Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстояние между адаптери и струни


backfire

Recommended Posts

Различните по конструкция адаптери формират различно магнитно поле. При тези с полюсни накрайници (винтове) е по-неравномерно от rail-системите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ас си мисля че когато струната е по далече от адаптера и неговото магнитно поле(било то странично или по високо)

то като сила звукът отслабва, но за сметка на това става по мазен. И трябва секи за себе си да намери златната среда:

сила-тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо стана с нета и нямах 3-4 дена. Доста се е развила темата в положителна посока. Благодаря много на взелите отношение по питането ми и споделили своя опит към прохождащите в материята като мен. Изясни ми се, че не е толкова важно, ще трябва да избирам според звученето, а не според положението на адптерите. Още веднъж благодаря! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Нек адаптер е този към грифа (нека).

Бридж адаптер е този към магарето (бриджа).

Средният е мидъл и е между двата.

 

За следващите въпроси е добре да потърсиш книжка за четене, защото едва ли ще са малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :slap:

Може ли такъв отговор, като човека си е задал въпроса съвсем правилно ? Не знае - пита.

Съмнявам се, че след като не знаеш примерно това, те бърка разстоянието на адаптрите спрямо струните - карай си фабрично. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма нищо лошо да пита, но три пъти му четох коментара, докато разбера какво има предвид... Т'ва препинателни знаци, главни букви, няма, братко... Както и да е. Off-closed.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridge адаптера е при магарето(бриджа) където се държат струните. Той е добър за дисторшън(жица). За чисто свирене без ефект или слаб ефект като за джаз е добре на нек адаптера, който е към средата на китарата. Neck мисля гриф се превеждаше. При него има повечко шумове и е добър за чистото вирене, докато при ефектно и мощно ти трябва максимално чист тон (bridge адаптера), за да сработи добре с ефекта wink.gif.

Двата едновременно ненужно шумолене правят. Не свиря така и не виждам особен смисъл. Струните на средна височина трябва да а или по-вкус, но много високи трудно ще се натискат, а много ниско ще опират в другите прагове wink.gif.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.