 песни?

 

3.: Slayer - Angel Of Death -

2.: Радо Шишарката - Шопската салата - http://vbox7.com/play:83c70c72

1.: The Day Bass Players took over the world - една 20 мин композиция от бас дей '96-та за 4 баса. Няма я качена он-лайн, но силно препоръчвам.

 

 

 

GRiND BaSTaRD

 

86. с к'во те обогати грайндкора (ама сега си признай честно)?!

 

С дисциплина.

 

 

87. А утре би ли помогнал на прохождащ брутелн проект, несвирещ вече в твои интереси като стилове и т.н., примерно просто с това, с което си се гаврил тука във форума преди, както си написал, за да привлечеш интерес преди години... или вече отдавна не те интересуват гаврите с човечеството?

 

Щом става въпрос за "гаврата", а не за "идеята", да!

 

 

bmmusic

 

Много умерен, с хубав тон, железно ритмичен... странно ми е , че не си го оценил.

 

Ще опитам пак, по-внимателно :)

 

 

Viara Ivanova

88. А как се чувстваш на горещия стол?

 

:D

Бих ти отговорил на музикантски (език), но форумът не е дорасъл за такива неща.

 

Иначе съм учуден от личните въпроси, които получавам от непознати хора, а на такива, които съм познавал почти през целия си съзнателен живот никога не им е хрумвало да ме питат подобни неща (а не са им ясни).

Бяхме се разбрали, че "няма неудобни въпроси", но едно е да се "изпитваме" върху музика и обща култура и друго е да "клюкарстваме".

Реагирам, може би, малко рязко, понеже никога не ме е интересувало кой какъв е извън музиката, стига да си върши работата в групата.

 

 

 

..........

 

Басистка седянка нещо заформихме, чудя се сега дали да не разнообразя с някой... басист :hysterical:

...или, докато все още няма съответните правила, да викна някой мод и да му искаме обяснения, а :hooray:

Очаквайте по-късно, днес.

 

 

Тиро-риро :P

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се сетих за нещо още:

би ли разказал за най-запомнящия се концерт, на който си свирил? И с какво си го запомнил, ако не е тайна?

Можеш да разкажеш всъщност за 2 концерта - такъв, който си запомнил с добро и друг, който си запомнил с лошо? :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

89.Би ли разказал за най-запомнящия се концерт, на който си свирил? И с какво си го запомнил, ако не е тайна?

Можеш да разкажеш всъщност за 2 концерта - такъв, който си запомнил с добро и друг, който си запомнил с лошо?

 

Първо с доброто :hooray:

Това, естествено беше първото ми излизане на сцена, военния клуб, а повода - нещо около немската гимназия.

Та, пичовете (от бандата) се наливаха като кучета още от обед, а аз не можех да разбера защо. Причината се оказа, че имали сценична треска и т.н. Това бяха хора, които не ги бях вижда да пият до този момент :)

Както и да е - идва време да излизаме, ония (всъщност, аз тогава свирих с две банди) вече припадаха от страх (имам предвид - не тези, с които излизах в момента), а аз продължавах да не разбирам какво им е. Внезапно, в момента, в който се качих на сцената жестоко се разтреперих и аз - едва се държах прав и едва си уцелих кабела в жака.

Откриваме с парче, което започва само с фус, баса влиза след това и после - всичко останало. Почти винаги на репетиции нещо не успявахме с барабаниста да го направим. (Ето го парчето - http://www.youtube.com/watch?v=_aEeii9aR6o). Нищо особено де, ама тогава ми беше много невероятно.

Цъка си фуса, а аз треперя, но няма начин, трябва да почвам. Докосвам плахо Орфея-супер-звезда-къстъм-плюс и пода започва да се тресе. Веднага ми мина всичко - и треска , и ужас и започнах да блъскам яко и залата също се разтресе и егати пауъра с перцето - тъп и упорит. Почти Сид Вишъс :D

Тези 2-3 мин ми бяха първата и последна сценична треска.

 

Нещо интересно около този концерт - не бях от немската и за да свиря, трябваше да си платя входа. Казах, че това няма да стане и се оказах с два билета, купени ми от двете банди.

 

 

"Лошият концерт" е един несъстоял се.

Бяхме замислили със Слав де Хрен да свирим с класически оркестър пънк-версиите ни на "Картини от една изложба".

Организацията се оказа почти кошмар - като започнем от това, че в България (тогава - сега не зная как е) се оказа, че няма достатъчно голяма, открита, подвижна сцена, която да събере оркестъра, групата и хора ни (половината от непълнолетни певици :D ) и трябваше да наемем две (сцени), минем през няколкото лв наем на ден само за една нотна стойка (а ние наемахме пълен оркестър - т.е. по няколко стотин лв на ден само наем за нотни стойки, понеже трябваше поне 4-5 репетиции да направим) и стигнем до спонсорите (това май беше най-лесното - банки, бири...)...

 

Всечко вече беше готово, репетициите трябваше да започват след 3-4 дни и внезапно агентът на солисът се обади, че не може да участва-а-а-а (на уречената дата).

Решихме, че няма смисъл да отлагаме представлението и т.н. и разпуснахме всичко.

