Jump to content
Българският форум за музиканти

Lexicon Omega Usb


kiusha82

Recommended Posts

Някой знае ли нещо за тази карта?

Стабилност към ОС - XP и Win7?

Предусилвателите как са?

Някой ако знае нещо ,моля да сподели!

Благодаря!

 

Ето и линк към продукта

 

http://www.lexiconpro.com/product.php?id=6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за малко да си купя такава, но си купих Alesis някакъв и после го върнах. Щото и двете записваха до 48кHz/24bits.

Поне да беше 24/96 za dvd-audio.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето имах такава, саунда и беше много добър, а и се кефих на сериозния хавдуерен контрол, никакви забележки. Само ако я взимаш за да свириш с VST не те съветвам, картата е УСБ 1 (освен ако няма някаква нова модификация) и имаше сериозна латенция

 

П.С. Нямаше проблеми с XP, не знам за по нататък

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ламбда (би трябвало да е горе-долу същия шит). На XP и Windows 7 не съм имал особени проблеми с нея. Латенцията верно си е доста дебела за такава карта. Освен това някои от потовете отпред се рапращяха зверски още първата година, потърсих из нета и май е стандартен проблем за тези карти (може да слагат по-читави вече де, моята е на 2-3 години).

Иначе преамповете са горе-долу прилични; за записчета вкъщи си ми върши хубава работа.

 

Наздраве, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С USB 2.0 също може да се ползва!

 

* 2 XLR microphone inputs

* dbx Silver Series mic preamps

* +48V phantom power

* 2 TRS insert inputs

* 4 TRS balanced/unbalanced line inputs

* 1z4" mono instrument input

* 2 TRS line outputs

* MIDI interface 5-pin DIN connectors for MIDI in and MIDI out

* Coaxial RCA S/PDIF I/O

* 24-bit D/A and A/D conversion

* USB 2.0 (downward compatible)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може, но проблема е, че всъщност е правена за УСБ1 и трансферът e съответстващо бавен

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам такава под XP и съм пробвал под Win7. Картата е class compilant и ще запали и без нейните драйвери като обикновена аудио карта, но за пълноценна работа е необходим специализираният драйвер.

 

- Преампите са добри както и хардуерният контрол. За непретенциозни има задоволителен набор от входове и изходи.

 

- 48kHz/24-bit е съвем достатъчно за повечето аудио приложения ( Аз обикновено записвам дори на 44.1kHz/24-bit за да избегна ресемпирането )

 

- Официалният драйвер е ужасен. Качва латенцията по своя преценка и както каза kolio_k, не е много приложим за VST в реално време.

 

- Аз преминах към ползване на драйвер от usb-audio.de и нещата с латенцията се оправиха съвсем задоволително ( поне за мен ), а имам подозрения, че и звукът се подобри. Драйверът обаче не е безплатен. Не знам дали някой може да убеди Lexicon да започнат да го предлагат специално за техните карти от техния сайт.

 

- Има проблеми при работа с някои лаптопи. Проблемът е най-вече в конкретните USB Портове.

 

- Задължитено трябва да се спре Wi-Fi при работа с лаптоп - иначе стават пуканки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.