Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещият стол Johniebgood


Recommended Posts

Разкажи нещо за Духи ....от първо лице. Защо е останал толкова неоценен , той и цялата група.Защо не вире истински блус в Бълагария..Защо в България например Deep Purple са много по-поплярни от Led Zeppelin

Не мисля, че беше недооценен, при него проблема беше, че се опитваше да живее живота на Джим Морисън и то от филма за Дорс...Това не се харесваше на разни бивши комсомолски величия...Като група, ми ние пеехме на английски, в България това не върви. Музиката ни беше не особено комерсиална и въпреки това бяхме "популярни" по едно време. За блус трябват традиции или поне музикална култура, каквато Духи имаше, но 'Херманс' никога не е била блус група, само да уточня, не и в класическия смисъл. "Пърпъл" пред "Цепелин", защото са по-първосигнални, да си призная и аз съм за "Пърпъл".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо, според теб, с малки изключения, хората в този форум толкова много обичат да говорят, а толкова малко свирят?

Не мога да отговоря, но е факт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, това си е мое мнение, съжалявам, че те засегнах и аз мразя обобщенията, но при мен така се получава, свирил съм с около 10-15...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето с Ahead правихме кавър на една ваша песен. Много съжалявам, че групата не съществува вече. Бях ви сериозен фен.

Защо не се съберете отново? Ще изтрепете рибата, имахте много фенове.

Ще намерите и вокал, само тая работа с ентусиазЪма да оправите и всичко ще се подреди. :hysterical:

 

Знам за "Ахед" и с Радко сме го говорили, а пръв Кембълът(лека му пръст) ми беше казал. Не съм фен на риюнийъните по принцип, всяко нещо с времето си!

 

Имаш ли семейство, деца? - Не

 

Любим БГ басист? Ал.Бахаров, в последно време Радко и Звездомиров.

Любима БГ група? Нямам големи впечатления, но "Акага" и "Те" са достойни, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, ти знаеш! Майка ми е от там, като дете прекарвах по някой и друг месец през лятото. Много хубав град, поне беше, не съм ходил много време, а и един от малкото, в които не съм свирил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не си изпуснал много да свириш на турчилята :hysterical: ако свириш чалга ще си ок ако не ще те гледат като извънземен :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам, че те засегнах

Не си :hysterical:

А за турците, не са останали само турци. Лятото бях на гости на много скъпи за мен хора в Разград, красиво място и много мили хора!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей,в Разград на каква хубава кръчма ходих,и народна музика пеят,ма как се казваше..

Иване,ако ще правите реюниън ,зимайте го нашия вокал - Духи 2,братче.. :punk_guitar: ,сериозно - фен е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а така-а-а - "малко" и от мен:

 

1.: Ти ли си "Мерцедеса" и ако да - защо и откъде идва?

 

2.: Що не те "кефят" 4-струнните басове? Би ли успял да се "изразиш" с такъв (при какви условия)?

 

3.: До колко струни (на баса) би стигнал преди да ти станат много (и накъде би ходил - нагоре или надолу)?

 

4.: Какво мислиш за този бас - IBANEZ SR2010ASC-TWF ASHULA (първите две струни са без прагове и са настроени отново Сол и Ре - като 3-та и 4-та - в унисон)?

 

5.: Какво мислиш за забраната да се говори на "музикантски" (имам предвид "грубия" език) в музикантски форум?

 

6.: F# или G? Защо.

 

7.: Ако допуснем, че положението и условията са идеални, в каква банда би свирил (състав, стил и т.н.)?

 

8.: С кой Голям ти се свири и какво, и защо?

 

9.: На колко години започна да свириш и би ли направил нещо по друг начин (с музиката) ако имаше настоящата мъдрост, тогава?

 

10.: ...а имаш ли я ("мъдростта")?

 

 

 

...айде стига, че то стана егати (да не вземеш да ми го върнеш :hysterical: )...

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.: Ти ли си "Мерцедеса" и ако да - защо и откъде идва?

Не съм чул някой да ме нарича така, но предполагам, че визираш чалга формацията "Мерцедес", ако да, бяхме аз и пианиста на "Херманс", направихме го защото това плати записа и издаването на третия албум на "Херманс". После се наложи да поработим и за разни чалга звезди, но това си беше за пари, '90 бях доста "търсен" студиен басист, че и китари съм писал...

 

2.: Що не те "кефят" 4-струнните басове? Би ли успял да се "изразиш" с такъв (при какви условия)?

