Jump to content
Българският форум за музиканти

Уроци по барабани


Recommended Posts

Свиря на барабани вече повече от 10 години.В момента заваршвам НБУ със специалност - ударни инструменти.През всичките тези години, учители са ми били:Цветан Георгиев,Христо Йоцов, Димитър Димитров....Свирил сам в доста и различни, като стилистика, групи.В момента се занимавам предимно с jazz.

 

Давам уроците си в едно помештение на Хладилника..

 

За методите: Всичко е индивиуално.Зависи от цели, желания, възможности и т.н. Разполагам с много нотни, аудио и видео материали....

 

Ако имате пове4е вапроси, с удоволствие бих отговорил)))))

 

Росен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воската е сериозен човек и добър музикант, познаваме се отдавна. B)

 

От мен имате оценка ДА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее, и е възпитан! :rolleyes::) Как да не го препоръчаш! Напрао неам думи! <_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_hello2.gif" alt=":happy:">

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

много добре при хубави преподаватели си ходил от тия тримата само при Ицо не съм бил ина4е Цецко и Митака са много добри и на много неща са ме нау4или даже в момента още продължавам да ходя при Цецо и се надявам есента да съм студент при него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)
Закъснял си. Той замина за ю ес.

Ее... много лошо. А някой друг можеш ли да ми препоръчаш? Нещо на по нормални цени като за начинаещ.

Редактирано от Caledvulh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Докато търсиш някой учител, се порови в нет-а, откъдето можеш да си дръпнеш доста полезни упражнения, понеже те не се научават за ден или два.

Например: единични удари (RLRL...), двойни (RRLLRRLL...), комбинация единични-двойни (RRLRRL...), (LLRLLR...). Препоръявам ти да ги правиш като начало между 120 и 180 bps. (по възможност с метроном) и на различни повърхности (барабани, възглавници или дунапрен), с цел използване и от друга страна елиминиране отскока на палките. Продължителност поне 3 мин. на упражнение, като постепенно увеличаваш до 5-6. Преди да започнеш е хубаво да загрееш ръцете с масаж и разтегателни упражнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато търсиш някой учител, се порови в нет-а, откъдето можеш да си дръпнеш доста полезни упражнения, понеже те не се научават за ден или два.

Например: единични удари (RLRL...), двойни (RRLLRRLL...), комбинация единични-двойни (RRLRRL...), (LLRLLR...). Препоръявам ти да ги правиш като начало между 120 и 180 bps. (по възможност с метроном) и на различни повърхности (барабани, възглавници или дунапрен), с цел използване и от друга страна елиминиране отскока на палките. Продължителност поне 3 мин. на упражнение, като постепенно увеличаваш до 5-6. Преди да започнеш е хубаво да загрееш ръцете с масаж и разтегателни упражнения.

Мерси много за инфото ще ми е полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.