 

Иначе, по време на организацията ми се случиха много интересни истории, следащи най-вече от това, че парите не бяха проблем, а не можехме да си "купим" каквото ни трябва - просто не се предлагаше :hysterical:

 

Яд ме е, че такова нещо до сега не е правено (тук) и май скоро няма и да се направи, а можеше да напишем малко история...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр, хрумна ми един въпрос и на мен:

 

Свирил ли си на концерт с баса, пуснат през дисторшън?А през дисторшън и WAH?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво работиш за да си изкарваш хляба , плащаш сметките и т.н. ?

 

Мислиш ли да се жениш скоро и да създадеш семество или ерегенския музикантски начин на живот с многото жени е твоя начин на живот и за в бъдеще ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slacoth

 

89. Свирил ли си на концерт с баса, пуснат през дисторшън?А през дисторшън и WAH?

 

През дистър често ми се е случвало.

През дистър и уа-уа - няколко пъти само, понеже нямам уа-уа и се налага да взимам назаем (едно Морли).

 

Всъщност през Морлито и дистъра един от пътите беше на най-ужасният, състоял се концерт, но за това ще разкажа като имам време, че нещо не ми остава напоследък и смятам да приключвам темата - който "питал", питал, за кака разбрахте ли :hysterical:

 

Относно бас и много ефекти - правехме го с един проект, където басът контролираше видеа (смяна, ефекти, смесване) и например уа-то там влияеше върху контраста ако си спомням правилно (примерно вертикалният зуум на картината беше пич шифтър), но там използвах стъклен контрабас - джам-бас.

 

 

metalhammer

 

90. Какво работиш за да си изкарваш хляба , плащаш сметките и т.н. ?

 

Какво ли не...

Точно в момента - по-скоро нищо.

Иначе съм правил ел инсталации, но беше много мръсно и станах програмист за кратко, но там ме болеше главата и реших дар азпусна като побъркам малко цимент на свеж въздух...

Като студент, предимно пишех домашните на колегите (в момента ставам отново студент :lol:).

Такива работи :hooray:

Сега продължавам да си чакам разни хонорари, някои от тях още от преди 3 месеца...

91. Мислиш ли да се жениш скоро и да създадеш семество или ерегенския музикантски начин на живот с многото жени е твоя начин на живот и за в бъдеще ?

 

Много жени - колко да са много. Имам три истории и си ги разказвам тях, защо реши, че това не са ми всичките :P

За женитбата имам уговорка с детската ми Любов, но още не и е дошло времето. Това е уредено. Скоро преговаряхме този въпрос и се разбрахме да изчакаме още малко, че тя да стане много богата и независима и да ми купува по-лесно много скъпи басове, а аз да бъда рок-стар до тогава и сметнахме, че ни трябват още 6,7-8 години.

 

 

 

П.П.:

 

Виждам, че модераторите не затварят старите теми, а както каза колегата Басурендер - "аз не мога да следя до края на живота си дали няма нови въпроси кън мен..."

Та, дотук с въпросите - не ги направихме 100, но зависи как се броят - само аз, по някое време ще дам известни разяснение по горните отговори, че изглежда сякаш се ебавам (особено за топ 3 албуми, композитори и на някои други места, а не се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
Отговорено (Редактирано)

Да затоплим стола:

1. Останаха ли истински младостки Рейндъжри?

2. Кубинки или джапанки?

3. Мога ли да те видя без моряшка тениска/потник :greenangel:

4. Беше ли добър на кър?

5. Либима известна дама* в каквато и да е сфера?

6. Любима псувня :icon_shithappens:

7. Има ли още хевиМетъл ф тъндъра или не останаха вече истински тъндъри?

 

Друго, няма какво да те попитам, знам си го :greenball:

Фйенка до край иВанката :godbless:

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че последният ти пост е на 13ти август - рожденият ден на баба ми, та не можах да се стържа да те попипам:

8. Има ли нещо, което не е казано за бабата и го държиш, за да го споделиш? Пипам, зашото знам, че ще разбереш идеята на въпроса :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да затоплим стола:

1. Останаха ли истински младостки Рейндъжри?

Би трябвало, ама Младост е кварталът, в който имам най-малко познати, нищо, че живея повече от 20 години тук.

 

2. Кубинки или джапанки?

Кубинки на плажа, джапанки в центъра на курорта.

3. Мога ли да те видя без моряшка тениска/потник :greenangel:

В съня ти, ман ;)

Поздрав:

 

4. Беше ли добър на кър?

Така и не запомни правилата, но ДА!

 

5. Либима известна дама* в каквато и да е сфера?

Детската ми любов, но тя работи под псевдоним и няма да го издавам ;)

6. Любима псувня :icon_shithappens:

Не съм сигурен къде е границата на псувнята и нормалната приказка - според човека, насреща;)

 

7. Има ли още хевиМетъл ф тъндъра или не останаха вече истински тъндъри?

Има, за съжаление...

 

8. Има ли нещо, което не е казано за бабата и го държиш, за да го споделиш? Пипам, зашото знам, че ще разбереш идеята на въпроса :cheers2:

Избягва се темата за целуването на "баба ти" под мишниците, а не трябва!

 

А бе, тая тема се заключи малко след последния ми пост и така беше до скоро - кой и защо я отвори, без да ме пита?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.