Вече не! отдавна съм отвикнал да свиря на тях, той и мързела ми е голям, а с много струни е по-лесно, дори и на пръв поглед да не изглежда така. Ти не се отваряй, защото и ти си от моя отбор, вече... :hysterical:

 

3.: До колко струни (на баса) би стигнал преди да ти станат много (и накъде би ходил - нагоре или надолу)?

7 ми е оптимума/максимума, 1 по-ниска и 2 по-високи.

 

4.: Какво мислиш за този бас - IBANEZ SR2010ASC-TWF ASHULA (първите две струни са без прагове и са настроени отново Сол и Ре - като 3-та и 4-та - в унисон)?

Убавец! Не знам, обаче какво да го правя.

 

 

5.: Какво мислиш за забраната да се говори на "музикантски" (имам предвид "грубия" език) в музикантски форум?

По принцип съм За, но понякога, някои хора имат нужда да бъдат поставени на място, дори и с цената на по-груб език, без да е вулгарен, разбира се.

 

6.: F# или G? Защо.

Сол, мразя черните клавиши.

 

7.: Ако допуснем, че положението и условията са идеални, в каква банда би свирил (състав, стил и т.н.)?

Мечтата ми е огромна дърто-звучаща фънк банда, с брас, перкусии, бекове и съответното облекло - глем-фънк от '70, със соул ориентация, поглеждаща свенливо към фюжъна и латиното.

 

8.: С кой Голям ти се свири и какво, и защо?

Със Стенли Кларк, защото много ме кефи, но не съм достоен, знам си.

 

9.: На колко години започна да свириш и би ли направил нещо по друг начин (с музиката) ако имаше настоящата мъдрост, тогава?

Започнах на 13, от гола любов към музиката. Може би бих се ориентирал към свирене по кораби на по-младежка възраст, защото загубих 10-ина и повече години в илюзии и надежди за голямата авторска сцена.

 

10.: ...а имаш ли я ("мъдростта")?

Не и се радвам, че е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко въпроса да задам и аз.

 

Представи си,че преди 20 години си напуснал страната и си отишъл да живееш в САЩ.Какъв,според теб,щеше да е животът ти там и можеше ли да стигнеш до "голямата" музикална сцена?

 

Можеш ли сам на сцената да забавляваш публиката в продължение на 30 мин.?Ама да свириш.

 

Ако дакелът на Йордан Соколов се изгуби и ти го намериш,ще му го върнеш ли?

 

Кой е най-фалшивият инструмент? (само не казвай флейта)

 

Какво мислиш за песента на Къци Вапцаров "Хей бабо" и как я сравняваш с песента на Вяра "Баба" (която е в youtube и ми го няма солото!!?! а толкова се трудих....даже сложих reverb на цялата песен тц тц... офтопик)

 

Ако таралежите се раждат без бодли,басистите без какво се раждат?

 

Добавям още един: "Bass slap" или "Bitch slap"?

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представи си,че преди 20 години си напуснал страната и си отишъл да живееш в САЩ.Какъв,според теб,щеше да е животът ти там и можеше ли да стигнеш до "голямата" музикална сцена?

-Поне щях да се опитам да стигна до голямата сцена. Дори да не станеше щях да съм спокоен, че съм опитал.

 

Можеш ли сам на сцената да забавляваш публиката в продължение на 30 мин.?Ама да свириш.

-Не съм сигурен, а трябва и луупстейшън...

 

Ако дакелът на Йордан Соколов се изгуби и ти го намериш,ще му го върнеш ли?

-Като се случи ще му мисля.

 

Кой е най-фалшивият инструмент? (само не казвай флейта)

-В моята област е фретлеса... А иначе 2 флейти, казват.

 

Какво мислиш за песента на Къци Вапцаров "Хей бабо" и как я сравняваш с песента на Вяра "Баба" (която е в youtube и ми го няма солото!!?! а толкова се трудих....даже сложих reverb на цялата песен тц тц... офтопик)

-Къци не предизвиква интерес в мен, а песента на Вяра си я бива, но ме подразни текста. много е личен(мое мнение).

 

Ако таралежите се раждат без бодли,басистите без какво се раждат?

-По мое време без инструмент, първият сносен инструмент си го купих 10-ина години след като просвирих, а Ибанеца го имам от 96-97-ма, като го взех, в паузите между свиренията лежеше до мен на леглото :)

 

Добавям още един: "Bass slap" или "Bitch slap"?

-И двете и двете :)

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.