Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещият стол Johniebgood


Recommended Posts

Извини ме , какво мислиш за тийнейджърите и не активните музиканти - трябва ли да са тук....

Точно тук им е мястото, с идеята да се вслушват в съветите на по-опитните, поемайки конструктивна критика.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, johniebgood! След като вече е ясно кой си (басиста на Herman's W.B.), искам и аз да те питам нещо, ако някой не го е сторил същия въпрос преди мен. Като малък (16-17) си бях купил всичко ваше на касетки (тогава). Сега ви има дискографията по торентите и предполагам не се сърдиш, че си ги дръпнах (касетките ги подарих). На въпроса:

 

- за китари: свирене по ноти (партитура, шимове) или по табулатура?! (Кое работи за теб)

- защо повечето басисти нямат чувство за ритъм (чисто мое наблюдение, не искам да засягам някого)?

- какво става с останалите членове на Herman's? За Пухи знаем... лека му пръст - добър си беше, да му се не види!

- имаш ли гурпа в момента и коя е тя или помагаш ли на такава, ако си нещо като съветник, продуцент (защо пък не)?

- може ли да се каже, че има най-про стил в музиката (визирам големеенето на фънкари, жазмени и подобни)?

- какво ти е мнението за екстремния метъл, както и за класическата музика (къде е мястото на баса и в двете за теб?)

 

Друг път - повече! Благодаря ти за музиката, с която съм отраснал (не е пресилено)! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз благодаря за добрите думи! Няма проблем за даунлоуда, аз лично съм поствал линкове тук за свободен такъв, в Замунда дискографията не е пълна и е хаотична.

 

- за китари: свирене по ноти (партитура, шимове) или по табулатура?! (Кое работи за теб)

-- Табулатура

 

- защо повечето басисти нямат чувство за ритъм (чисто мое наблюдение, не искам да засягам някого)?

-- На обратното мнение съм, ако басист няма чувство за ритъм, по-добре да стане китарист :girl_cray2: , без да се засягат китаристите.

 

- какво става с останалите членове на Herman's? За Духи знаем... лека му пръст - добър си беше, да му се не види!

-- Пианиста Ицо работи в студио "Сити" и участва в театрални постановки(Секс,наркотици,рок'н'рол с Асен Блатечки например), пише и музика за тях, китариста Сашо е в Щатите от доста време, барабанисти сме сменили 4 - Теодор- не съм го виждал отдавна, Бокси, той си е в БГ, свири с БАРС, Яшо от Д2 е ясен и Божо Тренков, в момента свири с "Руски синдром" и участва в моите малоумни проекти...

 

- имаш ли гурпа в момента и коя е тя или помагаш ли на такава, ако си нещо като съветник, продуцент (защо пък не)?

-- Имам един проект с Б.Тренков и китариста на "Холера" Мъни - "Мултигруув", нещо средно между "Праймъс" и "Мешуга", но не си даваме зор, ако не с друго, ще шашкаме със струни, аз със 7 стр. бас, Мъни с 8 стр. китара :) , наскоро се разби и несполучливо латино-джаз трио... Леко ме е яд за него, но нещо не се доразбрахме с китариста...

 

- може ли да се каже, че има най-про стил в музиката (визирам големеенето на фънкари, жазмени и подобни)?

-- Всяка музика може да е про или про-ста, зависи как е направена. Музиката на М. Джексън про ли е?

 

- какво ти е мнението за екстремния метъл, както и за класическата музика (къде е мястото на баса и в двете за теб?)

-- С екстремния метъл си мислех, че съм приключил преди 20-ина години, но не познах, не слушам вече, ако това питаш, а към класиката нямам отношение. Баса е важен навсякъде, това е ясно.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за китари: Табулатура

"Мултигруув", нещо средно между "Праймъс" и "Мешуга"

С екстремния метъл си мислех, че съм приключил преди 20-ина години, но не познах

 

Да, благодаря за отговорите. Надявам се да има материал за гигче с тая формация. А за про-музиката, просто мислех че джазеещите са нещо като върха на музикантския сладолед, едва ли не. Някаква такава атмосфера се усеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не съм сигурен, че разбирам въпроса, ако приемем, че Стинг не е страшен инструменталист, но е голям музикант, избирам инструменталист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лари Греъм, Бил Дикенс - какво мислиш за тях, тяхното пионерство и т.н.?

 

Буци Колинс и Джеймс Джеймерсън как ги чувстваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабо ги познавам, на Дикенс имах някакви уроци, към Колинс ти ме насочи косвено преди време, не съм особено впечатлен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак искам да задам въпрос, съжалявам ако вече е бил зададен. :)

 

johniebgood, би ли направил кратко изложение дали или свирене само с пръсти или само с перце на бас китара. Аз лично съм привърженик на свиренето предимно (дори и само) с пръсти, но бих желал да чуя твоето мнение и защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че вече отговорих, аз свиря само с пръсти, когато бях метъл свирех и с перо, заради звука, но вече съм отвикнал. Препоръка не искам да давам, преди много години Пако ДеЛусия беше гост на "Златният Орфей", в началото нямаше басист, в един момент пича на мандолината или нещо подобно напипа един фретлес с перце и ми отнесе тиквата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, мандолиниста е направил exchange fingering to picking technic :) Няма начин с такова мандолинистско тремоло да не отнася глави. Благодаря отново за отговора.

Какво мислиш за албума на Metallica - "... and justice for all"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.